Skocz do zawartości

Przydatne rzeczy które można włączyć za pomocą ncs expert


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

a wie ktoś jak zrobić żeby autoryglowanie było nie przy 5km/h tylko przy 20km/h ?

 

w gm5 jest taka opcja jak

 

VERRIEGELN_AUT_AB_X_KMH

 

ale jest tylko opcja przestawienia na ACTIV, a jak podstawie pod X, wartość 20 to nie przyjmuje tego pliku NCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Tutaj mozesz sobie o tym poczytac

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=73650&start=740

 

Na pewno w Twoim aucie możesz sobie ustawić inna predkość do ryglowania. Po prostu dzieki nettodat.trc możesz indywidualizować dany parametr, a nie tylko parametry w danym module.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa, tylko czy ja to ogarne... :mad2:

 

Jak masz kabelek to ogarniesz z czasem. Zainstaluj NCS, pobierz najnowsze SP-daten i czytaj czytaj czytaj, nie jest to takie trudne jak sie wydaje ;)

 

http://chomikuj.pl/mlodzik1/BMW+Standard+Tools+2.12

 

http://chomikuj.pl/benokogel/diagnostyka+BMW/SP+Daten+v41/e46/SP-daten-E46,1066999094.7z

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabelek GT1 i całą maszynę wirtualną od kolegi Trandolfa, a Ty Młodzik to ogarniasz? może chcesz się u mnie tego podjąć zdalnie? :P

 

No mógłbym, z tym, że muszę poczytać w którym miejscu w e46 to zmienić. Bo w e9x i e6x to nie problem ;)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam, jesli ktoś posiada E60 z 2004 roku to jest duża szansa że można dokodować Bluetooth, fajna sprawa zestaw głosnomówiący fabrycznie w aucie. Czyli używamy swojego telefonu z poziomu idrive w aucie. Aha dodam że to zależy głównie od modułu TCU, moje auto jest z USA i obligatoryjnie miał w/w moduł z BT.
Było E36 M40 93, było E39 M52 98, jest E60 545i 2004 SMG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czy ktoś z Was wie może i chciałby się pochwalić jak zakodować "powracające wycieraczki po wyłączeniu zapłonu" lub wskazania tempomatu na wyświetlaczu środkowym "CID" o ile dobrze napisałem ale w km/h, bo aktualnie wyświetla mi w mph. A dziś będę kodował velcome lights inicjowane z pilota, jeśli się uda to napiszę co i jak. :), Gdyby ktoś szukał pomocy w kodowaniu TCUM by aktywować BT to chętnie pomogę.
Było E36 M40 93, było E39 M52 98, jest E60 545i 2004 SMG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, wczoraj zabrałem się za kodowanie Welcome Lights w E60 PRE-LCI i powiem Wam że bardzo fajnie to działa.

Zamykamy auto pozostawiając włącznik świateł w pozycji na Auto. Po czym naciskamy przycisk na pilocie który otwiera klapę bagażnika i włączają się nam światła:

1. Tył: postojowe, stop, oraz podświetlenie tablicy

2. Przód: Xenon, ringi, oraz boczne obrysówki.

W menu IDRIVE można ustawić czas świecenia, ale można je wyłączyć również z pilota wciskają ten sam przycisk co wcześniej.

Można tak zrobić tylko 3 razy po czym funkcja zostaje wyłączona do ponownego uruchomienia zapłonu, wtedy znowu działa po zamknięciu auta. Moje auto z tego co wiem ma moduł LM1 z xenonem oraz doświetlaniem zakrętów.

 

Pozdrawiam.

Było E36 M40 93, było E39 M52 98, jest E60 545i 2004 SMG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A bym zapomniał, dodam iż odblokowałem też MP3, które działa nawet w odtwarzaczu CD. Co pozwala na jednoczesne używanie map DVD i słuchanie muzyki MP3. Świetna sprawa.

Czyli mając zmieniarkę w bagażniku (która odtwarza tylko CD-R) można odblokować ją aby odtwarzała mp3? A CD-RW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja chciałbym zakodować sobie funkcję :

przytrzymanie przycisku start/stop i kluczyk wyskakuje -moduł CAS ,funkcja KOMFORT_EJECT active,

Pokazywanie rzeczywistej prędkości na wyświetlaczu cyfrowym (a nie przekłamanej z analoga ) -moduł KOMBI ,funkcja BC_DIGITAL_V_KORREKTUR na anicht_ktive ,

Po wcisniecu guzika od tempomatu pokazuje wna wyswietlaczu jaką prędkość ustawiliśmy - moduł KOMBI ,funkcja TEMPOMAT_SETZ_ANZ_DAUER wert_01 na wert_02.

W tygodniu sprawdzę (zakoduję) czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy ktoś orientuje się jak wyłączyć automatyczną zmiane wyświetlacza komputera pokładowego z przykładowo godziny na temperature jeśli auto zasygnalizuje piknięciem przymrozek 3 stopnie?

 

Znalazłem coś takiego:

 

Modół KMB:

QUITT_A_TEMP_WARNUNG_LSS z activ na nicht activ ---gdy temperatura spada ponizej 3stopni to pika,pokazuje temperature i zostaje na temperaturze...tu funkcja od zmiany by wracalo na ostatnia funckję którą mieliśmy włączoną np.zegarek.

 

 

Ale nie mogę tego u siebie znaleść i zakodować, mam E46 m47 przedlift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam Was, wczoraj zabrałem się za kodowanie Welcome Lights w E60 PRE-LCI i powiem Wam że bardzo fajnie to działa.

Zamykamy auto pozostawiając włącznik świateł w pozycji na Auto. Po czym naciskamy przycisk na pilocie który otwiera klapę bagażnika i włączają się nam światła:

1. Tył: postojowe, stop, oraz podświetlenie tablicy

2. Przód: Xenon, ringi, oraz boczne obrysówki.

W menu IDRIVE można ustawić czas świecenia, ale można je wyłączyć również z pilota wciskają ten sam przycisk co wcześniej.

Można tak zrobić tylko 3 razy po czym funkcja zostaje wyłączona do ponownego uruchomienia zapłonu, wtedy znowu działa po zamknięciu auta. Moje auto z tego co wiem ma moduł LM1 z xenonem oraz doświetlaniem zakrętów.

 

Pozdrawiam.

 

A moze nie welcome lights tylko follow me home?

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.