Skocz do zawartości

kodowanie AUX IN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

dziś opisze jak zamontować i zakodować aux in w BMW E60 .

 

wymagane narzędzia i części :

 

- śrubokręt krzyżak

- urządzenie do ściągania paneli (ja użyłem drutu odpowiednio podgiętego )

- kabelek do zakodowania

- kabel aux in (jakc 2,5mm z jednej strony i piny do terminala z drugiej )

- troszkę cierpliwości

 

Pierwsze co robimy to demontujemy radio m-ask badz ccc i dostajemy się do głównej kostki , w której montujemy piny naszego kabla aux in następnie nasz jack 2,5mm montujemy w dogodnej dla nas lokalizacji, mój jest w schowku kolo zmieniarki i to by było wszystko z montażu reszta to już tylko kodowanie w samochodzie.

link poniżej do filmiku na youtube jak wyjąc radio i podłączyć kabel , koleś mówi po angielsku ale jest wszystko pokazane

 

kodowanie jest bardzo proste

 

włączamy ncsexpert

wybieramy profil do kodowania z możliwością manipulacji pliku .man

w mas-k

dodajemy do VO : +naux

zapisujemy w cas

sczytujemy mas-k i szukamy opcji (w pliku tekstowym klikamy: edycja potem szukaj następnie wpisujemy AUX i klikamy szukaj

 

zmieniamy na : activ

 

kodujemy

 

w ccc jest podobnie ale

 

sczytujemy cappl

 

tam szukamy opcji aux in (ja wpisałem w szukaj AUX i samo mi znalazło)

 

zmieniamy na mounted

 

kodujemy

 

link ponizej z youtube : kodowaniem kabelka (niestety po angielsku )

 

 

i po robocie

 

teraz w i drive macie dodatkowa opcje AUX IN

 

jak gdzieś utkniecie to napiszcie postaram się szybko odpowiedzieć

 

przyjemnego słuchania muzyki z nowego źródła audio

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Próbuję właśnie zakodować AUX i wyrzuca mi za każdym razem błąd:

 

ERROR! Modul: CDH.C, Proc: CDHCheckIdent, LineNr: 03, ErrorNr: 2041

COAPI-2041: wrong ecu coding index

A_E60CCC: CODIERINDEX = 0Ch

CCC_APP.C04: CODIERINDEX = 04

 

>> ERROR! Modul: COAPI2.CPP, Proc: coapiRunCabd, LineNr: 06, ErrorNr: 2041

CODIERDATEN_LESEN

 

Dodam, że INPA nie widzi zapłonu a wszystko właściwie działa. Instalowałem wszystko kilkakrotnie na maszynie wirtualnej.

Kabel : http://allegro.pl/interfejs-k-d-can-do-bmw-inpa-dis-obd2-gdansk-i4557746302.html

Auto: e60 2004 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję właśnie zakodować AUX i wyrzuca mi za każdym razem błąd:

 

ERROR! Modul: CDH.C, Proc: CDHCheckIdent, LineNr: 03, ErrorNr: 2041

COAPI-2041: wrong ecu coding index

A_E60CCC: CODIERINDEX = 0Ch

CCC_APP.C04: CODIERINDEX = 04

 

>> ERROR! Modul: COAPI2.CPP, Proc: coapiRunCabd, LineNr: 06, ErrorNr: 2041

CODIERDATEN_LESEN

 

witam - mam podobny problem tylko ze auto 2005 bez navi - robilem to u siebie w aucie z navi 2004 rok i poszlo bez problemu a tutaj wywala mi taki blad podczas sczytywania z mask :/ dodam ze inpa dziala poprawnie, laczy sie z autem i widzi wszystko ok, dodalem +NAUX do VO zostalo tylko zakodowac mask zeby dzialalo w radyjku

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam czy mógłby mi ktos pomóc przy kodowaniu aux w bmw e61 525d 2005r bez navi? koduje przez wirtualną maszyne zainstalowałem też Sp daten stąd http://chomikuj.pl/mlodzik1/BMW+SP-Date ... 0+E60+LITE i nic nie pomaga. Wszystko przebiega dobrze do momentu az koduje MASK to pokazuje najpierw aktiv a za chwile blad ERROR in CABD! LOOK at CABI.ERR and ERROR.LOG! COAPI-1043 error during processing CBD-file MASK_E60.COB z Góry dziękuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc,

Postanowilem zaatakowac moja E60 - 2006 z AUX..

Zainstalowalem sobie na VMce (XP) wszystko stad: http://www.bmwuk.pl/viewtopic.php?p=795

Pieknie zadzialalo. (VMka dlatego by miec skonfigurowane srodowisko ktore moge odpalic wszedzie i kiedy chce)

Kabel na poczatku staral sie mnie oszukac ale zauwazylem ze pin 7 i 8 byly zmostkowane. Po rozlaczeniu tych pinow zaczelo wszystko dzialac.

Udalo mi sie odblokowac AUX uzywajac tej instrukcji :

 

Wszystko pieknie i cacy ale chyba zamowilem zly kabel z alledrogo.. i nawet nie byl dedykowany do dobrego zlacza!

anyway, po paru probach przeorbiania tego cos, zaczelo grac ale tylko z lewych glosnikow.. a pozniej bardzo cicho.. i metoda prob i bledow nic nie uzyskalem.

 

Prosba moja taka czy ktos posiada dokladna rozpiske pinow do radia : BMW - E60 - M-ASK (bez graficznego navi) : zdjecia zalaczone..

 

http://wzserwis.pl/~het/20150519_210122.jpg

 

 

http://wzserwis.pl/~het/20150519_210153.jpg

 

jak tylko uda mi sie to zakonczyc z przyjemnoscia podziele sie pelna instrukcja od 0 do bochatera! :)

 

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

jutro potestuje akcje stad:

 

http://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1658007-Enable-Aux-Input-on-E60-radio

 

I have a 2005 545 standard cd no nav or cdc.

