Skocz do zawartości

Kodowanie przez ISTA/p


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dorwałem na kilka dni iste/p w wersji natywnej i potrzebuję się dowiedzieć się zaprogramować tylko jeden sterownik, konkretnie od telefonu.

ISTA/P elegancko łączy się z samochodem skanuje samochód i pokazuje sterowniki do aktualizacji (generalnie wszystko). Nie mam możliwości odhaczenia żadnego sterownika, jedyne co mogę zrobić to wcisnąć remove measurments (odhaczam, ale nie mogę później wybrać tylko jednego sterownika do uaktualnienia) oraz Determinate measurents plan.

Tego drugiego nie wciskałem z obawą żeby nie zaczął mi robić pełnego updateu. Jeżeli ktoś może to proszę o pomoc.

Sterownik chcę zaprogramować ponieważ kiedyś wykasowałem jego zawartość winkfp i sobie odpuściłem, teraz jak jest możliwość to próbuję naprawić.

 

Gdzie znajdę jeżeli wogóle złącze MOST, wyczytałem że gdzieś w schowku. Posiadam nawigację business.

 

 

 

Doczytałem że niby nie można zrobić pojedyńczego uaktualnienia w takim przypadku, więc będę zmuszony użyć WinKFP.

Wcześniej miałem taki błąd podczas update:

 

ecu reading zif 11fl ulf zif lesen error ecu incorrect response id

ecu reading zif zif

ecu reading zif zif lesen

prepare flash download failed 11fl ulf flash schreiben adresse error ecu conditions not correct or request sequence error

 

WinKFP widzi ecu oraz za każdym razem kasuje jego zawartość,a po minucie taki błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam, dorwałem na kilka dni iste/p w wersji natywnej i potrzebuję się dowiedzieć się zaprogramować tylko jeden sterownik, konkretnie od telefonu.

ISTA/P elegancko łączy się z samochodem skanuje samochód i pokazuje sterowniki do aktualizacji (generalnie wszystko). Nie mam możliwości odhaczenia żadnego sterownika, jedyne co mogę zrobić to wcisnąć remove measurments (odhaczam, ale nie mogę później wybrać tylko jednego sterownika do uaktualnienia) oraz Determinate measurents plan.

Tego drugiego nie wciskałem z obawą żeby nie zaczął mi robić pełnego updateu. Jeżeli ktoś może to proszę o pomoc.

Sterownik chcę zaprogramować ponieważ kiedyś wykasowałem jego zawartość winkfp i sobie odpuściłem, teraz jak jest możliwość to próbuję naprawić.

 

Doczytałem że niby nie można zrobić pojedyńczego uaktualnienia w takim przypadku, więc będę zmuszony użyć WinKFP.

 

W ISTA/P nie można zaprogramować pojedynczego sterownika... chyba, że masz odpowiednio zmodyfikowaną wersję.

 

BMW zrobiło to po to, aby tzw. Integration Level był zachowany we wszystkich sterownikach w aucie.

 

Pojedynczy sterownik możesz zaprogramować tylko, jeśli całe auto ma najwyższy z dostępnych "I-level" dla danej wersji ISTA/P.

 

Tak więc pozostaje Ci WinKFP lub zmodyfikowana wersja ISTA/P.

 

Złącze MOST masz w schowku na rękawiczki na górze po lewej stronie (zaślepka)...

 

Pytanie dodatkowe, tak dla pewności - czy na pewno ustawiłeś w konfiguracji, że programowanie modułu telefonu ma być wykonane przez MOST?

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jakiś czas temu zrobiłem sobie update DDE, klimy i pdc, poszło bez problemu. Postanowiłem więc zrobić jeszcze TEL, ale niestety wykasowalo ECU i podczas update'u wyskoczył błąd. Trochę powalczylem i dałem spokój aż do teraz.

Dokładnie teraz przystosowaniem sobie winkfp 5.3.1 do ICOMA ale wywala błąd.

 

http://slobodzian.net/allegro/images/IMG_0131.jpg

 

http://slobodzian.net/allegro/images/IMG_0132.jpg

 

Chciałbym to ruszyć jeszcze NFS'em ale nigdzie nie mogę znaleźć jak.

 

ICOM jest dobrze skonfigurowany bo zrobiłem przez WinKFP update ecu MPM.

 

Wcześniej jak aktualizowałem przez USB to wymazywał ecu

 

http://slobodzian.net/allegro/images/1222.jpg

 

a potem

 

http://slobodzian.net/allegro/images/1333.jpg

 

Jeżeli chodzi o MOST to w schowku znalazłem coś takiego ale nie pasuje kostka, no chyba że do interfejsu MOST z ICOMem powinna być jeszcze jakaś przejsciówka.

 

http://slobodzian.net/allegro/images/IMG_0134.jpg

 

Ista/p po zeskanowaniu dodaje na początku action plan tel/ulf not responding, a poniżej reanimation GW. Daje (NO) skanuje jeszcze raz i wtedy znajduje nowsze wersje softu.

 

Zrobiłbym pełny update, ale boję się, że coś pójdzie nie tak ponieważ jeżeli chodzi o prostownik to mam TELWIN LEADER 400 i tak po godzinie pracy jest chyba zbyt mocno nagrzany i wyłącza się na 2 min, a wtedy spada napięcie i ista pokazuje że spadło napięcie.

Edytowane przez kyloSO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Generalnie jakiś czas temu zrobiłem sobie update dde, klimy i pdc, poszło bez problemu. Postanowiłem więc zrobić jeszcze tel ale niestety wykasowalo ecu i podczas updateu wyskoczył blad. Trochę powalczylem i dałem spokój aż do teraz.

