Skocz do zawartości

problem z DDE - IFH-0009 no response from control unit


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Otóż chciałem uaktualnić soft w BMW e39 2003 525d m57 DDE40 i niestety pojawił się błąd. Winkfp wywala taki błąd gdy próbuje ponowić flashowanie, pierwszy pasek poleciał do 100% bardzo szybko po czym wyskoczył ten błąd w WINKFP:

 

http://img542.imageshack.us/img542/5548/erroryp.png

 

Na zegarach rownież jest błąd, wskaznik temperatury silnika jest na max, silnik kreci, ale nie odpala.

 

Kto może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu? DIS i INPA nie chce odczytać nic z DDE. Jakieś sugestie?

Może ktoś zdalnie podoła to naprawić. Mam teamviewer, oczywiście za jakąś opłatą ;).

 

Dzięki.

Edytowane przez xelion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podpiąć i zapytać o podobnym problemie tylko, że z EWS, którego nie wykrywa INPA, NCS, DIS, PASOFT a mimo wszystko auto działa. Mam jeszcze zakodowane inne moduły tylko, że ich fizycznie nie mam i nie może mi przejść kodowanie całego auta. Walczyłem z tematem rok temu ale z braku czasu odpuściłem. Chciałem wrócić do tematu i wszystko naprawić łącznie z kluczem samochodu, który chyba nie jest prawidłowy bo DIS nie wykryje auta automatycznie. http://img233.imageshack.us/img233/1776/kodowaniecar.jpg

 

Jak się usuwa brakujące moduły? Jak wywalić modół PDC, którego nie posiadam fizycznie a jakiś mądrala go tam wkodował? Wogóle w ALSZ, AKMB mam zakodowane inne moduły. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem oficjalnie podziękować koledze tomek020, który postawił mi dzisiaj sterownik DDE w e39 525d w 15 minut :)

 

Kontaktowałem się wcześniej z Marcus 1959, który powiedział, że z auta nie da się naprawić i muszę mu wysłać sterownik, żeby zrobił go "na stole", co wiązało się z dużymi kosztami.

 

Całe szczęście, że posłuchałem Tomka i sterownik został przywrócony do życia zdalnie przez temaviewer, nie ruszając się z domu. Pełna profeska, uczciwość i rzetelność, bez żadnego naciągania, szczerze polecam i namawiam każdego kto ma tego typu problemy. Tomek naprawdę wie co robi i to widać, nie tylko po jego postach, ale w praktyce :)

 

Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

podepnę się pod temat, gdyż mam obecnie podobny problem. Krótko jeszcze opiszę jak do tego doszło. Wziąłem się za kodowanie, bo chciałem wyłączyć alarm, który wył zawsze po odblokowaniu centralnego, po pewnej chwili, ok 30 sekund. INPA i NCS expert poprawnie skonfigurowany. INPA czytała wszystkie moduły, które były w samochodzie. Profile do NCS'a pobrane stąd:

viewtopic.php?f=97&t=279075

 

I kodowanie zrobione zgodnie z tą instrukcją:

 

Alarm to pozycja "DWA", którą trzeba było ustawić na "nicht_aktiv". Tak też zrobiłem zgodnie z powyższym manualem. Cały proces przebiegł bez problemu. Po udanym kodowaniu sprawdziłem alarm i faktycznie nie uruchamiał się już. Problem pojawił się przy próbie odpalenia samochodu. Było tylko pstrykanie ale rozrusznik w ogóle nie kręcił. Postanowiłem wrócić ustawienia, czyli włączyć alarm. Znowu ta sama procedura co w filmiku i "DWA" przywrócone na "aktiv". I po tym było już coraz gorzej, silnik dalej nie palił a kontroli na desce zaczęły dostawać szajby. Niektóre się świeciły, niektóre nie, ekran momentami przygasał.

 

Doczytałem, że aby przywrócić ustawienia fabryczne sterownika, należy wgrać pusty plik FSW_PWS.man (w przypadku e39 1998 rok). Po tej procedurze, się już wszystko wysrało. Po przekręceniu kluczyka pali się tylko kontrolka poduszek, nie ma tak jakby w ogóle prądu w samochodzie. Nie działa światło w kabinie, żadne zewnętrzne, nie można nawet otworzyć klapy bagażnika i zamknąć auta na centralnym zamku. Zero reakcji na jakąkolwiek funkcje/przycisk. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, wskazówki na tacho tak jakby drgają i lekko się podnoszą. Było słyszalne pstrykanie sterownika zza schowka. Potem zrobiłem reset za pomocą akumulatora, czyli rozłączenie klem i sprzężenie ich na 15 minut przy pozycji kluczyka "2". Po tym resecie sterownik już nie hałasuje. Pali się tylko poduszka po przekręceniu kluczyka a tak to nic nie działa i się nie świeci.

 

Przy próbie podłączenia INPY i wejścia w jakikolwiek moduł, jest właśnie błąd "IFH-0009 no response from control unit". Tak samo po wejściu w NCS'a też wywala błąd i nie idzie się już połączyć. Co można zrobić, bo mnie to złamało? Jest jakaś metoda zrestartowania sterownika z przywróceniem ustawień fabrycznych?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się naprawić. Jedna z przyczyn to był padnięty akumulator. Poza tym był jeszcze problem z EWS. Przy próbach odpalenia samochodu, tak jakby rozrusznik w ogóle nie kręcił. Po podpięciu INPY był błąd na silniku:

"204 EWS3.3 Wechselcode-Abschpeiherung"

 

Rozwiązanie problemu znalazłem tutaj:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=132602

 

Czyli:

 

1. Odpalenie INPY i włączenie zapłonu na "2"

2. Wybór silnika

3. Shift+F6

4. Potem klikamy F2

5. Czekamy, aż ustawienia zostaną przywrócone

6. Wyłączamy zapłon

7. Odpinamy kabel

8. Zamykamy wszystkie klapy i drzwi

9. Zamykamy centralnym zamkiem z pilota

10. Otwieramy centralnym zamkiem z pilota

11. Odpalamy auto

 

Wszystko śmiga, alarm rozłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.