Skocz do zawartości

[E46] NCS - dezaktywacja czujnika poziomu oleju


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

pacjentem jest E46 Touring 330i m54b30 z końcówki 2002 roku (FL) z uszkodzonym czujnikiem poziomu oleju.

W związku z niedziałającym czujnikiem i irytującą kontrolką która zapala się na kilkanaście sekund po uruchomieniu auta postanowiłem ją zdezaktywować NCS-em (przynajmniej do czasu wymiany oleju kiedy wpadnie nowy czujnik).

 

Robiąc research internetowy ustaliłem, że w module KMB należy dokonać zmiany dla parametru WARNUNG_MOTOR_OELSTAND na nicht_aktiv.

Niestety po zgraniu FSW_PSW.TRC z tego modułu takiego parametru nie ma. Przejrzałem jeszcze pozostałe modułu i też tej opcji nie widzę (nie mogę zczytać jedynie parametrów z ABG).

Zweryfikowałem także czy nie pojawia się gdzieś OELST_SENS_DEF_WARNUNG - również bez rezultatów.

 

Idąc tropem zweryfikowałem jakie parametry z wyrażeniem "OEL" mi sczytało z wszystkich modułów i otrzymałem następujące pozycje:

 

OELNIVEAU_M3 nicht_aktiv

AKUST_WARNUNG_OELVERL nicht_aktiv

AKUST_WARNUNG_OELVERBR nicht_aktiv

ANZEIGE_OELSTAND_PREDRIVE aktiv

CAN_OELDRUCKSCHALTER nicht_aktiv

 

Z powyższych interesujące wydaje się być ANZEIGE_OELSTAND_PREDRIVE - czy ktoś wie za co to odpowiada? A może źle szukam i WARNUNG_MOTOR_OELSTAND musi gdzieś siedzieć albo trzeba dopisać do modułu KMB? Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Niestety biegły w NCSie nie jestem i wolałbym nie stosować metody prób i błędów.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.