Skocz do zawartości

Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?


rezulteo opony

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie miał ktoś z Was styczność z oponami runflat Bridgestone Excellent ? 245/40 R19 przód i 275/35 R19 tył ? Dobre to to?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony radzicie do mojej E39 ?

 

205/65R15 standardowo czy coś innego ?

 

Witaj,

 

Radzimy opony z rozmiarem homologowanym :) Można je wyszukac klikając tutaj.

 

Pozdrowienia,

 

Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc tez wlasnie sie zastanawiam ktora marke wybrac sport maxx rt czy assymetric 2. Chyba wezme sport maxx rt bo ladniejsze a wlasciwosci te same ;)

 

 

Witamy,

 

Zapraszamy do porównania ich na naszej stronie:

 

- Dunlop Sport Maxx RT

 

- GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 2

 

Opony są podobne cenowo i w rezultatach testów, ale według nich Dunlop jest cichszy a Goodyear trwalszy... jednak różnice są minimalne

 

Pozdrowienia,

 

Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam do Was pytanie jeżeli chodzi o oponki. Przymierzam się do kupna opon letnich i nawinęła mi się okazja do kupna Michelin Pilot Sport http://www.tyrereviews.co.uk/images/tyres/pilot_sport.jpg. Problem pojawia się taki, że obecnie jeżdżę na 235/45/R17 a Michelinki są 255/40/R17. I tu mam dylemat. Moja bawarka nie grzeszy mocą bo 520i dupska nie urywa, a wrzucając szersze kapcie zwiększa się powierzchnia toczenia co się wiąże z jeszcze większym mułem i ze wzrostem spalania. Jeżeli ktoś byłby miły i powiedział mi czy taka zmiana będzie bardzo zauważalna czy spokojnie można wrzucić szerszego kapcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

Dla tych którzy ciągle szukają, po dłuższym zastanowieniu zakupiłem sobie na próbę coś takiego:

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/rockstone-f105-245-45-r17-99-w-xl#55368402

 

Wiem że to chińszczyzna i jeśli opony dzielimy na półki, tą należy położyć na podłodze. Jednak szukanie w sieci informacji o oponach to syzyfowa praca. Opinie różne, źródła różne i od tego człowiek jest tak skołowany że ciężko coś wybrać. Dlatego postanowiłem wyłożyć nieco ponad 800zł i zobaczyć samemu, jeśli się nie sprawdzą a ja przeżyję, zmienię po prostu:) Kogo nie pytałem o te opony, nikt nigdy o tym nie słyszał i kwitował ten pomysł kwaśnym uśmiechem. A że z natury jestem przekorny...

 

Kilka uwag odnośnie samego zakupu - wygląda jak wygląda, małe nieścisłości odnośnie etykiety. Co podaje sklep każdy widzi, w rzeczywistości przyjechały z etykietą inną. Przyczepność na mokrym C, hałas 71dB owszem, ale dwie kreski, nie jedna. Dla mnie już mały minus, ale bardziej dla sklepu niż opony.

 

Sama opona, z wyglądu wykonana słabo. Porównałbym ją do dębicy - sterczące nieusunięte wypustki z odlewów, widać że miało być tanio. Guma na dotyk całkiem całkiem, miękka.

 

Wszystkie opony rok 2013, trzy tydzień 47 jedna 46. (mała poprawka - wpisałem zły rok).

 

Wyważanie - po 35-50 gram na oponę na wstępie. Jednak moje felgi mają już kilka lat, jedna była lekko krzywa. Jeżdżone również w zimie, więc ciężko ustalić czy to dobrze czy źle.

 

Na aucie całość nabiera ciekawego wyglądu, widać mniej szczegółów.

 

Pierwsze wrażenia z jazdy - są dość ciche. Być może po zmianie z zimówek, jednak te miałem o wymiarze 215/55 (wiem, nie polecane przez fabrykę) i tam też hałasu nie było. Dźwięk oceniłbym raczej na syczenie, czyli nie buczą. Może pochodzić po prostu z szerokości, na gładkim asfalcie praktycznie ich nie słychać. Komfort - jestem zdziwiony, ale dużo dużo wyższy niż na zimówce. Naprawdę fajnie biorą nierówności. Jak już pisałem, guma miękka, zobaczymy jak będzie z trwałością. Na razie trudno mi opisać właściwości jezdne. Przy okazji wymiany, wymieniłem też kilka elementów zawieszenia i niestety nie zdążyłem na geometrię. Jutro to załatwię i będzie można ocenić. Póki co, wyraźnie czuć że są bardzo "przyklejone" do jezdni. Ciekaw też jestem jak będzie na wodzie. Wszystko wyjdzie w praniu.

 

Jestem raczej spokojnym kierowcą, więc szaleństw nie będzie. Ocenię to raczej pod kontem umiarkowanego użytkownika. W sezonie letnim jak co roku zrobię coś około 50tys km, więc jeśli coś ma wyjść, na pewno wyjdzie, o czym na pewno Was poinformuję.

 

Prawdopodobnie czeka mnie jeszcze jedna zmiana, ze względu na felgi. Zasugerowałem się wyglądem i myślałem że mam 8'', jednak to jest styling 122. Ja mam styling 138, a to jest 7,5''. Opony weszły, jednak moim zdaniem te 8'' jednak powinno być. Jeśli budżet pozwoli, zmienię jak najszybciej.

 

Zobaczmy czy na chińczyku da się zaoszczędzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie oszczędzał, generalnie zmiana opon co kilka lat, trzeba o to dbać. Mnie denerwuje jak widzę jak ktoś "pali gumy" przecież to ogromna strata na materiale, no ale co jak co, jak kto lubi i woli i go stać na oponki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
jesli kogos interesuje to mam do sprzedania komplet zimówek w stanie bdb na felgach stalowych wraz z kolpakami,gotowe do załozenia:) 600zł opony naprawde bardzo ladne,mozna podjechac Warszawa zdjete z mojej e38 728 której juz niestety niemam jak cos to 501 759 605 pasują raczej i do innych modeli ale kto szuka ten wie najlepiej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaj już piszesz takie ogłoszenie..to podaj wymiary felg (średnica, szerokość, odsadzenie) i opon, oraz markę, datę produkcji..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy to odpowiedni dział, ale chciałem sie zapytać jakie opony na zime były by najlepsze chodzi o rozmiary 195?205? czy może 225?

co do marki to raczej jestem nastawiony na bllizaki bridgestone. Mam zamiar również zakupic stalówki co by nie meczyć felg aluminiowych.

Może macie jakies inne propozycje co do marki opony moze sa lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.