Skocz do zawartości

Ispi Next instalacja Ista D i P


Din76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

witam

ktos ogarnie zdalnie iste p ?

istad dziala admin client widzi iste

po wybraniu sesji ista p wyskakuje wybranasesja zostanie zakonczona .

dziala przez ediabas

 

oczywiscie pod icom zdalnie lub mailowo .

 

kolega zaplaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ista p dziala

 

inpa tez dziala

 

wlaczajac ista d automatycznie wlacza sie reserve

 

diagnostyka znajduje vin i wyskakuje blad

Please check vehicle communication interface and vehicle ignition (must ...

 

macie jakies pomysly??

 

oczywiscie wszystko dziala pod icom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam panowie mam problem z istap icom emulator. Otóż wyskakuje mi błąd przy próbie łaczenia z autem- (Cip) bład podczas inisjalizacji ediabas oraz inicjalizacja usług fachowych nie powiodła się.

O co może chodzić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najczęściej to dwie wersje ediabas, jak zainstalowałeś wcześniej standard tools 2.12 i Ediabas 7.3.0 i nie odinstalowałeś tej wersji , a zainstalowałeś nowy EDIABAS_7_3_0_5

to zupełnie inny instalator i powoduję podwójną instalację Ediabas.

Może być tez problem ze starymi sterownikami interfejsu K-dcan (najnowsze 2.10.00 http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
A co z instalacja net frameworków i visuala c++ win 7 ma to w sstandardzie reszte poinsstalowałem i ista p sie nie chce zainstalować pisze ze system nie spelnia wymagan. Cos pominalem ?

 

Aby były spełnione wymagania musisz mieć co najmniej 150GB wolnego miejsca na dysku C (większość zaczyna instalacje od 200GB instaluje system win 7 i wtedy na na instalacje pozostaje 175GB) to najczęstszy problem przy instalacji ISPI NEXT i system win 7 , 8 lub 8.1 3-4 GB RAM ... to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
witam, a moze jest ktos kto zainstaluje wszystko na moim sprzecie? tzn wysyłam laptopa + kabelek i ktoś (za opłatą) wgra mi najnowszą iste z spolszczeniem? mam xp i win7 , inpa działa bez problemu ale nie mogę sobie poradzić z dis moze jednak wszystko sformatuje i ktoś mi wgra ? moze kolega Din76 byłby chętny? :) ogólnie chodzi tylko i wyłącznie o wersje e70 msv80.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z instalacja net frameworków i visuala c++ win 7 ma to w sstandardzie reszte poinsstalowałem i ista p sie nie chce zainstalować pisze ze system nie spelnia wymagan. Cos pominalem ?

 

Aby były spełnione wymagania musisz mieć co najmniej 150GB wolnego miejsca na dysku C (większość zaczyna instalacje od 200GB instaluje system win 7 i wtedy na na instalacje pozostaje 175GB) to najczęstszy problem przy instalacji ISPI NEXT i system win 7 , 8 lub 8.1 3-4 GB RAM ... to podstawa

 

To lipa, zawsze muszę mieć pod górę. Akurat partycje C mam postawiona na dysku ssd 180gb

 

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego lysy_23 jak masz icom emulator to po instalacji można przenieść cały folder ISTAP na inny dysk i działa, ale nie wiem jak icom , ale pewnie też używając loadera V4.2 lub V4.3 wyszukuje folderu ISTA-P i otwiera .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne info, najlepiej jak bym zrobił instalację ista na kopi tego windowsa na innym dysku C i późnej wrzucił. Albo na gołym win. Fizycznie ma on 168, a win z programami typu Tia Portal zajmuje na to chwilę 90gb. I nie mam tyle cierpliwości żeby to wszystko instalować od początku.

Wyjściem będzie chyba Acronis.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem inne wyście Rheingold 3.51.13 Samodzielny / ISTA-P 3.56.3.002 z bmw ista-p loader v4.3 pobrałem i okazało że trzeba tylko w większości rozpakować na dysk D. Ediabas i dodatki już miałem przy instalacji kiedyś INPA Din76. Odpala się wszystko bez żadnych błędów. Nie sprawdzałem tylko na aucie ISTA d po angielsku ISTA P po polsku.

 

I teraz mam ten pakiet na dysku D, oraz starszą wersję Rheingold po polsku na C oraz jeszcze ISTA P i D na VMware :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisz konkretnie , instalowałeś ista P 3.56 z instalatora ori z ISPI NEXT ,czy tylko rozpakowałeś i wkleiłeś ISTA P na dysk D i uruchomiłeś za pomocą loadera

- i czy instalowałeś ISPI NEXT ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rheingold 3.51.13 Samodzielny / ISTA-P 3.56.3.002

 

Zainstaluj

Ediabas, Java, vcredist_x86, vs90_piaredist, Net Framework 4.5.1 lub wyższej.

Ustaw Rheingold:

Rozpakuj, takich jak D: \ Rheingold, rozpakować i skopiować SQLiteDBs w Rheingold \ SQLiteDBs \ uruchom RCleanerV4.1.exe Tools.

Uruchom D: \ Rheingold \ TesterGUI \ bin \ Release \ ISTAGUI.exe.

