Skocz do zawartości

ncs nie dziala, potrzebuje base31 hack.iso


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zmienilem kompa na 64-bitowego i nie dziala mi Ncsexper, na starym kompie dzialal jednak nie chodzi na 64-bitach

 

mam dzialajaca inpe i disa z tis, jeszcze nie probowalem programowac disem tylko NCS

 

dlatego pomyslalem zeby zainstalowac SSS Progman32

 

sciagnalem go z neta ale potrzebuje Base31 badz 32 aby go zainstalowac w VWware

 

Jesli ktos z Was posiada dzialajacego linka do sciagniecia Base31 badz 32 to prosze mi podac bo bez tego nie zainstaluje SSS Progman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To zainstaluj BMW Standard Tools 2.12 i będzie Ci działał NCSEXPER w WIN 7\8 64bit oczywiście bez żadnych wirtualnych maszyn prosto na win7\8.

Ja mam win 7 64 bit i NCS super działa tylko jest problem z uzupełnieniem bibliotek i góra jest po niemiecku ale te same przyciski co w ENG, dolne funkcyjne ENG.

Jak chcesz gotowca to proszę wszystko uzupełnione http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW/INPA+5.02+ENG+NCS+WIN+64bit, wszystko w jednym pliku INPA 5.02 ENG NCS WIN 64bit

razem z BMW standard Tools 2.12, z Inpą 5.02 ENG, Ediabas i dobrze działającym w środowisku Win 7 WINKFPt, BMW Coding TOOl który tłumaczy plik FSW_PSW.TRC na angielski i zapisuje w WORK, nawet aktualizuje SP-DATEN dla nowszych modeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

ale ja mam zainstalowane tez BMW Standard Tools i oddzielnie Ncs Expert, zadne nie dziala

 

mam kompa 64-bit Windows 8.1

 

nie potrzebuje nowej Inpy, ta ktora mam dobrze funkcjonuje choc Inpa cienka jest w porownaniu do Disa

 

Czytalem ze mozna zmienic w konfiguracji Ncs Expert

 

znalazlem opis zmiany Ncs wersji 4.01 a moj jest 3.08 wiec nic z tego

 

http://lubiebmw.pl/ncs_windows64bit.html

 

poszukam wersji 4.01 i zobacze czy to pomoze

 

wlasnie sciagnalem SSS_VMWare_Preinstall_base31 i staram sie wgrac Progman jednak z tego wynika ze musze wypalic na dvd bo nie chce zastartowac ladowanie drugiego dvd bezposrednio z kompa

 

niestety z Chomikuj nie moge ciagnac nie mam tam konta ani nie moge miec wiec pozostaje mi internet chyba ze ktos z Was poda dzialajacy darmowy link do base31 badz 32

 

chce sie pobawic, potrudzic i samemu zainstalowac ale musze miec wpierw dany program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chodzi o SSS to Ci nie pomogę, Ja nie instalowałem, dlatego że mam NCS 4.0.1, ale żeby on Działał to musisz zainstalować Standard tools 2.12, ty masz stare standard tools, dlatego masz wersje NCS 3.0.8, jest to wersja 16bit dlatego nie działa w nowych systemach 64bit, INPA natomiast jest wersją 32bit dlatego działa Ci w WIN8.1 64bit

Ale żeby NCS 4.0.1 działał To musisz mieć najnowszy Ediabas, włanie z pakietu Standard Tools 2.12 z 2012 roku bez niego nie uruchomisz NCS 4.01.

Dzięki aktualizacji plikami SP-daten możesz kodować NCS np. E90 E70. z 2012 roku, E60 z 2010r i programować WINKFPT wszystkie najnowsze EXX (starsze wersje w systemach 64bit maja problemy).

Życzę powodzenia w instalacji SSS :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sciagam nowsza wersje Inpy

 

http://filescroptube.com/file/10029011-inpa-ncs-kfp12-rar

 

duzo tego do sciagniecia, ciekawe co tam bedzie?

 

ja od Inpy zaczynalem teraz mam Disa, jednak programowanie robilem Ncs dlatego chce miec ten program ponownie

 

 

znalazlem tlumaczenie pliku NCSEXPERT:TXT

 

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=846415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sciagam nowsza wersje Inpy

 

http://filescroptube.com/file/10029011-inpa-ncs-kfp12-rar

 

duzo tego do sciagniecia, ciekawe co tam bedzie?

