Skocz do zawartości

E46 316 1.9 błąd 171 prufung kraftstoff-versorgungssystem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy proszę o pomoc co jakiś czas zapala mi się żółta lampka,silnik pracuje równo nie falują obroty,nie ma utraty mocy wszystko jest ok,po podpięciu pod impę wyskakuje błąd: 171 prufung kraftstoff-versorgungssystem co może być przyczyną wyskakiwania tego błędu?auto to e46 316 z silnikiem 1.9 benzyna ,czy to może być kończąca się odma?proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W e46 z silnikami 1.6 1.8 1,9 często pojawia się ten błąd,spotkałem się już z kilkoma autami z tym problemem,dziwne że nikt nie wie o co chodzi

 

kolego, ten blad o ktorego pytasz jest niekompletny. Brakuje jeszcze cos takiego:

 

zusätzlich: Gemisch zu fett; lub Gemisch zu mager

 

Tutaj jest roznica. Widze ze jestes z Hamburga wiec po niemiecku kumasz troche. Prüfung Krafstoff-Versorgungsystem czyli tak jakby "sprawdz system dostawy Paliwa" Poczytaj troche na niemieckich stronach. Jest tego naprawde duzo!!!

 

 

Wazne jest co stoi nizej pod bledem!

Przy bledzie Gemisch zu Fett (mieszanka za bogata) czesto uwalony jest LMM ktory podaje zle wartosci powietrza przy czym wtryskiwana jest za duza ilosc paliwa do garow!

 

Przy dodatku "Gemisch zu mager" moga byc inne usterki ale:

 

- najczesciej zepsuty Kurbelgehäusentlüftungsventil , (odpowietrzenie skrzyni korbowej jest niedrożne)

- lamda moze podawac bledne parametry

- lewe powietrze

- pompa paliwa

 

Jak widzisz, moze byc duzo rzeczy. Dlatego moze tak malo ludzi jest w stanie cos konkretnego do tego powiedziec.

 

 

 

Lewe powietrze, usterka lambdy, Kurbelgehäusentlüftungsventil -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ,mi tez zapala sie żólta lampka (motor)i pojawia sie błąd 171 Pruefung Kraftstoff-Versorgungssystem

 

Motordrehzalt 880.00 1/min

Kuehlmittel temperatur 102.75 grad c

Batteriespannung 13.75V

Aufgetreten vor(abs.KMZ) 156 330.00km

 

Kurzschluss Ubatt

Fehler steuert MIL an

Fehler momentan vorhanden

 

dodam że mam tez błąd 124 battery voltage main relay ,ostatnio wymieniłem sonde lamde przed katalizatorem i przemyłem przepływomierz bo mi zamulał powyrzej 4000tys obrotów .Mam tez model 316 1.9 1999r.Silnik pozapaleniu się tej kontrolki pracuje normalnie ,jedynie co rano na zimnym silniku nie chce sie wkręcac na obroty.Co by trzeba było wymienic żeby sie ten błąd nie pojawiał ,Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, ja jak odłaczyłem przepływomierz to wszystko chodziło jak trzeba ,może wynieniłes przepływomierz na podróbkę .

 

Nie no bez jaj, pierwsze co zrobilem jak zobaczyłem że przepływka jest chińska to odrazu wymieniłem na ori, wszystkie części kupuje nowe ori. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam ,wczoraj zmieniłem przepływomierz i skączyły się problemy z przyspieszaniem rano i brakiem mocy powyżej 4000tys obrotów a co do błędu zobaczymy po kilkunasty kilometrach .Po przejechaniu mniej więcej tyle kilometrów co zawsze nie zapaliła mi się kontrolka , narazie widać że to była wina przepływki. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Już wiem co jest przyczyną tego błędu, to nie dobre złej jakości polskie paliwo,, słuchajcie przejeździłem niemcy i nic się nie działo, wjechałem do polski zatankowałem na stacji bliskiej przejechałem kilka km i lampka błysk, szukałem sprawdzałem wymieniałem i to samo, pojechałem znowu na niemcy i zatankowałem i jak ręką odjął lampka zgasła, powrót do polski i lampka świeci, rozwiązanie jest jedno znajdźcie stację z dobrym paliwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.