Skocz do zawartości

VMware INPA by trandolf


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki pewien problem otóż zainstalowałem VMware na WIN 7 zgodnie z instrukcją od trundolf wszystko pięknie hula poza jedym w sumie najważniejszym nie chce wykryć mi interfejsu usb. Resetowałem maszynę kilka set razy bezskutecznie. I tutaj moje pytanie czy macie może jakiś sposób na to ponieważ no krótko mówiąc stoję z robotą a kabelka nie chce wyszukać. Windows 7 wyszukuje go od razu po podłączeniu lecz VMware wcale nie reaguje na to. Z góry wielkie dzięki i czekam na odpowiedź co z tym zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tutaj jest problem win 7 wyszukuje normalnie podłącznie interfejsu a vm nie i tak jak wbijam w opcję Removable Devices to mam tylko CD/DVD (IDE) i nic więcej i już sam nie wiem co robić.

 

 

Przepraszam, że w tym temacie ale postawiłem również wirtualny system xp na programie virtual box i tutaj wszystko ładnie pięknie śmiga inpa zainstalowana sterownik wyszukuje normalnie sterowniki do niego zainstalowane, ale gdy już mam podłączony interfejs do kompa i odpalam inpa to nie zapala mi się kontrolka BATTERY jest cały czas off ale niestety to nie koniec problemów gdyż jak podpinam kabelek do autka program wcale na to nie reaguje i tutaj również już nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zainstaluj sobie nowszą maszynę wirtualną VMware 8 lub nawet VMware 10 jak masz nowego laptopa to pewnie USB 3.0 ta Vmware 7 co jest u trandolfa to się do niczego nie nadaje, jak zainstalowałem, interfejs to po odłączeniu, musiałem przerzucać na inne porty USB żeby wykrył w menadżerze urządzeń windows, miałem takiego pecha, że jak połączyłem się z INPA i disem w domu, wszystko OK, rozłączam zamykam, jestem w samochodzie, uruchamiam VMware7, i nic, interfejsu nie wykrywa , Dis INPA działa, a że miałem tylko 1 wejście USB 2.0 to był problem, po instalacji VMware8, nie ma problemów, można przyciągnąć USBserial i łączy się za każdym razem, nawet nie wyłączam w systemie Win 64 bit zapory i działa dobrze, a z VMware10 można podłączać przez USB 3.0 porty i też działa DIS i INPA, chodzi tylko o samą maszynę VMware7, dołączone dyski z systemami INPA i DIS można wykorzystać, one chodzą bardzo dobrze, instalacja tak samo jak jest w instrukcji od Trandolfa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ktoś mógłby wystawić maszynę z działającymi i skonfigurowanymi programami?

Próbowałem instalować ale zawsze coś z połączeniem mi sie działo i zero sygnału. Może źle coś zrobiłem, albo zainstalowałem, już nie mam siły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jak na windows 7 to ściągnij z tego chomika i działa 100% Dis V57 http://chomikuj.pl/Dinpl tylko nowszą maszynę sobie zainstaluj np. VMware8 ale karty sieciowe to musisz i tak samodzielnie skonfigurować, ale wszystko masz w instrukcji, plus musisz do inpy na VMware zainstalować interfejs, ja miałem problemy, nie mogłem uruchomić CD, to przeniosłem Sterowniki z płyty na pulpit XP wewnątrz maszyny i z tej lokalizacji dopiero zainstalowałem interfejs, jak chcesz tylko samą INPE to tylko maszynę VMware i plik INPA maszynę masz tutaj VMware8 http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/DIS+V57 razem z kodami do VM, do samej INPY tylko instalacja interfejsu, ale do disa konfiguracja kart sieciowych obowiązkowa, :) Edytowane przez Din76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam panowie mam problem z portem USB po włączeniu vmware podłączam kabel wyskakuje chmurka ze znaleziono sprzęt i po chwili włącza się kreator dodawania sprzętu i ponoc brakuje sterownika fdiabas.sys czy jakoś tak i ściągnąłem niby je ale niewiem co zrobić żeby w emulatorze to umieścić bo na win7 działa widzi com1 a w XP widzi magistrale szeregowa juz mi ręce opadają pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przezuć sterowniki na wirtualny pulpit XP do wnętrza VMware i przy instalacji interfejsu wybierz zamiast automatycznej instalacji sterowników, wybierz z określonej lokalizacji np. z pulpitu XP (CD nie zawsze działa w wirtualnym XP) ja tak zrobiłem i zainstalowałem interfejs z tej lokalizacji reszta według instrukcji. :)

