Skocz do zawartości

Navi Professional spolszenie CCC


e61

Rekomendowane odpowiedzi

człowiek uczy się na błędach, jak się nie spróbuje to nie będzie rezultatu :) a Ci co robią to za kasę zazwyczaj mają info od zagranicznych forach lub wynajmują ruska, który robi gotowca:) Ten soft który jest na chomikuj jest napisany przez czecha. Jeżeli zrobi się wszystko zgodnie z instrukcją to nie powinno być problemu. Najważniejsze jest sprawdzenie wersji softu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Dziś wgrałem polskie menu za pomocą pliku "SWLCD_G2_954_001_HW11-HW12_LEKTOR" z chomika. Pomimo CCC wersji 42 wszystko działa bez problemów. Brak wybierania głosowego (będę z tym walczył z pomocą pliku "FSC_up_to_2007_03"), ale jest menu Serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy pomocy SSS nie można by dodać samego wybierania głosowego?

Czy musiałbym podnieść soft całego CCC tracąc spolszczenie?

Nie znalazłem innego spolszczenia krążącego po Internecie za free, które by miało wybieranie głosowe (chyba, że źle szukam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym spolszczeniu nie ma polskiego lektora (wbrew nazwy). U mnie odzywa się po angielsku, ale i tak nie używam lektora bo wskazówki na HUD są wystarczające. Jednakże jeśli ktoś miałby wersję z polskim lektorem i byłby skłonny się nią podzielić byłbym bardzo wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam koledzy. Mam taki problem po wgraniu Polskiego języka do CCC professional w e90 2005 rok. Soft podniesiony, soft spolszczający z pewnych rąk, sprawdzony na kilku autach. Problem w jest w tym że jak ustawię w menu język polski jest wszystko ok, aż do momentu wyjęcia kluczyka. Po ponownym włożeniu za jakiś czas wraca standardowo do niemieckiego i znowu muszę ustawić język w menu i tak wkółko. wszystko zakodowane jak należy $6UD dodane itp. w cappl są 3 języki niemiecki, angielski i rosyjski (spolszczony), jako główny język ustawiony rosyjski. Jak to ogarnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Masz źle zakodowane auto, widać ktoś mało profesjonalnie to zrobił. Musisz przekodować auto i powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie umial kodowac to wcale bym sie nie brał za polskie menu w ccc. Nie pomaga kodowanie, ani aktualizacja icomem. Tylko wymiana zegarów. Przerabialismy ten temat z kolegą fl3xy.

 

Poprostu ten typ zegarów nie obsluguje jezyka rosyjskiego. Nie da sie przez iste przekodowac na wersje rosyjska bo nie ma jej na liscie doposazenia. Ncs em mozna dodac 6ud i przekodowac ale zegary nie przyjmuja ruskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ze wersja softu w zegarach jest ważna, może jest update softu do tych zegarów. Jak nie to można jeszcze pobawić się z tool32.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sam jestem strasznie ciekawy czy da sie ruszyc te stare zegary przy pomocy tool32 zeby widzial jezyk rosyjski ;]

Ja juz zmienilem zegary ale stare leza w garazu wiec mozna potestowac zeby rozwiazac problem w latwiejszy sposob niz zmiana zegarow ustawianie przebiegu, vinu i lutowanie kosci pamieci ;]

 

Dodam dla potomnych :

1. Najpierw zaaktualizowalem cale auto ICOM'em bo pierwsze podejrzenia padly na wersje oprogramowania w samochodzie, jednak to nic nie dalo

Koszt : 400zł

2. Siedziac wieczorkiem z kumplem przy piwku testowalismy kodowanie kombi i udalo sie dojsc do wniosku ze po przestawieniu zmiennej w KOMBI mozna decydowac jaki jezyk ma byc domyslny jednak na moich starych zegarach nie bylo obslugi rosyjskiego, moglem ustawic zeby wracal do niemieckiego albo angielskiego ;] ( bo tak bylo mi najwygodnije :P )

Koszt : hmmm nie pamietam ile tych piw poszlo :P

3. Jak juz bylem prawie pewny na 100% to ze zegary , to takowe zamowilem ( co istotne najlepiej jakby zegary nowe mialy mniejszy przebieg niz samochod bo wtedy przebieg ladnie dopisze sie sam z CAS ). Po podlaczeniu zegarow i ustawieniu jezyka na PL , odczekaniu 10 minut i sprawdzeniu okazuje sie ze ladnie trzyma jezyk.

Koszt : 200zł zegary + wysylka

4. Wszystko bylo by super gdyzy nie maly jeden szczegol ktory drazni tak ze szok : KROPKA kolo przebiegu zwiazana z niezgadzajacym sie VINem w liczniku z VINem samochodu, przy sprzedazy odrazu ktos by podejrzewal ze bylo grzebany przy przebiegu i napewno nikt by nie uwiezyl w to ze to chodzilo o PL menu.

