Skocz do zawartości

Ncs problem z połączeniem ews


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie raz to juz bylo pisane ale siedze juz drugi dzien i chce zaprogramowac za pomoca ncs expert a dokladniej przez car memory selektywne otwieranie drzwi. Wiem ze za ta komede odpowiada "ZV_SELEKTIV", ale problem jest taki ze jak próbuje sie połaczyc przez ews to mam komunikat " central coding key is faulty ". Ogolnie to przez ews i kmb nie chce sie polaczyc za cholere, a przez alsz i chyba akmb laczy sie normalnie. Co moze byc przyczyna na forum pisza ze wina kluczyka. Na innym ze kabla a na innym ze wina modulu ale to jest raczej nie mozliwe bo podpinalem sie jeszcze pod e46 z 2004 i e46 coupe z 2001 i efekt jest ten sam. Rece opadaja. :cry2: . Moja wiedza niestety sie juz wyczerpala jak wojek google nie znalazl a jak znalazl to watek sie urywa ze zostalo zrobione koniec tematu. Jak by ktos mogl dac mi jakas rade gdzie robie bład bo ja juz nie wiem. Programowanie swiatel dziennych i automatyczne ryglowanie drzwi zrobilem ale jakos tego nie moge ogarnac. Jak by ktos pomogl bylo by fajnie ja ide dalej wachac po internecie . Auto jest z 2002 2.0 Diesel 150km. Ncs jest ustawiony tak jak powinien byc (chyba ze ktos ma inne jakies ustawienia i mu dziala ) inpa zaktualizowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz już FA nie ZCS wiec łączysz się przez AKMB lub ALSZ tylko do 2001\09 używa się EWS i KMB

Jak masz instrukcje kodowania na EWS to wybierz AKMB reszta taka sama, możesz też programować kluczyk w CAR\KEY Memory (jak masz co oczywiście) pod indywidualne ustawienia kluczyka (możesz programować 4 klucze więc może jeździć 4 osoby na indywidualnych ustawieniach ale trzeba mieć 4 kluczyki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma takiej komendy ani w plikach FSW_PSW.TRC ani w car memory tez nie ma. Wyczytałem że za selektywne otwieranie drzwi odpowiada " ZV_SELEKTIV ", no chyba że ja jestem w błędzie :shock:

Jak nie ma w GM5 to nie ma, niestety nie każdy ma taki sam sterownik w zależności od wyposażenia bywają różne sterowniki, ktoś inny może mieć, ponieważ może mieć nowszy lub lepiej wyposażony samochód. zobacz czy w ogólnym jest (ten co zostaje po kodowaniu ma ponad 60MB) ale ja mam patrz w GM5

EINKLEMMSCH_VORNE

aktiv

EINKLEMMSCH_HINTEN

nicht_aktiv

EINKLEMMSCH_REVERSIEREN

kurz

FH_FAHRERTUER_TIPP_ZU

aktiv

FH_BEIFAHRERTUER_TIPP_ZU

aktiv

FH_TUEREN_HINTEN_TIPP_ZU

aktiv

ZV_SELEKTIV

nicht_aktiv

FUNKTIONEN_TOURING

nicht_aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_1

nicht_aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_2

nicht_aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_3

nicht_aktiv

 

Poczytaj jak się koduje indywidualny moduł np GM5

viewtopic.php?f=48&t=260787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.