W VMware musi być widoczny interfejs, trzeba go czasami przyciągnąć, ikonka usb musi być podświetlona kolorem, jak jest blada to interfejs nie jest aktywny,

jak masz Wmware 7 to zainstaluj 8 lub coś nowszego, w 7 ja miałem problemy z przyciągnięciem usb,

jak widzisz tylko port szeregowy to interfejs nie jest do końca zainstalowany, musisz dokończyć instalacje, zrobiłeś tylko pierwszą część instalacji interfejsu, jak będzie widoczny interfejs to wejdź we właściwości i aktualizuj sterownik wybierając określona lokalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeję trochę temat.

Może ktoś wiem czemu po instalacji interfejsu, nie widać go później w menadżerze urządzeń pod Porty (COM i LPT)? Mam laptopa z jednym portem USB 2.0 i dwa porty USB 3.0. Zainstalowałem pakiet by trandolf znajdujący się pod tymi linkami:

http://chomikuj.pl/trandolf/VMWARE/vmware-workstation7.1.0.rar

http://chomikuj.pl/trandolf/INPA+pod+WIN7/

http://chomikuj.pl/trandolf/DIS+pod+WIN7/

 

Wszystko się ładnie zainstalowało. Interfejs został odkryty przez XP ale po instalacji sterowników nie ma go w menadżerze urządzeń. Ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak to z ta 7 VMware jest mnie tez doprowadzała do nerwicy, lepiej działa na jednej maszynie INPA prosto na windows (może być nawet 8 64 bit instalujesz Standard tools 2.4.0 lub tylko sam EDIABAS 6.4.7 i DiagHead (ze zgodnością z WIN XPSP3 zgodnośc też się zaznacza w C:\Program files\BMW Diagnostic Head Emulator\DiagHead ) też na systemie windows i wtedy masz spokój z wykrywaniem kabla w na wirtualnej INPIE

 

A tak to, wkładaj interfejs dopiera jak się uruchomi INPA na VMware jak włożysz interfejs do USB (tylko nie dawaj pełnego ekranu) to w dolnym prawym rogu maszyny VM pojawi się ikonka interfejsu przeważnie będzie blada to znaczy że interfejs jest w maszynie VM tylko musisz go przyciągnąć, najeżdżasz myszą będzie widoczny jako

Future Devices USB Serial cable prawym klikasz przyciskiem myszy na niego i zaznaczasz Conect (Discconect from host) jak zniknie to wyciągasz z portu USB interfejs i powtarzasz .

 

Ale jak powiedziałem zainstaluj sobie inpe 5 Ediabas 6.4.7 (na windows 64 bit tylko NCS nie działa, ale ja rozwiązałem problem jak mieć cały pakiet

działający na win64bit i mieć starszy ediabas 6.4.7 tylko do podmiany z nowszym EDIABAS-em 7.3.0 wtedy za każdym razem ta VM 7 będzie wykrywać Diaghead w DIS v57 od trandolfa tylko musisz od nowa wykryć głowicę w DIS - starą trzeba rozłączyć a nową wykryć i dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Udało mi się go zainstalować. Problem był taki że w menadżerze urządzeń występuje pod inną nazwą. Pojawił się jako COM4. Odpaliłem INPę i działa. Także ten pakiet co podałem w linkach jest ok. Tylko trzeba pamiętać aby mieć co najwyżej USB 2.0. Pod 3.0 interfejs nie jest widoczny. Prawdopodobnie winny jest VMware. Nowsza wersja powinna rozwiązać ten problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witajcie.

