Skocz do zawartości

[e46] Poziomowanie xenon 'ów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nacisnąłem "przez przypadek" w NCS "process car"i przekodowało mi całe auto (e46 2002r) do ustawień fabrycznych... poszły się paść wszystkie ustawienia DRL, kierunki itd. (wszytko już prawie przywróciłem tak jak było), nie mogę znaleźć ręcznej regulacji świateł, mam dołożone ori xenony bez czujników.

Dodam że moduł to ALSZ.

Spryskiwacze działają, ale niestety brakuje ręcznego poziomowania świateł.

Jakieś sugestie co do komendy odpowiedzialnej za poziomowanie??

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ALSZ nie ma takiej opcji. Domyślam się że to będzie jakiś wpis z LWR, ale jedyne opcje dotyczące tych wpisów to:

OFFSET_LWR
wert_01
DEF_LWR_SENSOR_HI
wert_01
KENNLINIE_LWR_SENSOR_HI
wert_01
KENNLINIE_LWR_SENSOR_VO
wert_01
LWR_VORZEICHEN
nicht_aktiv
POTI_LWR_INVERS
nicht_aktiv
LWR_NEIGUNG_KONSTANTE
wert_01

 

Myślę że to może być ten: LWR_VORZEICHEN ktoś może potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć

Jestem świeżo po zakupie pierwszego BMW padło na 530d E60

Mam xenony skrętne (sprawdziłem testem- działa wszystko oprócz skrętu na boki prawej lampy)

mam problem- zielona dioda miga przy pozycji auto i ręcznym włączeniu

sprawdziłem błąd, jest: 932E ALC -System defect itd... unplausibles signal oder wart

cokolwiek to znaczy?

Zamieniłem sterowniki skrętu stronami - nie pomogło

 

Proszę o pomoc w diagnozie. Może wiecie czy można kupić sam silnik do DynamiDrive lub może jest tam jakiś czujnik?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I po problemie

Powodem był czyjnik skrętu w lampie

Sposób dojścia - w Module ALC sprawdza się parametry SMC jesli są rózne pomiędzy stronami nie dobrze - ostatni powinien być około 500

Poza tym po odpaleniu w prawo skręcała tylko prawa lampa po skręceniu kierownicą w prawo (w lewej czujnik był uszkodzony - przetarta ścieżka pewnie "dzięki" ziarnie piasku lub czegoś podobnego)

U mnie było z jednej 500 a z drugiej 0 - paramter SMC sensor value

 

Naprawa - cała lampa lub przełożyć sam czyjnik z samej soczewki skrętnej (nie było to łatwe; poluzowałem wewnątrz lampy cały mechanizm soczewki, rozdzieliłem wtyczki odpowiadjaće za soczewke xenonu, wykręciłem czujnik poprzez otwór który powstał po wysunięciu gniazda modułu SMC; uwaga są dwie małe śróbki - druga schowana pod plastikowym rantem obudowy który można na 1cm2 wyłamać, trzecia śróba mocujaca tarczę czujnika i stanowiąca zawias soczewki --- najlepiej montaż rozpocząć od zdemontowania czyjnika od dawcy)

I działa lewo - prawo na zakrętach

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Podepnę się pod temat posiadam 318i na Xenonach lecz mam wątpliwości co do działania czujników sapomoziomowania umiejscowionych na przendim i tylnym wahaczu.Otóż,byłem na komputerze sprawdzić co i jak z autkiem no i koleś sprawdził mi jakieś tam wartości w inpie czujników i mówi,że w inpie obydwa czujniki pokazaują wartości,jeżeli ruszy się np bagażnikiem.Czy pomimo tego co inpa pokazuje może być tak,że czujnik któryś działa nie poprawnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.