Dokładnie teraz przystosowaniem sobie winkfp 5.3.1 do icoma ale wyrwała blad. Control unit not response no opps/most but gateway ok. Chciałbym to ruszyć jeszcze nfs ale nigdzie nie mogę znaleźć jak.

 

Ista/o po zeskanowaniu dodaje na poczatku action plan reanimation gw tel/ulf not responding daje NO skanuje jeszcze raz i wtedy znajduje nowsze wersje softu

Zmień tryb na MOST_ASYNC_ab625 i moduł telefonu się zaprogramuje...

 

Z opisu wynika, że chcesz programować moduł przez OBD_ab625...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIABAS ma skonfigurowane tak

 

;=============================================================================

[Configuration]

;=============================================================================

Interface = REMOTE

Simulation = 0

 

EcuPath =C:\EDIABAS\ECU

SimulationPath =C:\EDIABAS\SIM

TracePath =C:\EDIABAS\TRACE

TraceSize = 1024

 

ApiTrace = 0

IfhTrace = 0

; IfhnTrace = 0

 

; SystemTraceSys = 0

; SystemTraceBip = 0

; SystemTraceIfh = 0

; SystemTraceNet = 0

 

; BipDebugLevel = 0

; BipErrorLevel = 0

 

UbattHandling = 0

IgnitionHandling = 0

; ClampHandling = 1

 

RetryComm = 1

SystemResults = 1

TaskPriority = 0

 

; CodeMapping = C:\EC-Apps\EDIABAS\BIN\ansi2oem.tab

; LoadWin32 = 0

 

NetworkProtocol = TCP

 

; --- neu ab EDIABAS 7.2.0 ---------------------------------------------------

ShowIcon = 1

LogLevel = 0

TraceBuffering = 0

TraceHistory = 0

TraceSync = 1

; TraceWriter =

 

;=============================================================================

[TCP]

;=============================================================================

RemoteHost = 169.254.92.38

Port = 6801

TimeoutConnect = 2000

TimeoutReceive = 2000

TimeoutFunction = 10000

; TimeResponsePending = 5000

; DisconnectOnApiEnd = 1

; InitCmd0 = FE,04,00,03,01

; InitCmd1 = FD,05,00,03,01

 

;=============================================================================

 

+ iTool radar i śmiga.

 

 

a gdzie zmienię te ustawienia bo teraz nie mam komputera z WinKFP?

 

HW Interface w WinKFP przy tych ustawieniach pokazuje REMOTE_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wg. Twoich screenów widać, że chcesz oprogramować moduł telefonu przez OBD.

 

Zmień wpis w EDIABAS.INI numer portu z 6801 na 6802.

 

NFS nie będzie Ci potrzebny na tym etapie.

 

Do podtrzymania zasilania w aucie nie powinno się stosować prostownika tylko zasilacz impulsowy dużej mocy.

 

Prostownik ma zupełnie inną charakterystykę i służy do ładowania akumulatora a nie do utrzymania stałego napięcia.

 

Złącze MOST znajduję się wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
zmieniając na 6802 przy włączeniu winkfp wywala blad ze nie może zainicjowac interfejsu

Zmieniam coś w pliku remote.ini?

A masz podłączony MOST do auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Na górze musi być zaślepka... taka klapka... służy także do terminowania całego ringu...

 

Sprawdź dokładnie...

 

http://i44.tinypic.com/714t42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Do podtrzymania zasilania w aucie nie powinno się stosować prostownika tylko zasilacz impulsowy dużej mocy.

 

Prostownik ma zupełnie inną charakterystykę i służy do ładowania akumulatora a nie do utrzymania stałego napięcia.

 

mam taki prostownik mikroprocesorowy nada sie http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-bosch-c3-6v-12v-3-8a-0-8a-i3674282785.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ten prostownik służy do ładowania akumulatorów a nie do podtrzymania napięcia...

Poza tym wydajność prądowa bardzo niska. Auto średnio wyposażone typu e6x, po załączeniu terminala 15, pobiera ok. 20A... Przy tak niskiej wydajności prądowej tego sprzętu, nie ma szansy na utrzymanie napięcia powyżej 13V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za info a czy ten sie nadahttp://www.konektor5000.pl/index.php?p690,maas-sps-330-ii-zasilacz-impulsowy-30a-czytelny-wskaznik-regulacja-napiecia-solidna-obudowa&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-11&utm_content=690#nclid=bd50b9655834da4930af8c15fb6ebc1e jesli nie to daj jakies namiary lub linka gdzie mozna kupic zasilacz impulsowy dużej mocy i o jakich parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

mam mały problem z icomem i istą/p. Byłem u kolegi żeby podnieść soft w swojej F10 11r.

 

po podłączeniu zasilacza laboratoryjnego, podpiął icoma, potem zapłon i potem do kompa.

Ista rozpoznaje auto i wyposażenie, przebieg, i-level itp.

potem przechodzi do identyfikacji sterowników, pojawia się drzewo sterowników a na dole napis

"Trwa ustalanie zadanego kontekstu". Wisi na tym napisie z 15 minut i nic się nie dzieje na drzewie sterowników,

nie pojawia się żadna kropka żółta. Potem wisi tak długo i wywala wszystkie sterowniki na czerwono. Że są do wymiany.

 

Wydaje się że jest jakiś problem z identyfikacją sterowników.

 

Ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.