Skocz do zawartości

Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?


rezulteo opony

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Masz na słupku naklejkę z dedykowanymi rozmiarami opon, do e46 np. 195/65/15, 205/55/16, 205/50/17, 225/45/17..odnośnie marki to najnowsze continentale, sprawdziłem u siebie i nie bez powodu wygrywają testy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jak zależy na komforcie to 195/65/15, złoty środek w e46 to 205/55/16. Oczywiście jak ma auto jak w podpisie, bo do 330i/d nie wejdą :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy takie opony z linka poniżej są coś warte?

Szukam czegoś do żony e90, zrobi może 2000 km zimą, głównie po odśnieżonym mieście.

Nigdy bym nie spojrzał na nalewajki, ale dwóch szwagrów i teść zawsze mieli u siebie nalewki, chwalą, że tanie i dobre i że to już nie te czasy, że bieżnik odpadał.

Miał ktoś styczność z czymś takim?

 

http://allegro.pl/4-zimowe-opony-bieznikowane-205-50r17-domin-2014r-i4743462114.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć SZWAGIER, myślę, że nikt tu się nie przyzna, że jeździ na nalewkach..

U mnie podobnie teść i szwagier jeżdżą na nalewkach, ale ze skąpstwa. Żadnych problemów nigdy nie mieli. Był niedawno program na TVNturbo o nalewkach, bardzo dobrze je opisano-pozytywnie. Podstawą musi być dobra opona, na którą nalano nowej gumy.

Do sportu może i jest to jakieś ryzyko, ale do jeżdżenia po zakupy do biedronki co więcej potrzeba. Chyba wolałbym taką niż 10 letnią używkę.

 

Przyjrzałem się teraz dokładnie tej oponie z Twojego linku. Używałem kiedyś oryginałów tego bieżnika, czyli Nokian Hakkapeliitta4. Miałem je z kolcami w Norwegii w Skodzie Octavi, a później założyłem je do e39 i do dziś dnia uważam, że to były najlepsze zimówki jakie kiedykolwiek miałem. Oczywiście w POlsce wyjąłem kolce. Jeśli te nalewki Ci się spiszą, to daj znać, bo właśnie sprzedałem swoje zimówki żeby właśnie kupić Nokiany.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmieniłem koła na zimowe. Letni zestaw się suszy:

 

http://images67.fotosik.pl/333/52c1249f190f512cmed.jpg

http://images70.fotosik.pl/331/7f76ff501d7dceadmed.jpg

http://images67.fotosik.pl/333/2a0fc9bbbf937183med.jpg

 

Jak widać głębokość bieżnika to od 4,21 ( przód ) do 4,55 ( tył ).

 

Chyba na nowy sezon powinienem już nabyć nowy komplet. Na pewno w trakcie lata zejdę poniżej 4mm głębokości bieżnika.

Co o tym sądzicie? Już czas? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy na Dunlopach jest taki wskaźnik jak na Conti z 'kroplą' - nazywa się to wskaźnik częściowego zużycia:

http://www.rezulteo-opony.pl/poradnik-opon-samochodowych/dbamy-o-opony/jak-mierzyc-zuzycie-opony-1009.

Przy takim aucie jak masz, chyba bym już myślał. Może nawet teraz jest dobra okazja kupić coś w ramach redukcji letnich stanów magazynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo zakłada się że trzeba dokonać zmiany gdy wskaźnik osiągnie wartość 3 milimetrów w przypadku opon letnich i 4 milimetrów w oponach zimowych.

Myślę że możesz zacząć szukać i upolować jakąś okazje lub przecenę. :P to zawsze człowieka cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że na oponach jak i hamulcach nie ma co za bardzo oszczędzać i kupować wysokiej klasy komponenty. Bo w sumie po co nam 200 koni czy super tłumik z pięknym dźwiękiem skoro nie zatrzymamy się w porę albo wyleci się z zakrętu i owinie wokół drzewa. Przecież opony kupujemy raz na 3-4 sezony a klocki co ~30 tys ? w przestrzeni czasu to nie jest duży koszt.