 

ja od Inpy zaczynalem teraz mam Disa, jednak programowanie robilem Ncs dlatego chce miec ten program ponownie

 

 

znalazlem tlumaczenie pliku NCSEXPERT:TXT

 

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=846415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz DIS to pewnie na VMware to i masz INPE na VMware tam jest też NCSEXPER można kodować przez VMware, ja kodowałem kiedyś BC- działa

Też mam Dis V57 z kodowaniem V44 (kodowanie jakieś do 2005.X roku diagnostyka 2009 rok) ale teraz mam ISTE REINHOLD 3.41 bez VMware prosto na WIN 7 64bit działa szybciej niż dis uruchamia się jakieś 30sekund praca jest bardzo szybka, oczywiście tylko diagnoza, kodowanie i programowanie NCSEXPER 4.0.1 i WINKFPT do starszych modeli programowanie niezastąpiony DIS :D

Powodzenia przy instalacji INPY, ponieważ Standard Tools jest pusty bez bibliotek trzeba sobie pouzupełniać, chyba że znajdziesz gotowca :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dzialajacego Disa jak pisalem, dzieki ktoremu tez mozna programowac ale jeszcze nie probowalem, wczesniej uzywalem NCS

 

Mam dzialajaca Inpe bezposrednio zainstalowana w Windowsie a nie jak piszesz w VMWare

obecnie ponownie instaluje programy na nowego kompa 64-bitowego

juz uporalem sie z Inpa i disem, dzialaja bez zarzutow

 

nie dziala tylko NCS , dzieki ze mi powiedziales ze mam stara 16-bitowa wersje i dlatego nie dziala

obecnie sciagam nowa wersje Inpy i co tam w tym jest, wlasnie sciagam 6ty plik z 18tu

 

http://filescroptube.com/file/10029011-inpa-ncs-kfp12-rar

 

Czekajac na linka tu na forum do Base31 sciagnalem Progman, SSS_VMWare_Preinstall_Base31, ERD-Commander-2008 i changes

 

wlasnie wgralem Progman ale mam problem z dalsza konfiruracja, nie moge uruchowic ERD-Commander.iso w Progman

 

czytalem ze trzeba byc administratorem zeby ERD zadzialal ale jak mam to zrobic i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O to, przepraszam, myślałem że masz gotowca od Trandolfa na win7 64bit, ja mam dwie maszyny, najpierw uruchamiam na VMware WIN XP na pokładzie mam

INPE 3.02 NCS 3.0.8 tam uruchamiam emulator głowicy i podłączam interfejs, dopiero później uruchamiam DIS.

Powiem że będziesz miał problem ponieważ NCS4.0.1 potrzebuje najnowszego Ediabasa 7.3.0 Tego ze Standard Tools 2.12, a on nie współpracuje z DIS ,

Oczywiście jest rozwiązanie, trzeba mieć dwa EDIABAS 6.4.7 i Drugi 7.3.0 i tylko zmieniać nazwy. Jak potrzebujesz NCS 4.01 i INPY to 7.3.0 a jak disa to 6.4.7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem sciagam 19 plikow z Inpa wiec zobacze co tam jest i na jakie problemy napotkam

 

INPA.NCS.KFP12.part01.rar................INPA.NCS.KFP12.part19.rar

 

Ja mam obecnie:

 

WMWare Workstation 7.1.1

INPA 5.0.2

EDIABAS 6.4.7

DIS wraz z TIS ( disv44v57 )

 

a teraz walcze z konfiguracja SSS PROGMAN wyskakuje blad CODE42710, MSG43005

 

 

moj komputer jest 64-bitowy, Windows 8.1

sciagnalem Progman, SSS_VMWare_Preinstall_Base31, ERD-Commander-2008 i changes

wlasnie wgralem Progman w VMWare ale mam problem z dalsza konfiguracja, nie moge uruchowic ERD-Commander.iso w Progman

nie mam dostepu do przeprowadzenia zmian wedlug instrukcjii gdzyz nie mam dostepu do systemu w WMware

czytalem ze trzeba byc administratorem zeby ERD zadzialal ale jak mam to zrobic i gdzie bo trzeba wpierw wprowdzic zmiany i pozniej uruchomic plik changes?

