Skocz do zawartości

INPA Error#135


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Własnie probuje odpalic inpe, port usb zrobiłęm jako com 2 wszystko zgodnie z instrukcja od viakena. Z początku miałem błąd api32.dll ale jak gdzies na forum wyczytałem trzeba było go znalezc i wkleić do inpy. To też zrobiłęm wkleiłem inpa sie uruchamia ale wyświetla się na początku ostrzerzenie

 

ApiInit: Error #135 HOST COMMUNICATION ERROR

API initialization error

No API call possible!

 

jak klikne ok pojawia się drugi tym razem EDIBAS-Error

 

ApiJob: API initialization error

No Api calls possible!

Continue scripting processing?

 

Jak klikna tak to dalej wyswietla sie ten sam blad a jak kligne nie to przechodzi dalej ale swieci sie na żółto STOPPED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nawet bez interfejsu musi chodzić INPA na STD:OBD masz braki w plikach do inpa potrzebujesz jeszcze EDIABAS to przez niego się inpa łączy (chyba że instalujesz na ADS to bez fizycznego portu RS232 nie uruchomisz)

Podaj jaki WINDOWS (i czy wersja 32bit czy 64bit) i jaką inpe instalujesz ???

Rozumiem, że Standard tools wiesz jak zainstalować... i do jakiego auta potrzebujesz (i rok produkcji)

Oczywiście bez podłączenia do auta oprócz MENU nic więcej w inpie nie uruchomisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz problem rozwiązałem, okazało sie ze złe wartości w rejestrze poprzypisywalem, teraz wszystko działa tylko czasami mi wyskakuje błąd zgodności języka i pół mam po angielsku pół po niemiecku. Wiesz moze tylko do czego służy te 3 opcje w Inpie?

E90>silnik>dde6.0m47tu2>activate>(...)

Cas start value synchronize

Activate 1

Ima adjustment

 

Ma to coś wspólnego z synchronizacja kluczyka z CAS? Jakieś na nowo przypisanie go czy coś w tym stylu? Mam problem z zamykaniem auta z pilota i rozkminiam co mogą robić te 3 opcje a w szczególności ta pierwsza z CAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Juz problem rozwiązałem, okazało sie ze złe wartości w rejestrze poprzypisywalem, teraz wszystko działa tylko czasami mi wyskakuje błąd zgodności języka i pół mam po angielsku pół po niemiecku. Wiesz moze tylko do czego służy te 3 opcje w Inpie?

E90>silnik>dde6.0m47tu2>activate>(...)

Cas start value synchronize

Activate 1

Ima adjustment

 

Ma to coś wspólnego z synchronizacja kluczyka z CAS? Jakieś na nowo przypisanie go czy coś w tym stylu? Mam problem z zamykaniem auta z pilota i rozkminiam co mogą robić te 3 opcje a w szczególności ta pierwsza z CAS

 

To synchronizacja CAS DME/DDE jak nie musisz to nie dotykaj, nie chodzi o pilota jak programujesz sterownik DDE to później robisz synchronizacje oby zgrać oba sterowniki ze sobą i wtedy możesz zapalić silnik, czasami DDE gubi synchronizacje (często przy spadku napięcia rozładowanie akumulatora) i do tego się właśnie przydaje, ale będziesz miał w DDE bład synchronizacji DDE/CAS i wtedy to możesz zrobić.

Błąd zgodności języka nie jest ważny jak masz NCS lub WINKFPT po aktualizacji SP-daten to jest normą klikasz OK i wszystko gra.

A zę po niemiecku to niestety dla niektórych nie ma tłumaczeń na angielski (ostatnie pliki to 2005 i 2006 kilka) reszta to niemiecki a niektóre takie jak DDE3 nigdy nie było po angielsku, można przetłumaczyć na Polski DecodeIPO tłumaczysz pliki IPO w INPA/SGDAT te które potrzebujesz i masz PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
Com musi być na pierwszym porcie, pliki z obe.ini w rejestrze muszą sie zgadzać. Ja przeinstalowałem od nowa wszystko i zaczęło dzialac. To jest ewidentny błąd z instalacją lub konfiguracją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.