Jeśli zapytać licencji, wprowadź plik License.txt. Wprowadź numer 1 w ISIS, zignorować błąd.

 

Instalacja ISTA-P:

Rozpakować do katalogu głównego na dowolnym dysku, na przykład D: \ ISTA-P.

Uruchom BMW ISTA-P Ładowarka V4.3.exe Tools.

Konfigurowanie funkcji sieciowych w pliku tekstowym w folderze Narzędzia.

Obsługa serwisowa sprawdzane na x64, Win7 x64 i Win10 Win8.1 x64.

 

ISPI NEXT nie instalowałem

 

 

To na tyle :mrgreen:

Edytowane przez lysy_23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
OK, podłącz pod samochód i zrób plan aktualizacji (tylko nie wciskaj akceptuj plan) i zobacz czy wszystkie funkcje działają i czy czyta samochód, to że się uruchomiła to nie znaczy że jeszcze będzie współpracowała z samochodem, ale sprawdź i daj znać ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie co robie nie tak? Pobrałem ISPI NEXT 3.47.10 + ISTAP 54.3 po instalacji wszystkiego nie mam folderu C:\Program Files (x86)\BMW\ISPI\Config. Stworzyłem go ręcznie wkleiłem 5 plików ale nadal wyświetla mi ekran logowania do ispi.

Zmień okulary

23) Kopiujemy pliki z Tools > \ Activates\ISPI Files\ wszystkie pięć plików i wklejamy tak jak na filmie do

C:\ProgramData\BMW\ISPI\Confing\Ilean\ISPI Admin Client\ wklejamy tutaj te pliki (folder ProgramData ukryty OPCJE FOLDERÓW/widok/ zaznacz pokaż ukryte pliki i foldery)

to nie jest folder Program files (x86) ale C:\ProgramData\ jest ukryta jak pisałem wejdź w mój komputer > Widok > opcje folderów > odznacz Pokaż ukryte foldery > Zastosuj > OK i masz ProgramData i tam wklej 5 plików do ispi next

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć u mnie ista p działa włacza się jeszcze nie probowalem podpiac pod auto, ale ispi admin client kaze mi sie zalogowac a jak wlaczam ista d mowi ze

ATTENTION !!! This device has not been registered.

 

Please do it, before you launch the application.

 

win 8.1 64 bit wszystko robione z instrukcją jakoś sytem nie potrafi załapać tej licencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie.

 

Mam ochotę zainstalować samemu całe to oprogramowanie. Inpe znam od podszewki ale tutaj nie dokońca jestem pewien paru rzeczu:

 

1. Czy wersja instalacyjna jak z tego tutoriala to to samo co standalone? czy tak samo sie instaluje? wudaje mi sie ze nie - bo takowa sciaglem:

Rheingold 3.52.16.7z
Rheingold Standalone 3.52.32 (base files).7z
ISTA-P 3.57.1.003.7z

2. Co to jest ISPI NEXT? tam tez sa paczki z ista P i D - to jakies nowe środowisko dla ist? Instalujac to i to isty sa zduplikowane?

3. Posiadam I-COMA czy mousze instalowac ediabasa i te programiki do emulacji?

4. Czy ma ktoś torrenta dla tej paczki z tego linku:

http://cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=7487&highlight=rheingold

 

Pozdrawiam.

Pozdrawiam i dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Panowie.

 

Mam ochotę zainstalować samemu całe to oprogramowanie. Inpe znam od podszewki ale tutaj nie dokońca jestem pewien paru rzeczu:

 

1. Czy wersja instalacyjna jak z tego tutoriala to to samo co standalone? czy tak samo sie instaluje? wudaje mi sie ze nie - bo takowa sciaglem:

Rheingold 3.52.16.7z
Rheingold Standalone 3.52.32 (base files).7z
ISTA-P 3.57.1.003.7z

2. Co to jest ISPI NEXT? tam tez sa paczki z ista P i D - to jakies nowe środowisko dla ist? Instalujac to i to isty sa zduplikowane?

3. Posiadam I-COMA czy mousze instalowac ediabasa i te programiki do emulacji?

4. Czy ma ktoś torrenta dla tej paczki z tego linku:

 

 

Pozdrawiam.

Niestety nie możesz postępować według tej instrukcji ona jest tylko do ISPI NEXT ISTA D 3.47 i ISTA P 3.54.3

ISPI NEXT to taki pod system (jak windows dla innych programów baza) ale okazało się że można pominąć serwer ISPI NEXT ale niektórzy wolą mieć całość ...

ISTA D jest bez ispi next działa samodzielnie

ISTA P z loadera też działa samodzielnie

KSD nie każdemu się przydaje o wiele lepsze jest ETK z cenami (bez uwzględnionej marży serwisu)

oczywiście każda wersja dziala z ICOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj proszę do tego linka gość zainstalowane ma isipi i isty z tych właśnie paczek standalone.

Teraz używam icoma na wirtualnej maszynie ale to wolno działa mimo i7 i 8gb ramu.

 

A macie gdzies tutorisal jak sie instaluje standalone? To wyglada po rozpakowaniu jak zainstalowany program tylko jak to uruchamiac. Nigdzie nie znalazłem nawet szczątkowych opisów instalacji.

Pozdrawiam i dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.