Jak uruchomic ERD-Commander i jak uruchomic pozniej Changes?

W Progman jak klikam na Administration-Interfaces nic nie odszukuje mimo tego ze mam podlaczany do Usb interfejs

Jak klikam na Connection test i wpisuje Ip address 192.168.68.2 to podaje ze test polaczenia powiodl sie poprawnie

Jest cos zle gdyz w Inpie i Disie jest na adresie 192.168.68.1

musze wejsc do WMWare do windowsa xp embeded i zmienic w ustawieniach

 

 

Jaki program mozna uzyc zeby wejsc do wxp/base31/progman i wprowadzic zmiany wedlug tej instrukcji?

 

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1401774-How-to-Install-and-Use-SSS-Progman-with-Carsoft-int

 

to wina ze sciagnalem base31 gotowca tzn. Winxp wraz z Base31 i dana osoba inaczej ustawila adres, Progman jest czysty

 

dlatego teraz nie mam dostepu do Winxp aby wprowadzic zmiany ale szukam jakim programem mozna to zrobic

 

i dziwne ze wczesniej wgrywal dwa pliki z Progman a teraz nie chce wgrac ERD ani changes!!!!!! sciagne te z inne strony bo moze sa uszkodzone

 

Przelecialem wiele stron ale nie znalazlem linku do Base31

 

jest tu :

 

http://chomikuj.pl/action/SearchFiles?FileName=base31&submitSearchFiles=&FileType=all

 

ale nie mam jak zaplacic te 2-4 zl. bo w ostatecznosci bym zaplacil zeby ja sciagnac :mad2: wiec musze powalczyc z tym co obecnie mam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do chomikuj, możesz założyć konto, wykupić 9GB danych do ściągnięcia, zapłacić przekazem na konto w każdym banku, tam gdzie płacisz rachunki koszt 8zł 30gr, jak wykorzystasz limit to likwidujesz konto, nic się nie stanie, ja mam przez cały czas wykupuje wtedy, co mi jest potrzebne, tam masz gotowce sss Progman, base też, nawet ISTE D/P ściągniesz za jedyne 10zł, żadnych dodatkowych opłat za utrzymanie konta nie ma.

 

Vmware jest mapowanie dysku, można wejść do programu Windowsa za pomocą jego własnego programy do mapowania dysków, ale czasami nie zezwala na zmiany, jest dużo informacji w sieci o mapowaniu dysków, można użyć WINMOUNT tylko szukaj wersji 64bit

-Można postawić własną maszynę i użyć dysku z SSSProgman, wtedy masz większe pole do popisu

- Można zmienić w Ediabasie dane IP i na VMware i spróbować czy się połączy (tylko szkoda Disa, aby połączenie nie znikło)

Powiem, że VMware 7 to najgorsza maszyna, jak dla mnie 8 działa o niebo lepiej 5 jest lepsza niż ta 7 którą miałem, a 9 i 10 to już na nowe komputery (ja mam 10 działa super i jest USB3.0) i jest tryb zgodności ze starszymi maszynami,

 

PS Zapomniałem jak chcesz to ściągnij sobie gotowca na VMware XP z zainstalowanym programem Ediabas i NCS i nawet Emulatorem głowicy z ustawionymi adresami właśnie do SSSProgman nawet ja mam taki, jak ja uruchomie głowice to mam adres IP z końcówką 2, jak stawiasz emulator głowicy, bezpośrednio na systemie to masz końcówkę 1, tylko zainstalujesz wewnątrz systemu XP swój interfejs i konfiguracja kart sieciowych, tylko pod SSS i masz spokój będzie dobrze chodzić Dis będziesz miał bezpośrednio z Win 8 a SSS z winXP na VM i przy okazji NCS, jest pod tym adresem, jego twórcą (sss i INPY pod SSS, DIS też V57) właściciel tego chomika, jak by co to możesz się skontaktować http://chomikuj.pl/trandolf/SSS+pod+WIN7 udziela się na forum to Tobie pewnie też pomoże :)

 

A jak masz WIN 8.1 to jest (nie we wszystkich wersjach) gotowa wirtualna maszyna, na niej możesz zainstalować drugi Windows XP (ja mam Virtual PC XP mode)

Klient Hyper-V działa tylko na 64-bitowych komputerach z systemem w wersji 64-bitowej systemu Windows 8 Pro (lub Enterprise) 8.1 ????.