5. Zeby kropka zgasla to musialem rozebrac w mial nowe zegary, zdjac wsakzowki dostac sie do ukladu M35080 ktory znajduje sie pod tarczami zegarow.

Po rozebraniu zmianie vinu niby wszystko ladnie kosc przyjela, ale niestety nieposiadajac odpowiedniego programatora nie da sie tej kosci skasowac zeby zmieni jej przebieg jezeli zegary posiadaja wiekszy niz auto.

6. Zostalem zmuszony do zakupu kosci pamieci M35080 za niecale 30zł i zaprogramowaniu jej na nowo ;] i to takowym zabiegu slicznie zgasla kropeczka przy przebiegu i auto trzyma jezyk PL ;].

Koszt : 30zł za pamiec

Tak ze mimo wielu kontaktow z roznymi osobami ktore oferuja spolszcznie menu nikt nie byl w stanie dac mi jednoznacznej odpowiedzi dlaczego dzieje sie tak a nie inaczej i na szczescie udalo mi sie przy pomocy znajmoych do tego dojsc.

Malo prawdopodobne wydawaloby sie zeby KOMBI mialo znaczenie na CCC a jednak okazuje sie ze ma i to bardzo duze ;].

 

Ale napewno z mila checial chcialbym sie dowiedziec tak jak pisal kolega z car-connect jezeli jest mozliwosc zmiany tego poprzez tool32 bez koniecznosci lutowania pamieci to bede wdzieczny za wyczerpujacy opis. ;]

Bo napewno nie kazdy kto ma ten problem co ja mialem ma ochote kupowac zegary jezdzic po ludziach lutowac i cudowac ;].

A jezeli tool32 byl by lekarstwem na ten problem to car-connect niech podzieli sie swoja wiedza i opowie nam jak .

Bo niestety oddzial car-connect z Rzeszowa ktory aktualizowal mi samochod twiedzil ze nigdy takiego przypadku nie mial i ze nie jest to napewno wina zegarow.

 

Sorki ze moze ciezko jest mnie rozycztac ale pisze bez PL znakow , (stare przyzwyczajenie z IRC ).

 

P.S. Dodam tak od siebie, ze FORUM jest po to zeby sobie pomagac a nie jest miejscem reklamy.

Szkoda ze to juz nie te czasy ze PL mogl wgrac kumpel za piwko lub przy piwku , a nie ak jak teraz krzycza sobie po 300-600zł.

 

Pozdrowienia dla jednej osoby z tego forum (nicka nie wymienie) ktora jak sie z nia umawialem to mowila 500zl za wgranie MENU, ale jak juz powiedzialem ze mam i jest problem ze znikajacym PL menu , to odpowiedziala : "Nie ja robilem wiec ci nie pomoge i przestala sie oddzywac na gg"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

zgrałem plik naplytke sony

SWLCD_G2_954_001_HW11-HW12_LEKTOR

nagralem imgburn

wrzucilem do napedu auto odpalone

LOADNIG STATUS 66%

i wyskoczyl napis FAILED!

 

radio sie restartuje do momentu bmw

probowalem wgrac3 razy ciagle staje w tym miejscu. oczywiscie na 3 roznych plytach.

wiem ze moge aktualizowac soft winkfp chce to ominac bo trwa 10 godzin nie mam oppsa tylko OBD

 

jakies pomysly ? jaka moze byc przyczyna nie wgrania sie softu?

ktos pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Dalej wgrywajcie softy z chomika a na pewno chętnie ja czy chłopaki z forum później pomozemy wam ożywić CCC ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Dalej wgrywajcie softy z chomika a na pewno chętnie ja czy chłopaki z forum później pomozemy wam ożywić CCC ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

nie musisz pomagac sa ludzie ktorzy chetnie pomoga i pisza na pw sami oferujac pomoc bezplatnie dzieki bardzo za pomoc

forum jest po to zeby pomagac

to polskie menu działa ale widocznie mialem zbyt niskie hw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Dalej wgrywajcie softy z chomika a na pewno chętnie ja czy chłopaki z forum później pomozemy wam ożywić CCC ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

nie musisz pomagac sa ludzie ktorzy chetnie pomoga i pisza na pw sami oferujac pomoc bezplatnie dzieki bardzo za pomoc

forum jest po to zeby pomagac

to polskie menu działa ale widocznie mialem zbyt niskie hw

 

Kolego testowałem kiedyś ten plik i mimo odpowiedniego SW nie ruszył, więc nie łudź się, że uda Ci się to zrobić w warunkach domowych.

 

 

PS. Daj znać ile kosztowało Cie podniesienie CCC :wink:

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

maly edit

 

podniesienie ccc nie kosztowalo mnie nic ista dis inpa ma mozliwosc naprawy bez programowania.

dawniej tego nie wiedzialem bo nie mialem po go grzebac w ccc.

 

 

jesli wygrywacie jezyk kodujecie auto na 6ud wtedy:

wchodzimy w navi jesli pokazuje jezyk rosyjski jest ok wrzucamy plytke

jesli nie to podnosimy soft w navi i ma dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.