Skocz do zawartości

Navi Professional spolszenie CCC


e61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam możliwość spolszczyć navi ccc, oryginalnie posiadam wersję niemiecką, mogę menu ustawić w angielsku w i-drive ale np wybieranie głosowe dalej mam po niemiecku.

Teraz moje pytanie, jak spolszczę ccc słyszałem, że nie ma wtedy wybierania głosowego tzn. nie działa ta funkcja, podejrzewam że dla tego że przed wgraniem spolszczenia, zmienia się opcję językową na angielski NCSem i brak wgranego wtedy języka angielskiego do sterowania głosem. Czy można dograć wtedy np winkpf sterowanie głosem ANG?

Czy ktoś posiada spolszczoną professional, bo czytałem że działa wtedy nie stabilnie, lubi się wieszać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Ja diagnozowalem kilka autek ze spolszczonym ccc i dzialalo ok, uzytkownicy tez sobie chwalili ale sterowanie glosowe nie pytalem, jak ktorys jeszcze wpadnie to sie podpytam.

 

Winkpf mozesz zaktualizowac sterownik ccc mask do najnowszego ale nie ma on nic wspolnego z funkcja glosowego wybierania. W kazdym razie tak mi sie wydaje.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy to jest prawda, piszą różnie, szczególnie CI którzy wgrywają taki sofcik za $$$ straszą że ich najlepsze by nie wgrywać na własną rękę itd ale to normalka :)

Który moduł odpowiedzialny jest za wybieranie głosowe, mam taką kolejność w razie UPDATE winkpf ccc:

 

CCC-MOST/gateway ---> CCC6260=CCC-GW

CCC-audio ---> CC3F60 =CCC-ASK

CCC-tune ---> CC4760 = CCC-ANT

CCC-host ---> CCC6360=CCC-BO

CCC-aps ---> CCCA060=CCC-A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to spolszczenie ktoś robił do navi bez wybierania głosowego i stąd ten problem.

A nie ma później problemu z powróceniem do stanu przed? pewnie update całego CCC. Są tam obrazy płyt naprawczych z różnymi HW 4-8, HW 8-11, HW 11- wzwyż po co te płyty naprawcze?

No i temat taki, że to spolszczenie PL-CZ nie jest jako obraz tylko w folderze podfoldery i pliki.

To jest przeróbka z jakiegoś ruskiego bo jest procedura how to w NCS i dodaje sie $6UD - a to ruski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zajmujesz się tym profesjonalnie, to twój chleb, ja robię tylko sobie i nie zarabiam na tym więc dla mnie nieopłacalne, choć zastanawiam się nad ICOM klonem, ceny powoli spadają...

A co do ISTA to sam darkys napisał, że podejrzewa ze do 2 lat będzie dostępny jak INPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie, czy jak mam navi professional w aucie z USA (e60) z wybieraniem głosowym po angielsku, to po spolszczeniu też przestanie działać to głosowe wybieranie?

Przyznam, że używam i działa bardzo fajnie i chyba wolę menu po angielsku z działającymi komendami głosowymi niż po polsku i bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestanie, tu nie ma znaczenia skąd masz samochód, soft co robi spolszczenie nie posiada wybierania głosowego. Przed spolszczeniem i tak się ustawia NCSem wersję językową na rosyjski.

Zmienia się na $6UD z tego co pamiętam, może dla tego nie działa, że w opcji językowej tej nie ma wybierania głosowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Jeśli można podpinam się pod temat ;-)

U mnie sprawa wygląda tak .. jakiś czas temu wymieniłem w swojej E90 navi business na pro.

CCC jest z 2007 roku (z 8 przyciskami) miała już wgrane spolszczenie. Auto miało francuską wersję jezykową $854.

Zamienione jest w CAS na $6UD i pozostałe ecu zostały dokodowane wg. tego co jest w CAS.

Niby wszystko hula, jest do wyboru rosyjski(polski), angielski i niemiecki.

Problem jest tylko taki, że nie trzyma tego ustawienia z polskim językiem po dłuższej nieobecności w aucie.

Czasami pojawi się polskie menu po włożeniu kluczyka i po paru sekundach zamieni się na język, który był wybrany przed polskim, w tym przypadku angielski.

Czy kwestia może być w tym, że auto jest z 2005 a navi z 2007?

Czy może z tym softem jest nie do końca ok i ma jakiś problem z bootowaniem ?

 

Z góry dzięki za jakieś wskazówki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Zarejestrowani
Nie licz na to , ci co maja trzepia na tym wesola kasiorke wiec nikt tego nie wrzuci

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wpisując w google.pl "polskie menu e60 chomikuj" co możemy znaleźć ? a jak pewnie nie wyjdzie aktualizacja to i płyty naprawcze można znaleźć ale szukanie czasem jest trudne :)

 

a później wpisy Pomocy nie dział nawigacja, radio kontroler iDrive itp. itd.. :)

BMW E60 530xd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.