Masz wtedy dwa systemy operacyjne, możesz nawet na dwóch jednocześnie pracować i instalować programy 32bit i 16bit, obsługa jest banalnie prosta

To coś podobnego do VMware, jest częścią najnowszego Windows tylko się uruchamia, wgrywasz XP i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wskazowki

 

ja niestety nie mam konta w banku wiec nie moze zaplacic przelewem ani karty telefonicznej zeby zaplacic smsem

 

juz po woli daje sobie rade sam

 

robilem wedlug instrukcji ale nie rozumialem co i jak ale juz wiem

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1401774-How-to-Install-and-Use-SSS-Progman-with-Carsoft-int

 

 

•Stop the VMware server.

•Double-click the VM hard drive

•Select Utilities > Map

•Select the first partition, uncheck read-only and press Ok.

•Open Regedit

•In the Registry Editor, Click File > Load Hive

 

do tego miejsca dochodzilem i nie wiedzialem co dalej, co to ta Hive, jak ja mam wgrac ale dzis przypakowo zauwazylem po mapowaniu 1. partycji w VWMare ze pojawil sie wirtualna partycja na disku Z:\

Hive to Software

 

•Browse to the file Z:\Windows\System32\Config\Software

 

•Give the hive a name like BASE31

•It will show up in the registry

•Browse to BASE31\Microsoft\Windows NT\Current Version\Winlogon

•Find the value of SHELL and double-click it

•Change the value to Explorer.exe

•Collapse the folder tree so that BASE31 is highlighted

•Click File > Unload Hive.

•Close registry editor

•Return to VMware, open the properties for the hard drive and select Utilities > Disconnect

•Start up the Virtual Machine and it will load into Windows. Ignore any messages about installing new hardware.

 

teraz juz tu jestem tzn. w systemnie w wirtualnej maszynie ktora jest wgrana w VWMare wraz z xp, base31 i Progman

 

bo jak wchodzilem po mapowaniu w sama Base31 gotowca bez Progman to nic nie bylo w wirtualnym disku

 

•Click-Start > Log-off

•Log back on as Administrator and use ++Xs4Progman as the password

•Open Control Panel

 

:8)

:P

:mad2: wrescie ten murek sam rozwalilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie karta tylko wypełniasz przekaz pocztowy, zwykły przekaz z numerem konta i płacisz gotówką plus 2.50 za przekaz, ja tez tak robię tylko ja na 20GB za 18.70 zł, przez telefon się nie opłaca, a na przelew to nie ufam trochę, zresztą co to za różnica, jak wpłacam rano w banku to już wieczorem ma aktywne i przychodzi mail na moją pocztę mailową o odnotowanej wpłacie na konto chomikuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis nad ranem skonfigurowalem Progmana

 

problem tkwil w tym ze nie rozumialem jak do tego zabrac sie

jak juz wszedlem do wirtualnego xp to poszlo z gorki

nawet zmienilem zeby xp za kazda raza logowal sie jako administrator

nie bylo latwo bo musialem zachowac danego podrzednego uzytkownika WorkUser ktory byl juz ustalony w gotowcu base31 gdyz za pomoca nazwy uzytkownika byly

skonfigurowane dalsze podprogramy i ich start

 

w wirtualnej maszynie:

 

wiec wpierw wprowadzilem nazwe i haslo Administrator

pozniej skasowalem nazwe podrzednego uzytkownka WorkUser

nastepnie zmienilem nazwe Administrator na WorkUser

i na koniec uruchomilem cmd.exe

wpisalem : control userpassword2

 

ja mieszkam w Kopenhadze od 1985roku wiec dlatego nie mam konta w Polsce a przelew z mojego banku ponad tydzien do Polski, koszt co najmniej 50 zl.

na chomikuj nie obsluguja karty platniczej

 

ja sam moge tez wladowac na chomikuj to co mam i jak ktos sciaga od danego uzytkownika to ten punkty zbiera

 

przez niecaly tydzien sciaganalem gotowca base31, progman i changes

sam skonfigurowalem choc bylo bardzo ciezko jak dla nowicjusza

nawet sciagam nowa Inpe wraz z dodatkami

:P

 

teraz jade zakonczyc konfiguracje oczywiscie jak dam rade nie to :mad2: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To trzeba było od razu tak powiedzieć, inpe to bym ci przesłał na maila, spakował po 50MB i wysłał po kawałku, ale SSS to jak mówiłem nie mam.