 

i ja spróbowałem u siebie instalacji INPA.

zassałem od Trandolfa pliki z VMWare7 oraz projekt z INPA, podłączyłem interfejs, podałem mu sterowniki, wszystko się zainstalowało, ale po uruchomieniu na pierwszym ekranie tam gdzie są pola battery oraz ignition mam je białe.

a wg instrukcji battery powinno byc na czarno.

stąd pytania:

1. czy interfejs na COM4 będzie OK? (inne porty mam zajęte), czy musi się zawierać w przedziale 1-3?

2. jeśli jest Ok, to powiedzcie mi czy w katalogu C:\EDIABAS\Bin powinien byc plik obd.ini z konfiguracją interfejsu? bo u mnie nie ma, dograłem co prawda zassany z sieci i go wyedytowałem na com4, ale dalej nie trybi (niektóre z instrukcji instalacji podają że powinien tam być i w razie potrzeby należy go wyedytować)

3. czy przycisk/informacja BATTERY mówi o prawidłowej konfiguracji interfejsu czy że jest podłączony do auta i zasilany ze złącza ISO? czy też o zasilaniu z USB? bo battery to dla mnie jakaś informacja o zasilaniu.

 

żeby było jasne - ww opisana sytuacja ma miejsce przy odpalonej maszynie witualnej, INPie, podpiętym interfejsie, bez podpięcia pod auto (chwilowo konfiguruje sprzęt, auto będzie później podłączane)

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witajcie.

 

i ja spróbowałem u siebie instalacji INPA.

zassałem od Trandolfa pliki z VMWare7 oraz projekt z INPA, podłączyłem interfejs, podałem mu sterowniki, wszystko się zainstalowało, ale po uruchomieniu na pierwszym ekranie tam gdzie są pola battery oraz ignition mam je białe.

a wg instrukcji battery powinno byc na czarno.

stąd pytania:

1. czy interfejs na COM4 będzie OK? (inne porty mam zajęte), czy musi się zawierać w przedziale 1-3?

2. jeśli jest Ok, to powiedzcie mi czy w katalogu C:\EDIABAS\Bin powinien byc plik obd.ini z konfiguracją interfejsu? bo u mnie nie ma, dograłem co prawda zassany z sieci i go wyedytowałem na com4, ale dalej nie trybi (niektóre z instrukcji instalacji podają że powinien tam być i w razie potrzeby należy go wyedytować)

3. czy przycisk/informacja BATTERY mówi o prawidłowej konfiguracji interfejsu czy że jest podłączony do auta i zasilany ze złącza ISO? czy też o zasilaniu z USB? bo battery to dla mnie jakaś informacja o zasilaniu.

 

żeby było jasne - ww opisana sytuacja ma miejsce przy odpalonej maszynie witualnej, INPie, podpiętym interfejsie, bez podpięcia pod auto (chwilowo konfiguruje sprzęt, auto będzie później podłączane)

to źle czytałeś instrukcje (lub może tego nie dopisał Trandolf :idea: )

AD1 - dla Ediabas 6.4.3 INPA 3 (16bit) tylko i wyłącznie port COM1 i co z tego że zajęte, rób COM 1 inaczej zapomnij o tym że się połączysz chyba że zmienisz ediabas na 6.4.7 (ale wątpię że potrafisz )

AD2 jak juz pisałem ediabas 6.4.3 nie ma pliku OBD.ini musisz mieć INPE 5 i ediabas 6.4.7 wtedy będzie plik OBD.ini

