Skocz do zawartości

inpa nie komunikuje sie z zadnym modulem poza silnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam telefon juz zagotował od grzebania po forum i nie znalazlem odpowiedzi dlaczego inpa komunikuje sie tylko z silnikiem ? Wiem ze w starszych modelach gdzie gniazdo diag bylo pod maską trzeba bylo zrobic mostek na pinach 7 - 8 a co w przypadku kiedy mam obd tylko w nogach kierowcy. Dziekuje za pomoc samochod e46 325i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba kolego pomyliłeś w okrągłym gnieździe OBD1 nie trzeba nic łączyć w e46 ponieważ jest tylko jedna linja diagnostyczna a w OBD 2 sa dwie pin 7 i 8 i je trzeba połączyć pin 7 jest od silnika i skrzyni aut i na nim jest w interfejsie diagnostyka zwłaszcza w K-Dcan a na pinie 8 jest reszta sterowników

możesz kupić adapter ze złączonymi pinami 7 i 8 (diagnostyka K-line bmw 96-2007/03) lub sobie połączyć jak K-D-can (to niektórzy robią sobie s przełącznikiem do rozłączania linia 8 potrzebna do diagnozowania nowszych jednostek.

pin 7 i 8 diagnostyka podwójna linia K

pin 4 i 5 MASA -

pin 1 napięcie + po stacyjce +14V

pin 16 + napięcie akumulatora +12

 

obd 1 okrągłe

OBD-2 BMW 16Pin <<<< === >>>>> OBD-1 - BMW 20Pin

1 --------------------------------------------------16 ( Zündung /Zapłon +12V napięcie po stacyjce)

4 / 5 ----------------------------------------------19 ( GND masa )

7 / 8 ----------------------------------------------17/20 ( K-Line ) sprawdzałem jest tylko na jednym pinie w e46 ale nie pamiętam na którym czy na 17 czy na 20 pinie

15 -------------------------------------------------15 ( L- Line )

16 -------------------------------------------------14 ( +12V / Bat. napięcie z akumulatora )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.