Ale jak się trochę pomęczysz i sam zrobisz to będziesz miał przynajmniej satysfakcje :cool2:

To długo ściągałeś SSS to jakieś 7GB, ja dwa tygodnie temu ściągałem ISTE RHEINGOLD jakieś 10GB to niecałe 2godz, ale ja mam bezprzewodowy LTE, poprzednio miałem zwykły Internet bezprzewodowy to 1GB ponad godzine

Powiedź jak dostałeś się WIN na VM przez mapowanie ?, nie miałeś problemów z zapisem ?

 

PS jak byś mógł opisać dokładnie, w który plik wszedłeś i dodałeś nowego administratora, to byłbym wdzięczny, możesz na PW, mi potrzebne do ISTY, mapować umie, tylko nie wiem, gdzie dopisać w Windowsie tak abym dostał się do środka po uruchomieniu bym sobie zostawił pasek start, próbowałem z płyty XP ale były żądania hasła administratora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ponownie

 

niestety nie udalo mi sie

 

jest gdzies jakis blad

 

wszystko dziala do momenty jak chce przeprowadzic test

 

nie moze podlaczyc sie do kompa auta choc wskazuje ze glowica jest podlaczona i interfejs tez

 

sprawdzilem czy Inpa dziala i nastepnie Dis ale dzialaja obydwa poprawnie, gdzies tkwi problem zapewne musze sciagnac inny plik zamiast changes.iso, na poczatku jak tym tematem zajalem sie bylo gdzies napisane ze sa chyba trzy rozne pliki ale nie pamietam roznicy, teraz poszukam o co w tym chodzi

 

spojz na to:

 

http://superuser.com/questions/332031/windows-xp-always-boots-as-administrator

 

i na to

 

http://www.windows-commandline.com/cmd-net-user-command/

 

jesli nie da rady to tym

 

https://helpdesk.egnyte.com/hc/en-us/articles/201638304-Mapping-a-drive-using-a-net-use-command-and-logon-scripts-for-domain-users

 

tzn utworz plik w nim wpisz

 

Echo off

net user {Nazwauzytkownika}*

 

zapisz na disko jako dowolnanazwa.bat

 

uruchom to

 

ja reszty nie wpisywalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapowanie w moim przypadku bardzo proste bo juz wiem co i jak :D

mialem instrukcje ale jej nie rozumialem

 

http://www.dubmonkey.co.uk/pdf/How%20to%20Install%20and%20Use%20SSSProgman%20Complete.pdf

 

od tego momentu zaczyna sie instrukcja mapowania

 

 Stop the VMware server.

 Double-click the VM hard drive

 Select Utilities > Map

 Select the first partition, uncheck read-only and press Ok.

 

jak zmapujesz to twozy ci sie wirtualna Patrycja

load hive

na kompie wskazujesz wirtualna partycje i co i skad ma wgrac

 

w moim przypadku hive bylo Software

jak wskazesz wlasciwa hive to pozniej musisz ja nazwacx jak chcesz ja nazwlem jak w instrukcjii ale to dowolne

 

pozniej wchodzisz w swoja hive

 

odszukujesz co i gdzie masz zmiecnic

 

ja musialem zmienic wartosc w Shell na Explorer.eze

to powoduje ze bedzie moznaa logowac sie w windowsie po wlaczeniu ponownie wirtualnej maszyny

 

a reszte masz jak w instrukcjii ale w twoim przypadku moze byc co innego do zmiany i w innym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja tylko taką instrukcje gotowca u siebie znalazłem, ona by pasowała do twojego gotowca, ale ty musisz cos pozmieniać.

