Skocz do zawartości

E39 ABS/DSC Adaptacja nowego sterownika


Rekomendowane odpowiedzi

tu na forum jest o tym pełno postów a tak z pamieci to mi ciezko opisac. robi sie to w miare intuicyjnie tylko trzeba pamietac o kilku sprawach tzn przygotowac program , profil, i pliki z oprogramowaniem. samo kodowanie to prosta sprawa.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam.

Ja może tu napisze o problemie z ASC w moim BMW bo też sie zastanawiam nad kupnem czy naprawą sterownik.

Od jakiegoś czasu załącza mi sie ASC wtedy kiedy nie powinno tzn. najcześciej przy ruszaniu: 1ka, 2ka i spokojnie przyśpieszam i nagle kontrolka zamruga, silnik przymuli lub przy jakichś skrzyżowaniach zakrętach kiedy trzeba właśnie wrzucić 2ke i przyśpieszyć.

Błędów na komputerze nie pokazuje żadnych a w live data czujniki pokazują taką samą szybkość i nie wiem za co sie zabrać czy to ten sterownik czy może jeszcze coś innego.

Bialy2005... może miałeś takie przypadki w naprawianych sterownikach ? Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam

 

Witam.

W końcu po różnych kombinacjach coś sie rozwiązało z tym dziwnym ASC :) W końcu kontrolki zaświeciły sie na stałe , przynajmniej do czasu aż znowu nie zgasły (co w sumie wydało mi sie dziwne) ale w kompie został błąd:

http://img706.imageshack.us/img706/3562/aaact.th.jpg

 

Myślicie że coś może nie łączyć w tym czujniku, grzebać coś w ogule czy on po prostu w taki dziwny sposób sie psuje i kupić nowy ? Zagadkowa sprawa skoro nikt tak nie miał.

:) Heh ale w sumie pierwszy raz sie ucieszyłem, że mi sie coś zepsuło, zaświeciły sie kontrolki i komp pokazał błąd :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wład lewego tylnego czujnia powinien skutkowac takze wariowaniem lub nie dziłąniem predkosciomierza. Moze byc to uszkodozny czujnik albo sterownik i ja bym stawiał na to drugie. Czy kontrolki zgasły podczas jazdy czy po ponownym uruchomieniu auta ?

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgasły podczas jazdy.

Prędkościomierz wariował.

 

Jak narazie kupie chyba czujnik oryginalny używany i zobacze co będzie.

Wtyczka chyba szara ? Potwierdzi ktoś bo nie pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka niebieska. Siwa była do połowy 98. A najlepiej podaj numer z pompy :) lub zajrzyj za koło tam jest pokrywka i pod nia wtyczka czujnika.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No więc kupiłem czujnik ori używany. Wymieniłem z nie małymi problemami i nerwami psując przy tym stary czujnik :lol: aaale przed włożeniem nowego chciałem przejrzeć jak to tam wygląda ten pierścień z którego czujnik czyta, czy wszystko jest oki. I co ? I okazało się, że w ogóle się nie trzyma i kręci się w każdą stronę :mad2: . No i jest winowajca :o

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

edit: wtyczka szara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Tym razem w sprawie sterownika w e39 z końcówką nr 001.

Ma ktoś namiary na pewną naprawę gdzie sam wysyłał sterownik ? Kolega bialy2005 się nie odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.