Skocz do zawartości

INPA/NCS na odpalonym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mój aku jest słaby mam pytania:

 

  1. Czy i co mogę zdiagnozować i zakodować w e39 530D na włączonym silniku. Chodzi mi o ogólniki a nie konkretną listę bo z tym to sobie poradzę.
  2. I podstawowe pytanie kiedy włączyć silnik/kabel (tzn co najpierw, czy interfejsc, czy silnik).
  3. I takie bonusowe pytanie jak się ma NCS i odpalony silnik? (tu obstawiam że bez szans)

 

Wielkie dzięki za odpowiedź. Jak się uda wszystko posprawdzać to zgłoszę się po konkretną pomoc :( Ogólnie jestem po małym wodowaniu ale udało się odpalić auto więc może nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, już sobie poradziłem.

 

Dla innych bojaźliwych jak ja:

Jeśli chodzi o inpe raczej nie ma znaczenia co kiedy podłączymy i odpalimy. Błędy możemy zaczytywać i kasować.

 

NCS jeszcze nie wiem, ale traktowałem to bardziej jako ciekawostkę. Może jednak ktoś się jeszcze wypowie.

 

Teraz proszę o pomoc tu:

inpa live date

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu błędów silnika (5)

 

Pewnie spodziewaliście się że tak to się skończy, ale i tak liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W IMPIE czytać sterowniki można na włączonym silniku, (a w niektórych przypadkach nawet trzeba) ale kasować błędy to raczej się nie powinno, tak samo jak kasowanie adaptacji czy aktywowanie różnych funkcji, pewnie da rade to zrobić, ale raczej się nie powinno.

Tak samo z NCS, tutaj zmieniasz funkcje w sterownikach i mogą pojawić się problemy, ale jak dobrze opanujesz NCS to kodowanie trwa może 20 sekund (można podzielić na dwa etapy, wcześniej szczytujesz sobie moduł, opróżniasz cały work zmieniasz FSW_PSW.TRC i przy następnym kodowaniu masz już gotowe tylko wrzucasz gotowy plik FSW_PSW.MAN do work i gotowe, jak chcesz oszczędzać akumulator to koduj jak samochód ma jeszcze wysoką temperaturę, np. po dłuższej jeździe wtedy część sterowników np. w DIESELu się nie uruchamia, i jest mniejszy pobór energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.