A3 jak byś miał ori port COM (RS232) to byś miał battery po podłączeniu interfejsu do samochodu widział by pin 16 z OBD2 i oczywiście zapłon po przekręceniu kluczyka na zapłon, ale w chińskich interfejsach USB nie ma takiej opcji bardzo dobrze jak jest battery po podłaczeniu interfejsu do USB wtedy jest zasilany z portu USB i z niego widzi battery oczywiście można taki interfejs zrobić ale ... do przełknięcia jest jak jest batterry i igniton połączone razem i po wpięciu do USB jest widoczne obie kropki jako

czarne można kodować i uzywać z DIS bez problemów , ale najgorszą opcją jest jak nie ma w ogóle batterry i igniton z tymi są juz problemy z DIS

Ad4 (wyprzedzę twoje myśli ) taki interfejks nie kosztuje 50-100 zł robią je niektórzy na zamówienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz.

pomagam koledze odpalić bmw naszego wspólnego znajomego.

 

co do instalacji to rzeczywiście wystarczyło zmienić port na COM1 (nieważne że był niby w użyciu), i INPA odpaliła. Przetestowana na aucie - działa (przynajmniej w kilku modułach).

Ale nie pomogło to na problem - czerwoną kłódkę i blokadę kierownicy (mimo że kierownica się obraca). Ten problem był sprawcą zakupu interface'a i walki z INPA. Doczytałem że trzeba skasować to DISem - nowa instalacja, INPA +DIS, znowu kombinacje - ale błąd udało się skasować (zgodnie z instrukcją z forum)

 

Czerwona kłódka z kierownicą zniknęła - ale auto nadal nie odpala, kierownicą wciąż można obracać, po włożeniu kluczyka włącza się radio, wyświetlacz centralny, a na zegarach temperatura zewn czy kontrola airbag, ale to nie jest taka pełna pozycja "zapłonu". Taka jakby połowiczna.

 

komp pokazuje błąd A119 - zasilanie blokady.

 

Wiem że auto miało wymieniany aku - i pewnie jeszcze nie jest zaprogramowany. Znalazłem instrukcje jak to zrobić i będę próbował. Ale czy to pozwoli na uruchomienie pojazdu? Dodam, że ciągle wywala że napięcie jest małe, <9V, ale to może być właśnie związane z tym że nie widzi prawidłowo nowego aku (nie wiem co było a co włożono).

Jakieś sugestie co do błędu A119?

I ewentualnie co robić w jakiej kolejności?

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pewnie klema do wymiany, nie piszesz jaki to model bmw ale napewno przy 9V to nie zapalisz , sprawdzałeś aku napewno ok, w niektórych modelach jest moduł zasilania

a wpisanie nowego akumulatora to nie ma takiej mocy tylko informuje alternator że może uczyć się ładować nowy akumulator, ale nie z powoduje takich zajść

(w inpa masz w silniku możesz zresetować viewtopic.php?f=15&t=138242

na takie blokady pomaga aktualizacja softu sterownika silnika i cas

- sprawdz też czy nie był uruchomiony tryb oszczędzania energi lub tryb transportowy lub tzw sleep mode to właśnie on odciana zapłon jest w tam gdzie diagnostyka

całego samochodu po tym trybie trzeba zrobić synchronizacje DDE/DME- CAS lub EWS zależy jaki model ale przy braku synchro rozrusznik kręci

ale jak pisałem jest tryb uśpienia co odcina nawet rozrusznik.

sprawdź też inny, zapasowy kluczyk lub smart key

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam problem z inpa, cała maszyna zainstalowalna od trandolf.

Dis chodzi bez problemu.

Moje auto bmw e61 530d 218KM m57.

Ogólna inspekcje zrobię a reszta funkcji nie chodzi.

Pomóżcie jak rozpracowac ten problem

Pozdro i dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zainstaluj sobie INPE 5 bezpośrednio na windows nawet 10 64bit działa bez problemów

Standard tools 2.12 viewtopic.php?f=97&t=108441&start=405

ta INPA 3 to jest dobra ale do starszych modeli do e60 jest lepsza nowsza wersja INPA5

a jak nie chcesz mieć na windows bezpośrednio to ściągnij sobie gdzieś windows XP i zainstaluj na Vmware i tam zainstaluj INPE 5 i interfejs

nie ma różnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.