Skocz do zawartości

kodowanie CIC - PDC brak wizualizacji


xelion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój znajomy zrobił konwersje z nawigacji CCC Business to CIC professional. Wszystko ladnie działa, ale jedna rzecz pozostaje dla mnie zagadką. Dlaczego PDC pika gdy zbliżasz się do przeszkody, na ekranie pojawia się samochodzik, ale nie wyśweitla się wizualizacja odległości od przeszkody. Wiem, że niektórzy mówią o wymainie Junction Box i modułu PDC, ale nie widzę sensu skoro części w ETK są identyczne dla aut z CCC - CIC. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co jest nie tak? Auto to BMW 335i 09/2007

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak wpisywałeś CIC do FA to teraz przekoduj do serii z FA PDC niech się dowie o zmianach , CIC pewnie już przekodowane do serii

oczywiście jak powinno sie to robić profilem Expermode bez pliku man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, jednak wiem jak kodować. Nie w tym leży problem.

 

VO jet zmienione, czujniki są dodane, CIC zakodowane i inne pierdoly po niezłym retroficie. Jedynie co zostało to te nieszczęsne czujniki, które działają, nawet autko się pokazuje, ale nie ma wskaznika (zielony, zółty czerwony). Prawdodpodbnie musze moduł jbbf lub pdc wymienić, aby to hulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czasami najprostsze rozwiązanie działają ...

To tak prześledźmy jak idą informacje tak na logikę

pierwszy impuls daje włączenie wstecznego biegu > informacja ze skrzyni wędruje do JBE Junction Box moduł skrzynki bezpieczników z niej jest rozsyłana do sterownika świateł, włączenie światła cofania, na pewno do PDC aby uruchomić system czujników i pewnie bezpośrednio do modułu GATEWAJ Bramy centralna która to zmienia informacje dla poszczególnych magistrali (jak wiemy w Bmw jest kilka magistrali o różnych szybkościach przesyłu danych i w skrócie mówiąc używają rożnego języka np most używa światłowodów (CCC i CIC) aby informacje były zrozumiałe dla poszczególnych magistral moduł Bramy Gatewej zmienia te dane tak aby poszczególne magistrale mogły je odebrać, oczywiście wymiana informacji jest w obie strony moduły odbierają i wysyłają informacje, a moduł Gatewej je moduluje dla poszczególnych magistral.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ecc3eaa3fdbd.png

Magistrale można zobaczyć i moduły które do niej należą, na drzewie w ISTA D rheingold czy ISTA p każdy widział nie będę opisywał na dole są podpisy jaka to magistrala

To tak jeśli ze skrzynki informacja o wstecznym biegu wędruje do CIC włącza się samochód równocześnie jest wysyłana do PDC Z PDC informacje o czujnikach i o przeszkodzie na drodze tych czujników, wysyłane są do modułu Gatewey aby światłowodem most dotrzeć do CIC przetwarzając na obraz , pokazując to co chcesz zobaczyć w CIC i teraz pytanie czy to PDC nie wysyła takiej informacji jaką wymaga CIC czy moduł Gatewej źle przetwarza informacje dla CIC

czy może problemem jest oprogramowanie sterownika PDC więc wymiana pewnie by pomogła

 

zacznij wymianę od PDC jak pewnie wiesz wymiana JBE jest trochę problematyczna

 

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.