 

A taka mała dygresja co do różnicy 5 mm. Skoro średnia głębokość nowej opony to 8mm a przy 3 należy wymienić oponę. To wydaje się zbyt duża ta dopuszczalna różnica. Ale mogę się mylić oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie tak.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie doboru wielkości opon i zmiany rozmiaru felg mam tu przydatną stronę do przeliczania: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/185/65r14/

Przy okazji proźba, bo w starych postach sporo zdjęć jest już nieaktywnych. Chciałbym zobaczyć jak prezentuje się 265/40/17 (ewentualnie (255)z tyłu i 245/40/17 (ewentualnie 235)z przodu w E32. Chciałbym mieć szerokie opony ale niemogą wystawać i głupio wyglądać, Czy przy tych rozmiarach trzeba stosować dystanse? Proszę o jakieś fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej,podłoncze sie pod temat własnie dzis okazyjnie kupilem juz na lato oponki do swojego autka nabylem opony CONTINENTAL Conti Premium Contact 5 225X55X16 opony sa z roku 1213 95W Made in Germany jeszcze posiadaja rand prawie nowki co sadzicie o tych oponach do BMW E39 520I?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
post remigiusza to reklama :P proponuje usunąc od razu.

 

Ja poczekam na 2015r zeby kupić swieże opony z datą z 2015r :) koło lutego już powinny być w cenie dobrej i swieże.

 

Jak szukalem opon ostatnio to malo, ktory sklep (hurtownia) byl w stanie podac mi dokladna date opon :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sporo tego mają na magazynach, więc się gubią, nie chce im się sprawdzać, albo specjalnie nie mówią bo opony są starsze niż klient by chciał ;)

 

Do mojego auta także rozglądam się za nowymi letnimi oponami 225/55/17. Samochodem jeżdżę bardzo mało do tego spokojnie, więc rozpatrywałem także używki. Na chwilę obecną jednak bardziej przychylny jestem nowym oponom średniej klasy. Ceny od 200 do 800zł za sztukę, więc jest w czym wybierać :wink:

 

Według mnie warto poczekać do lutego/marca i kupić opony z rocznika 2015. Rok temu kupiłem komplet świeżych (nowy model) barum bravuris 3HM i okazały się świetnymi gumami, znacznie lepsze niż poprzednie Pirelli p6 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Proszę kolegów o radę. Zamierzam kupić felgi z oponami zimowymi do BMW 4 F32 XDRIVE SPORT PAKIET. Obecnie mam założone 225/40/R19

 

http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-kola ... 99511.html - te mi się bardzo podobają jednak w opisie jest 225/40/R18 a producent zaleca 225/45/R18. Co się może złego stać gdy założę taki rozmiar ?

 

http://allegro.pl/kola-zimowe-bmw-3-f30 ... 28671.html - te z kolei rozmiarowo są ok jednak felga aluminiowa jest nieoryginalna tylko zamiennik

 

proszę o pomoc co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie od kliku miesięcy jestem posiadaczem e61 520d teraz mam założone zimówki 16 225/55, mam również felgi 18 z oponami letnimi 245/40 runflat - opony są do wyrzucenia teraz pytanie czy mogę założyć taki sam rozmiar ale zwykłe opony (nie runflat) czy ewnetnulanie troszkę inny rozmiar opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zalecany rozmiar opon do twojego auta i felg 18 jest 245/40. Więc nie kombinuj z innymi rozmiarami. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NJ31&mospid=48808&btnr=85_0035&hg=85&fg=45

Jeżeli nie chcesz nie musisz dawać opon run flat. Zwykle są "wygodniejsze" no i tańsze. Minus to na rof po przebiciu możesz jechać na zwykłych juz nie :mrgreen:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.