Skocz do zawartości

Kalibracja wskazań komputera - średnie spalanie


deusexe

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputer przekłamuje średnie spalanie - zaniża o około 30%. Znalazłem gdzieś w innym dziale tego forum:

Jesli 'domowym' sposobem uruchomiles DIS'a (GT1) to mozesz przeprowadzic taka korekcje sam. Pod warunkiem ze jest to M47N bo do M47 nie moglem znalezc tej opcji w DIS'ie...

(...)opcja korygowania jest w (angielska wersja DIS'a): Function selection/Operations(Servie functions, Drive, DDE5.0)/Adjustment programs/Consumption calculation.

Czy ktoś to może potwierdzić, że można tego dokonać w DISie, i drugie pytanie właściwe czy jest taka opcja w INPA, jak tak to jak do niej dojść. DISa jeszcze nie instalowałem, a INPA już jako tako poznałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tak w INPA.

wybierasz swój model potem Instrument Cluster F7 i tam pokaze wartośc zobacz czy jest 1000.

jak jest to inpa chyba nie pomoże jak jest inna wartośc to wybierz shift+f7 i tam wpisz 1000 i zatwierdz OK. zmniejszenie wartości powoduje ze komputer zaniza wartośc. ale czytałem że też zaniża mimo że jest ustawione 1000. wyczytałem że pomaga odpięcie na chwile zegarów ale nie wiem nie testowałem tego jeszcze. ja ustawiłem na 800 u siebie i pokazuje realnie wiec próbuj tylko że ja mam M47 ale mysle ze to nie ma roznicy. jak cos to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje też sposób manualny cytuję opis jednego z kolegów:

 

"Pierwsza sprawa to odblokowanie wszystkich funkcji BC. Kluczyk w poz. 1 lub 2 Wciskasz i przytrzymujesz prawy przycisk na zegarach tak długo aż pojawi się TEST nr.1, klikasz w lewy przycisk i sumujesz pokazane cyfry (lub zaglądasz do dowodu rejestracyjnego i sumujesz 5 ostatnich cyfr kodu VIN). Klikasz w prawy do momentu pokazania się TEST nr.19 i wtedy lewym przyciskiem klikasz tak aż na wyświetlaczu będzie suma którą policzyłeś z VIN. Klikasz znowu w prawy, przechodzisz do TEST nr.20 i tam trzeba wklepać współczynnik. Oblicza się go następująco: Rzeczywiste zużycie dzielisz przez zużycie które pokazuje komp i wynik mnożysz razy 1000. Wynik wklepujesz lewym przyciskiem (każde naciśnięcie powoduje zmniejszenie współczynnika aż dojdzie do 750 a potem przeskakuje do 1250 i znowu w dół), nie trzeba potwierdzać - wyłączasz kluczyk i gotowe. Pozostaje wyzerować liczniki i przetestować.

 

Pamiętaj żeby przy obliczaniu średniej rzeczywistej tankować na tym samym dystrybutorze, bo na różnych stacjach przy tankowaniu do pełna różnie odbijają.

I po każdym tankowaniu możesz sobie sprawdzić czy się zgadza spalanie i znowu skorygować - ja korygowałem 4 razy i teram mam równiusieńko."

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę temat.

Dzisiaj spróbuje korekcji za pomocą DIS, bujam się z tematem dość długo i dopiero teraz trafiłem na ten temat.

Tak wiec jak zadziałam to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak

Sprawdziłem DIS i działa, można korygować, jednakże jest małe "ale". Korekcję można zrobić tylko 10% w górę lub 10% w dół. u mnie przekłamywało 12 % wiec dałem maxa zobaczymy teraz jak to będzie śmigać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
No to powiem tak

Sprawdziłem DIS i działa, można korygować, jednakże jest małe "ale". Korekcję można zrobić tylko 10% w górę lub 10% w dół. u mnie przekłamywało 12 % wiec dałem maxa zobaczymy teraz jak to będzie śmigać :D

Korekcja wskazań przez DIS działa super. Ale z tymi 10% nie mogę się zgodzić. Ja poprawiłem u siebie o 11%. Zapewne jest to zależne od softu.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.