Skocz do zawartości

f10 naprawa modulu airbag acsm


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
modul widzial wystrzal 3 poduszek i ma staly blad wszystko wymienione .

jak go postawic na nowo ?

 

programowanie wystarczy ?

kup nowy używany i zmień vin i zakoduj taki co nie miał wystrzału

lub spróbuj programowania winkfpt ,ale pamiętaj że nie wszystkie informacje usuwane sa z pamięci modułu

EDIT: F10 nie programuje się przez winkfpt (moje niedopatrzenie, przepraszam!) ale przez esys, ale to prawda niektóre informacje zostają w module nawet po programowaniu .... Minusem w f-serii jest to że tool32 już ma ograniczone możliwości, nie można tyle zmieniać co w Exx serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Zmuszony jestem odgrzać kotleta.

W moim aucie miałem komunikat o 3 aktywacjach poduszek.

Wymieniłem ACSM. Po tym zabiegu w esys mam 3 kropki zielone z czego ostatnia aktywna.

Jak zakodowac VIN?

Ten nowy moduł miał zakodowane użycie wyłącznika poduszki pasażera. Ja u siebie chce ta funkcje wyłączyć. Jakie parametry w esys muszę zmienić aby iDrive nie pokazywał że brak przełącznika poduszki pasażera?


Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moduł musisz przeprogramować ESYS + najnowsza pełna psdzdata

jak nie wiesz dokładnie, to podjedz do kogoś co Ci to zrobi, przy poduszkach nie jest to zabawa, koduje się zawsze tylko pojedyncze elementy i sprawdza,

co do włącznika dezaktywacji poduszki pasażera to , rozkoduj VIN i sprawdz w FA/VO samochodu czy jest oznaczony kodem

jak jest to usuń z FA i koduj ACSM do serii po programowaniu (i FZD) jak nie ma w opisie FA to kodowanie FDL ale nie pamiętam która opcja

musiał bym zobaczyć NCD z ACSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.