Skocz do zawartości

jak wejsc w plik w którym mozna zmienic próg napiecia sss


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów. Mam problem. SSS krzyczy o wymagane napiecie 13V. W sumie to niby wiem jak to zrobic bo znalazlem na forum gzie i co zmienic, ale nie mam pojecia jak wejsc w windows. Mam zolta glowice i IBM T30 z zainstalowanymi Disem i sss progman ktore uruchamija sie z pominieciem winxp. Z poruszaniem sie po tych programach nie mam problemu, wszystko jasne i raczej proste, Odpalaja sie normalnie, ale nie wiem jak ominac uruchamianie sie tych programow i wejsc w winxp. Czy ktos moglby mi napisac jak to zrobic? Zgory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dolaczam sie do prosby trendy. W jakis sposob wyedytowac carcontext.php i gdzie sie on znajduje?

Chyba ze jest inny sposob na ominiecie tego ograniczenia, dodam ze podpiecie ladowarki niec nie da bo najprawdopodobniej moj interfejs nie zwraca rzeczywistej wartosci napiecia (SSS pokazuje na poczatku 14.00V, po wejsci do programowania przeskakuje na 12.40V i trzyma, nie chce puscic)

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2:

tu macie pliki do EDIC i OPS

NA XDRIVE 14.0 V

LINK

pass=rOBSOnX

:cool2:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z biore ten plik ISO xdrive imontuje go jako wirtualny CD w VMWARE i SSS powinien sobie go sam zaciagnac?

 

Z virtualnego uruchom sss_stage1.cmd po starcie windy w VMware

Czyli iso do napędu CD w VMware i otwierasz CD i uruchamiasz sss_stage1.cmd

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie zaczynają się schodki jeśli posiadasz WIN7, ponieważ poprawne podmontowanie rejestru z SSS-a nie działa pod WIN7, jedynie pod WINXP można podmontować rejestr z SSS-a i wyedytować, aby podczas startu systemu odpalił się domyślnie explorer, a nie SSS. Jak dokładnie podmontować i co edytować masz w opisie instalacji SSS-a http://chomikuj.pl/trandolf/SSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam WIN7 - mam win XP na ktorym odpalam VMWARE z INPA (WinXP) oraz SSS (Win Embedded). Powodem dublowania systemu (WinXP) jest taki ze cokolwiek nie zepsuje to moge od razu rozpakowac obraz INPY i zawsze wszystko dziala - wczesniej mialem INPE i cala reszte na podstawowym systemie ale instalujac jakies spolszczelnie namieszalem cos i przestalo dzialac.

 

Trandolf, tego PDFa potrzebowalem! - juz go kiedys sciaglem ale olalem go bo mialem gotowego SSSa od Ciebie - a on byl o instalacji...blad.

Poprostu trzeba podmontowac jedna partycje z obrazu SSSa jako dysk lokalny, wyedytowac rejestr SSSa lokalnym regeditem tak by odpalal sie domyslnie explorer a nie SSS, co umozliwia odpalenie patcha.

 

Dzis sprobuje tego dokonac.

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

instrukcja z PDFa zadzialala. wpiolem changes_v2 i pokazuje napiecie 13.40V.

Puscilem wiec software upgrade DME/DDE ale program jakby zawiesza sie na etapie "CKM values are being saved". Czekalem ponad 2h i poddalem sie i wylciagnelem kluczyk... Na szczescie samochod dalej pali..

Pytanie czy ktos wie co moze byc powodem zatrzymania sie SSSa na tym etapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć,

 

Odgrzebując stary temat chciałbym zapytać o jedną rzecz.

Podczas kodowania nowego sterownika DSC/ABS wyskoczył mi błąd o zbyt niskim napięciu(popularne 12,4V) po przejrzeniu forum i nie tylko wniosek był taki aby wpiąć upgrade'a niestety według instrukcji od kolegi Trandolfa (ogólnie szacunek za całokształt twórczości z której korzystam) należy zmienić rejestr obrazu VM SSS aby włączył się explorer, niestety po zmapowaniu dysku VM z włączoną opcją edytowania w REGEDIT nie znajduje tego dysku.

Wiecie może w czym problem lub może jest prostszy sposób na błąd zbyt niskiego napicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.