Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Kupić głowice OPS lub DiagHead ,ewentualnie ICOM ale do tego lepsza ista P ,

ja bym na zwykłym interfejsie nie programował SSS tak samo jak ISTA P z opcją

ICOM emulator , to ze pokazuje napięcie niskie to nie problem, gorzej jest z przesyłem danych która zwykły interfejs na porcie szeregowym

(FDTI to emulator portu szeregowego przesyła z ta sama prędkością ) a OPS/ICOM na interfejsie ethernet (RJ45) zobacz różnice

lepiej użyj winkfpt lub dis dla starszych modeli DDE3/DDE4 ,WINKFPT port szeregowy jest standardem (STD:OBD lub ADS)

jako przykład podam że DDE winkfpt programuje ok 25minut

a ista P ok 3 minut i to nie całe, SSS troche dłużej ale nie jak winkfpt 25minut

tam napięcia nie musisz monitorować ale nie może być mniejsze niż 13V prądu stałego , jak spadnie poniżej 12V może zacząć wycofywać aktualizacje

poniżej pewnego poziomu odcina sterowniki DDE/DME na samym końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gorąca prośba, wrzuci mi ktoś INPA + sterownik do kabla EIDABAS

Mniej więcej taki kabelek

http://allegro.pl/bmw-interfejs-diagnostyczny-k-dcan-ediabas-inpa-i6669593655.html

 

Musiałem zrobić format kompa, a płytka ze sterownikami i INPA gdzieś mi wsiąkła...

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W końcu udało mi się uruchomić inpę na VMware. Inpa śmiga, z tym że za każdym razem kiedy kasuje błędy silnika to nie wyskakuje, że usunięto błędy tylko wisi to wszystko i muszę robić powrót. Potrzebuję zrobić adaptację przepływomierz i potrzebuję do tego disa, niestety nie mogę zmienić VMnet0 na bridget. Wyskakuje mi komunikat - cannot change network to bridged vmware. There in no un-bridget host. Ktoś wie jak sobie z tym poradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
odinstaluj i ponownie zainstaluj VM 10 lub 8 tam po instalacji masz VMnet0 ustawiona na auto i VMnet 1 , VMnet10 usuwasz ostatnią sieć i konfigurujesz Vmnet 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety po instalacji 10 miałem tak samo jak w 12 i 7. Czyli vmnet 1 i vmnet 8, i żadnego nie mogę zrobić na bridge... Ktoś jakieś pomysły?

nie odinstalowałeś kart sieciowych przed odinstalowaniem usuń wszystkie karty sieciowe remove

restart komputera dopiero ponownie zainstaluj nie nakładkę jedno na drugie

odinstaluj z panelu sterownia

sprawdz w kartach sieciowych czy nie została jakaś karta

przy 10- jest na 100% VMnet0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na innym kompie i było ok, dało się skonfigurować sieć. Inpa działa, ale dis nie chce "connection is not ok, no voltage at terminal...", w inpie jak tylko podepnę kabelek to od razu mam 2 kropki czarne, czyli od razu pokazuje włączony zapłon. Na moim lapku wykrywanie zapłonu działało normalnie na tym kablu, czy to przez to pojawia się komunikat w dis? Niestety u mnie, nie mogę tego skonfigurować, odinstalowałem wszystko, zainstalowałem na innym dysku, i nadal mam tylko wmnet1 i 8. chyba problem siedzi gdzieś w karcie sieciowej.

 

UP. Na kompie na którym mam skonfigurowane sieci w VM wykrywa też zapłon. Jak podepnę pod kompa swiecą się obie na czarno, ale jak podepnę do auta to jedna ginie i normalnie reaguje na zapłon. Jednak w disie cały czas nie działa automatyczne wykrywanie auta, kiedy wybiorę ręcznie to i tak nie mogę wejść w żaden moduł - wyskakuje Diagnostic bus error 200.28.

Chciałem sprawdzić na gotowiec.v3 tandolfa bo gdzieś wyczytałem, że komuś to pomogło ale nie chce mi się połączyć z diaghead, na "inpadlaDis" diaghead łączy się ale DIS jak wyżej. Ktoś jakieś pomysły ? Dodam, że moim kompie też mam od razu 2 czarne kropki i dopiero po podpięciu pod samochód jedna ginie. Wcześniej tak nie miałem - po podłączeniu pod kompa zapalała się jedna. Może kabel się uszkodził? Chociaż Inpa czyta normalnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy wersja gotowca INPY pod WIN7 od trandolfa obsłuży E90 2007r?

Tak, dis v57 jest do roku 2009/09 diagnozuje wszystkie modele serii E, nie obsługuje tylko serii F

Kwestja tylko interfejsu po 2007/03 (z wyjątkami) jest juz protokół CAN i potrzebny interfejs z DCAN (z wyjątkiem E83 tam jest linia K i DCAN razem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje pytanie było pozbawione kontekstu - już go podaję.

 

Potrzebuję program, dzięki któremu będę mógł wypalić serwisowo DPF w mojej E91 (BTool, napisany przez forumowego kolegę pod silniki M47 i N47 niestety nie działa - pewnie DPF jest zbyt mocno zapchany).

 

Dotąd myślałem, że DIS to najlepszy kandydat do takich akcji, dlatego prosiłem o instrukcje instalacji.

 

Jeśli są lepsze programy do tego, prośba o propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dziala tez chyba z nowszymi wersjami...

 

pisalem w innym watku, ale sprawa pilna wiec tez napisze tu:

 

ma ktos tlumaczenie na angielski albo polski DDE 3.0 do inpy? jest na forum link do rapidshare, ale link nie dziala. moze ktos poratowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

 

Ponieważ ostatnio mam dużo problemów z moja 318-stką zakupiłem kabel do diagnostyki.

Posiadam INPA EA 90x Modele E90 są lecz nie mam silnika n43 łączy się z autem dwie kropki Battery oraz Ignition są czarne

czy ktoś obeznany z INPA może doradzić pomóc ?

chodzi mi o dokładne sprawdzenie wtrysków

mam słabe pole do popisu ponieważ mieszkam w NL i tu albo umiesz zrobić coś sam albo Słono płacisz

 

Jeśli post umieściłem w niewłaściwym dziale, lub był omawiany to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem... kasuje. a w czym jest problem z wersjami powyzej 4?

 

ano z tym ze od tej wersji program żąda przy pewnych procedurach wyłączenia zaplonu , przy zastosowaniu dcana poprostu czesto nastepuje zwiecha programu.Mozna zastosowac emulator napiecia co czesciowo rozwiazuje problem.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no tak... rzeczywiscie trzeba bylo wylaczyc zaplon i wlaczyc, ale program sie nie zawiesil a bledy byly wykasowane... czy to jedyny problem z wersja 4 i kablem dcan? jak to wyglada w wersjach wczesniejszych 3.xx? nie kaze wylaczac zaplonu? czy tez kaze, ale nie wystepuje problem z wieszaniem programu?

 

ten emulator napiecia to jakis kawalek softu? czy wtedy nie trzeba wylaczac zaplonu na koncu procedury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie we wczesniejszych wersjach 3.xx nie potrzeba wyłączac zapłonu co mi pasuje bo jest poprostu szybciej. I tak ista dlugo trzepie taką np e65. Ten emulator napiecia na zaciskach to program. Gdzies tam we wczesniejszych postach kolega din76 dal namiar na niego.
sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.