 

after a load of agro got mine sorted, programmed with ncs expert MASK control unit, set auxin to Aktive re programmed and the aux in shows up.

 

now the aux in it self was a mare, i used an aftermarket aux in lead from nemesis £14.00 delivered, two plug, 1 wite 3.5mm jack and three tyco pins.

 

connected up to the c block (cdc) c8,9 and c2 no sound...

 

tried all sorts no sound...

 

finally sorted it using the force... block 'D' right hand side of the quad lock 12 pins.

 

D1, White

D6, Red

D12 Black

 

worked for me...

 

it would seem you can get the cdc and the aux in to work together just use the block 'D' if you have a cdc and enable the aux in.

 

I cannot test as i dont have a cdc but there should be no reason why not.

 

hope it helps.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pytanie zasadnicze czy brute force moze cos poszkodzic?....?

 

 

pozdrawiam

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udalo sie ogarnac temat, kabel z allegro mial uwalona mase..

 

przy okazji jakby komus potrzeba bylo tutaj rozpiska:

 

http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/BMW-Car-Radio-Wiring-Connector.htm

 

oraz link do oficjalnej wersji kabelka howto

 

http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=56009&d=1124838370

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zamontowalem w swoim bmw e61(radio biznes)(przedlift 2004rok) kabelek aux.

rozumiem prawie wszystko z postu 1,ale moglby mnie ktos oswiecic i napisac to lopatologicznie gdzie i jak krok po kroku wpisuje,czy uruchamia sie to +naux??? :?:

co to znaczy dodajemy do VO lub FA?Co to jest i gdzie to VO lub FA? co to znaczy zapisujemy w cas?

dziekuje z gory za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Lepiej daj komuś co się zna wpisywanie do FA (wyposażenia samochodu kody) nie jest trudne ale nie mozna popełnić błędu, ponieważ można nawet wszystko usunąć

i wymaga znajomości programu NCS nie można dokładnie opisać poniewaz często sterowniki są wymieniane i lub maja inny index kodowania i tak jak opisywali wyżej

pokazuje błedy

masz dopisać do FA +naux

zakodować to FA w CAS i w drugim module do komunikacji LMA

sprowadzić wybrane moduły do serii z FA

i dopiero kodowanie w module ma aktiv

wszystko robi się NCS

niestety jak to radio ma inny vin niż twój w CAS lub LMA to nic ncs w tym radiu nie zrobisz wcześniej trzeba zmienić vin za pomocą tool32

oczywiście wszystkie informacje są na forum tylko poszukać

viewtopic.php?f=48&t=260787&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

potrzebuję waszej pomocy odnośnie zakodowania AUX w mojej BMW E60 535D z 2005r.

Udało mi się dodać AUX do nawigacji ale na samym końcu całej operacji nie udaje mi się poprawnie zakończyć kodowania

i wyrzuca poniższy błąd:

 

http://images77.fotosik.pl/321/01210a65a30e1f40med.jpg

 

i kodowanie nie jest zakończone więc nie działa.

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

uaktualnienie sp daten rozwiaze problem po aktualizacji uruchomic ncs expert ponownie i kodowac wszystko bedzie smigac .

Witam

potrzebuję waszej pomocy odnośnie zakodowania AUX w mojej BMW E60 535D z 2005r.

Udało mi się dodać AUX do nawigacji ale na samym końcu całej operacji nie udaje mi się poprawnie zakończyć kodowania

i wyrzuca poniższy błąd:

 

http://images77.fotosik.pl/321/01210a65a30e1f40med.jpg

 

i kodowanie nie jest zakończone więc nie działa.

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Panowie pomoże ktoś cały czas mam problem z modułem Mas-k. Zrobiłem podmiane plików jak podano wyżej ale nic to nie zmieniło. Cały czas jest ten sam błąd i nie moge zakodować aux.

Dodanie aux bez problemu dopiero przy próbie kodowania mask jest problem. z innymi modułami nie ma żadnych problemów. Co może byc nie tak proszę o jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie sorry za odkopanie kotleta ale mam pytanie - czy takie menu aux moge dodac w E46 ? mam aux podlaczony i smiga ale wlaczam go tylko przyciskiem MODE czy moge zakodować aby pojawił się on w menu tu gdzie KOMPUTER NAWIGACJA GPS USTAWIENIA I WYŁACZANIE MONITORA? Ogarniam NCS i Dummy także bez problemu jakby mi ktoś powiedział ew jaki mam FA dodać do auta ew co trzeba uaktywniic to bede wdzieczny :)


Dodam że mam ori nawigacje BM54 MK4 z ekranem 16:9 i kabelkiem aux oraz podlączonym wzmacniaczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
Witam! Po zakodowaniu aux, wszystko pięknie działało po czym Radio (CCC) wróciło tak jakby do ustawień fabrycznych. Zapewne użyłem złego profilu w NCS albo gdzieś indziej popełniłem błąd. Aktualnie już po wgraniu PL menu, z zakodowanym aux mam problem z radiem. FM, AM i nowa pozycja bodajże WB są ciemnoszare i nie da się uruchomić radia. Po wyjęciu płyty CD radio przeskakuje na tryb wyboru stacji i można słuchać stacji FM więc wszystko jest dobrze podłączone. Jakiś pomysł jak uaktywnić z powrotem funkcje FM i AM? Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś jakieś ustawienia w radiu zakodowane, najpierw trzeba zczytać trc, a później go edytować i wgrać jako man. Ewentualne problemy przeleć pustym man i zakoduj swoje dodatki na nowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.