Skocz do zawartości

E61 kodowanie lusterek NCS a funkcja nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Walczę i walcze i nie wiem co robie nie tak , koduje składanie lusterek z pilota e61 2005rok z kwietnia postępuje zgodnie z wyczytanymio w wielu postach informacjami tj:

1. Ładujesz profil Revtor's NCS Expert lub Expert mode jeśli nie masz tego pierwszego (u góry z menu bodaj file-> load profile)

2. Wciskasz F1

3.Wciskasz F3

4. Wybierasz model e60

5. Wybierasz moduł przez jaki chcesz się połączyć ( np. CAS)

6. Wciskasz BACK

7. Wciskasz Process ECU

8. Wybierasz interesujący Cię moduł w Twoim wypadku KGM

9. Wciskasz Read ECU

10. Przechodzisz do C:\NCSEXPER\WORK i otwierasz notatnikiem plik FSW_PSW.TRC, odszukujesz wartość: BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL (warto użyć search'a bo tych pozycji jest sporo) i zmieniasz tą pozycję z nicht_activ na activ. Z górnego "menu" notatnika wybierasz zapisz jako i zamiast nazwy FSW_PSW.TRC wpisujesz FSW_PSW.MAN i zapisujesz tak plik.

 

11.W NCS'ie Wciskasz Change Job

12. Wybierasz z listy SG_CODIREN

13.Naciskasz Execute Job

Z racji że nie mam modułu KGM koduje w module TMBT I TMFT i kodowanie kończy się poprawnie a funkcja nadal nie działa ??

 

proszę o uwagi co mogę robić nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych dwóch modułach musisz zmienić i powinno działać TMBT I TMFT. Po kodowaniu zrób odczyt i sprawdź czy dobrze się zapisało bo innej opcji niema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I poszło :cool2: :cool2: :cool2: faktycznie zmieniłem profil i zakodowałem w TMBT i TMFT i działa :D :D :D :D zakodowałem również wskazanie prędkości w BC w module COMBI ...

Dzięki za wskazówki ..

 

Ale nie mogę zakodować kierunkowskazów w HUD niby się koduje a nie dziłają a robie dokładnie jak w/ przypadku i tym samym profilem ???

HUD:

BLINKER_AUSSTATTUNG

aktiv

a może trzeba zakodować coś jeszcze żeby to działało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.