Skocz do zawartości

INPA - błąd programu przy łączeniu się z silnikiem [E39]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem jest taki, że gdy próbuję połączyć się z silnikiem (MS 42.0 for M52 new lub MS 43.0 for M54, bo z innymi wgl się nie łączy) to najpierw wyskakuje błąd o treści:

 

Requested control unit: 'MS420DS0' not found. Control unit found: 'DDE30DS0'. Program will be stopped.

 

a gdy to zaakceptuję to wyskakuje:

 

ApiCheckJobStatus: Error #19

IFH-0009: NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT

API job error or no such result!

Continue script processing?

 

błąd ten co chwilę się powtarza.. sam wyskakuje lub jeśli próbuję coś odczytać co jest związane z silnikiem.

Skrzynia, nadwozie, podwozie itd. działają bez problemu.

 

 

Liczę na szybką odpowiedź.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nic nie da.. bo ja mam naładowany akumulator i mimo wszystko występuje ten problem... Na pewno trzeba skonfigurować jakoś program.. ale chyba nikomu nie chce się napisać jak to zrobić :( . Bo nie wierzę, aby nikt nie wiedział jak sobie z tym poradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie chciało się komunikować z silnikiem, bo mam instalację stag premium, która łączy się z obd. Wyjęcie bezpiecznika z instalacji rozwiązało problem.
Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a miales komunikat o braku pliku, czy blad polaczenia? Wiesz bo to dwie rozne rzeczy. Komunikat Requested control unit: 'MS420DS0' not found. Control unit found: 'DDE30DS0'. Program will be stopped. wyraznie informuje "Brak 'MS420DS0' jest 'DDE30DS0'. Program zostal zatrzymany". A pozniej pyta czy kontynuowac skrypt, probuje sie laczyc uzywajac zanleziony sterownik DDE30DS0, ale to mu sie nie udaje i stad komunikat o braku polaczenia.

Jesli sie myle to prosze mnie poprawic. Nie jestem specem od INPY, ale staram sie czytac komunikaty i nie zakladam z gory ze niemcy wprowadzaja w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
czy problem zostal rozwiazany bo mam taki sam i nie wiem co mam jeszcze zrobic. Zapłon i Bateria wlaczone a przy probie komunikacji z silnikiem m47 blad Requested control unit: DDE30DS0 a potem po zatwierdzeniu IFH-0009: NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT. Dodam ze plik DDE30DS0 mam w systemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.