Skocz do zawartości

Kodowanie modulow w samochodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w moim E91 320d 2005 nie dziala mi bluetooth. Konsultowalem juz te sprawe z paroma warsztatami i podobno w ogole nie ma komunikacji z modulem. Wszyscy proponuja kodowanie wszystkich modulow w samochodzie, bez gwarancji czy to pomoze (koszt 500-700zl) lub wymiane modulu (koszt 1200zl).

 

1. Chyba bylbym w stanie sam zakodowac te moduly. Brakuje mi tylko informacji jakiego kabla potrzebuje? Czy winkfp wystarczy do tej operacji? Rozumiem, ze potrzebne mi beda plik SP-Daten do E91?

2. Ktos wspominal na forum, ze mial podobnie i problemem okazal sie nie wcisniety do konca kabel w module. Podobno do tego modulu mozna sie dostac na dole deski rozdzielczej nad pedalami - czy ktos moglby opisac jak zdjac ten plastik spod kierownicy? Sa tam bodajze 4 taroxy, ktore odkrecilem ale cos trzyma na jakims zatrzasku a nie chcialbym tego ulamac...

3. Czy zeby radio gralo mi mp3, to musze to przeprogramowac? (Radio Professional bez navi).

 

Z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł znajduje się w bagażniku :) , programowanie nic nie pomoże :), tutaj wymiana albo naprawa :) i 1200pln to trochę za dużo :)

 

Z jakiego miasta jesteś?

Za duzo ?

To za ile ty to zrobisz ? Za darmo ?

Co zrobisz jak padnie ccc podczas programowania ?

Uciekniesz?

Dlaczego odrazu sadzisz bez diagnozy wstepnej ze wymiana lub naprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

objawy sa takie, ze mam opcje TEL w menu i raz jest ze sluchawka a raz niedostepna (- -). Jak jest sluchawka moge wejsc, wlaczyc BT i zaczac wyszukiwanie telefonow. Wtedy to calkiem zwisa i wyjscie z tego powoduje juz niedostepnosc tej opcji.

 

@Capaz, widzialem ze zajmujesz sie kodowaniem to mam jeszcze kilka pytan:

1. Ile kosztowalaby aktualizacja softu? Czasami skrzynia automatyczna mi szarpie. Ponadto mam wrazenie, ze klima dziala dziwnie, lusterko prawe czasem nie wraca na swoja pozycje po wrzuceniu z wstecznego no i pozycja lusterek chyba nie jest zapamietywana. Nie wiem czy to kwestia softu, czy ten model nie zapamietuje tych lusterek, ale chyba chcialbym zrobic aktualizacje.

2. Czy radio ma mozliwosc odtwarzania mp3? Z tego co wyczytalem na forum powinno miec, ale jest lipa. Pewnie trzeba przeprogramowac?

3. Ktos pisal na forum o niedopietej wtyczce pod kierownica i ze wtedy mial ten sam objaw odnosnie BT. To moze byc to?

 

A ja jestem z Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.