 

Dla poprawnego działania SSS wymagane jest poprawne zainstalowanie i skonfigurowanie interfejsu oraz INPA_ na_ win-xp_ vmware_ trandolf-V2-dla_ DIS.rar” stosując rozwiązania zawarte w „instrukcja instalacji INPA pod WIN7 i vmware.pdf” . Jeśli nie udało nam się uruchomić kabelka to nie mamy co próbowad uruchomid SSS. Poprawne działanie interfejsu na WINXP z INPA jest wymagane do poprawnego działania SSS zainstalowanego na drugiej wirtualnej maszynce.

1. Gdy mamy już działającą INPA (mam na myśli przede wszystkim kabelek) rozpakowujemy ściągnięte wcześniej paczki z” SSS-gotowiec…” w miejsce na dysku gdzie mamy min 22GB wolnego miejsca.

2. Zmieniamy adres IP wirtualnej karty sieciowej WMWARE w WIN7 czyli na naszym komputerze na 192.168.68.100

3. Zmieniamy adres IP na wirtualnej maszynce z INPA na 192.168.68.1

4. Ładujemy wirtualną maszynkę SSS podobnie jak INPA z poprzedniej instrukcji czyli klikając na „Open existing VM Or Team” w VMWARE

5. Dla pewności sprawdzamy w wirtualnej maszynce z INPA konfigurację interfejsu jak pokazane jest na filmie:

6. Uruchamiamy program „IFHSrv32” z pulpitu wirtualnej maszynki INPA.

7. Uruchamiamy załadowaną wcześniej wirtualną maszynką z SSS na pokładzie.

8. Podczas uruchamiania SSS wyskoczy komunikat systemu na temat pliku „AGP440.SYS” klikamy wtedy zwyczajnie na „Cancel”

W tym momencie mamy uruchomiony system SSS. Klikając na przycisk „New Session” w wirtualnej maszynce SSS możemy stworzyd nową sesję i połączyd się do auta.

 

Jam mam taką maszyne, a filmek przypadkowo sam się wkleił miał być tylko link.

jak byś chciał linka do działającej ISTY D (diagnoza) ale nie P (programowanie) bez VM i to bez żadnego emulatora ICOM, zaznaczasz Ediabas i łączysz się zwykłym kabelkiem OBD i D-CAN jak masz nowsze BMW

to żaden problem ale 10GB z chomikuj instalacja to tylko zainstaluj, potem mała podmianka i finał, a Dis i tak się przyda do programowania aut E39,E38,E46,E53 bo kodowanie NCS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filmik co podales to jest do inpy

ja mam tak poustawiane

i mi dziala i inpa i dis

 

gdzie proponujesz zebym zmienil adres na 192.168.68.100 i po co? zapewne dlatego ze sa dwie wirtualne maszyny na tym samym VWMare

 

Ja do Inpy nie uruchamam Netman server - IFHSRV32.exe bo nie musze tylko automatycznie wlancza sie Ediabas server, do Disa wlanczam Netman server i diaghead bo jest zainstalowany w VWMare

 

ja mam tak ustawione

 

VMnet1(host-only)

 

subnet IP 192.168.68.0

subnet mask 255.255.255.0

 

DHCP

 

start IP address 192.168.68.1

End Ip address 192.168.68.254

 

jak nadmienilem Inpa w windowsie dziala

i Dis w VWMare

 

teraz zauwazylem ze jak wlanczam disa w VMWare to ma zapisana wyzej konfiguracje na stale ale jak ponownie wlanczam Progman to Gubi ja i musze ja ponownie zatwierdzic, wskazuje na WNnet0 Bridged Auto-bridging

 

ale jak zmienie na WMnet1 dane co z disa pokazuja sie ale musze je za kazda raza jak wlanczam VWMare zatwierdzic

 

to zapewne ten problem

wirtualna maszyna Progmana nie zapamietuje na stale danych jak w przypadku Disa ale dlaczego?

 

jutro zobacze bo juz nie chce mi sie isc do auta

 

sciagam juz iste ale ma 9,9 gb a ty pisales ze twoja ma 2gb

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?2075995-BMW-Rheingold-3-41-Multilingual-9-9-GB-Get-it-here

 

ale bardzo wolno sciaga, jeden plik ponad 5 godzin

niech sobie sciaga a ja poszykam u innych moze szybciej bedzie sciagal

juz wiem sa rozne wersedlatego inna pojemnosc

juz nie sciagam tamtej wpierw poszukam gdzie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak Ci napisałem, myślałem że ci coś rozjaśni, lub pokarze inną ewentualność, ja kiedyś też miałem ściągnąć Progman, ale dobrze opanowałem NCS plus Coding TOOL 240 aplikacja do NCS, czyta plik FSW_PSW.TRC i tłumaczy na angielski i zapisuje plik FSW_PSW.MAN graficznie podobnie jak robi Progman , nawet Update SP-DATEN

 

Ista RHEINGOLD 3.41 to ok 10GB do ściągnięcia po instalacji jest 25GB jest po angielsku i niemiecku i rosyjsku, do starszych aut to to samo co DIS ale do programowania i kodowanie to tylko ISTA P, ale do niej potrzebny jest ICOM lub Emulator ICOM i ona ma ze 60GB potrzebny porządny komputer, duże wymagania co najmniej 8gb RAM i co najmniej I5

Dzięki za wskazówki kiedyś się z tym męczyłem miałem starszą wersje ISTY D 2.30 i chciałem się zalogować do środka Windowsa taka sama BAZA jak w Progman, dlatego mnie ciekawiło jak to Tobie się udało zapisać mi nadal odmawia, tak sobie chciałem spróbować, ale to co pisałeś pewnie niejednemu się przyda.

Mało jest informacji w sieci dlatego, że był (Progman) krótko, później weszła ISTA P, większość przerzuciła się na lepszą ISTE P

Tak jak pisałem, programowanie starszych od E36 do E53 to większość ma DIS V44 kodowanie przez NCS, a późniejsze modele to E60 -E90 programuje się przez WINKFPT, bez żadnych problemów i nie trzeba emulatorów i wirtualnych maszyn zwykłe OBD, prosto na systemie Win,

Podobno SSS Progman jest bardzo kapryśny, dlatego nie jest popularny i jak pewnie zauważyłeś ciężko jest skonfigurować, (i kodowanie podobno tylko to co dała fabryka, nie można nowych, a NCS można i w DIS też, doposażać)

Ale wierze że Ci się uda, jeszcze trochę, jak Ci się uda to opisz na Forum, aby Inni mogli skorzystać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow odnosnie kompa to ten zabytek co mam ma wlasnie 8gb ramu i i5, model lenovo g500 :D

Intel core i5-3230m cpu 2,6 GHz

8 gb ram (7,87 gb do uzytku) 64-bit mial windowsa 8 ale zmienilem na 8.1

 

to tylko komputer a zadna wersja windowsa nie zastapi linuksa i programow do niego

:cry:

to co piszesz to nic nowego dla mnie bo tez jak mialem ncs to tez bawilem sie tym programem

ja instaluje sss progman dla fantazji, ja nie uzywam swojego interfejsu na codzien ani na nim nie zarabiam

informatyka to moje hobby od dziecinstwa ale odbieglem troche od tego tematu

 

kupilem w Polsce interfejs za 99 zl. jak mechanik tu pomylil czujniki w moim aucie i nie potrafil zamontowac bo nie pasowaly, walka rozzadu i walka korbowego, nawet nie wiem jaka roznica i nie chce :P :P

 

ja nie znam sie na mechanice ale mialem satysfakcje mu powiedziec ze blad popelnil po miesiacu jak wtajemniczylem sie w czesci do BMW i zakupilem za grosze interfejs

:D :D

i sciaganlem programy

zainstalowalem bo meczarni :mad2:

 

teraz juz wiem ze kazda czesc w BMW ma swoj numer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie to też takie hobby, tylko ja też lubię mechanikę, dla mojego samochodu to wystarcza sama INPA i NCS, tak myślałem że chciałeś mieć SSS Progman, pewnie aby tylko mieć, napisz jak Ci idzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na razie odstawilem SSS Progman na bok

 

dziala ale chyba cos nie tak bo za dlugo wgrywa z auta kompa

 

po 10 minutach zrezygnowalem na czekanie

 

 

sciagnalem ISSS - Intergrated Software Service Station

 

http://www.obddiagnosticcenter.com/download/BMW/ISSS-3.1-ISTA-P-2.48.3%20-ICOM.txt

 

gotowiec pod VWMare, 92,5 GB po rozpakowaniu

 

teraz nie wiem co dalej?

 

jak podlaczyc glowice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.