Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam problem z INPA. Kabel Viaken, Win7 64-bit. Zmieniałem sterowniki, instalowalem kilka wersji Inpy. Błąd 0018 lub 0003. Na zmianę. Już sam nie wiem co mam zrobić. Ignition i batt zały czas są ciemne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kabel kupiony wczoraj. Dzisiaj byłem u nich z reklamacja i podobno u nich działa. Podali mi linki do pewnej Inpy - "będzie działać". I to samo. Sprawdzilem na 2 komputerach. Sterowniki z plytki, interfejs zgłasza sie jaka BMW obd coś tam. Mam już dość tego gówna. Ma wirtualnej maszynie z XP też nie działa i te same błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Mam xp czy zeby zainstalowac v57+kodowanie musze uruchamiac virtualną maszyne ?

Dokładniej o Ci chodzi ?? pewnie, o DIS V57 plus CIPv44 (to kodowanie i programowanie max do e53 i 2005/03rok)

jeśli to ma być DIS to tylko na vmware a druga maszyna z EDIABAS 6.4.3 lub EDIABAS 6.4.7 razem z INPA i NCS to nie koniecznie musi być na wirtualnej maszynie można bezpośrednio z Windows głównym i to nie ważne czy XP czy nowszy np 7 ,8 ,8.1, 10 32bit/64bit tylko różni sie instalacją DiagHead (głowicy w DIS) ty na XP bezpośrednio instalujesz (nie zapomnij o microsoft net framework 2 bez tego się nie zainstaluje jak nie masz w windows) a w nowszych windows ze zgodnością ze starszą wersja windows

przed instalcja diagHead musi być

 

- Vmawre i poprawnie skonfigurowane karty sieciowe VMnet0 i VMnet1

- poprawnie konfigórowany i zainstalowany EDIABAS (dwie wartości

;=============================================================================

;TCP/IP Configuration

[TCP]

;=============================================================================

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost = 192.168.68.30

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port = 6801

 

w Ediabas/BIN/obd (tylko jak STD:OBD i Ediabas 6.4.7)

[OBD]

Port=Com1

Hardware=OBD

RETRY=ON

 

- nazwa komputera musi zawierać od 4 do max 8 znaków (inaczej nie wykryjesz głowicy w DIS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zakupiłem ostatnio sobie kabel do diagnozy BMW na własne potrzeby 3 Beemki w domu :). Mam jednak problem aby go skonfigurować ze swoim laptopem (kabel na usb). Tutaj moja prośba z tego co widze znasz się na diagnozie i mam pytanie czy dałbyś radę pomóc mi w jego zainstalowaniu? Np. przez team viever? Byłbym bardzo wdzięczny pewnie Tobie zajmie to chwilę ja jakoś nie mogę tego ogarnąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,

 

zakupiłem ostatnio sobie kabel do diagnozy BMW na własne potrzeby 3 Beemki w domu :). Mam jednak problem aby go skonfigurować ze swoim laptopem (kabel na usb). Tutaj moja prośba z tego co widzę znasz się na diagnozie i mam pytanie czy dałbyś radę pomóc mi w jego zainstalowaniu? Np. przez team viever? Byłbym bardzo wdzięczny pewnie Tobie zajmie to chwilę ja jakoś nie mogę tego ogarnąc.

Ale do kogo piszesz ???

Mogę wyjaśnić jak szybko zainstalować

- nie podpinaj interfejsu do USB

- ściągnij sterowniki FDTI ze strony http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm

na tej stronie druga ramka pod Windows*** - 2.10.00 na końcu w rubryce Previous Certified Release klikasz na

2.10.00 WHQL Certified Available as setup executable Release Notes (a dokładnie to na http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM%20v2.08.30%20WHQL%20Certified%20for%20Windows%208.1.exe ) zapisujesz na pulpicie lub w dowolnym miejscu abys wiedział

tylko gdzie to jest instalator sterowników (instalator z czerwoną okrągłą ikoną)

- instalator wcześniej klikając na niego prawym myszy kliknij na "Uruchom jako administrator

instalujesz sterowniki

Extract > Dalej , dalej tak jak pokazuje instaltor (z czerwoną ikoną) po instalacji sterowników bez interfejsu

- podpinasz interfejs i sam sie instaluje (co trwa ok 1-2 minuty)

zobaczysz go w menadżerze urządzeń > porty COM i LPT

- USB serial port (Com x )

gdzie x to numer portu com musi być taki sam jak w EDiabas/BIN/ obd.ini (otwierasz wcześniej i spisujesz COM od COM1 do COM9 ) i jak jest inny po instalaci

to musisz w menadżerze zmienić (ja ustawiam ogólnie zawsze na COM 9 ) (zmień też z USB na OBD)

[OBD]

Port=Com9

Hardware=OBD

RETRY=ON

;Tracelevel=0xFFFFFFFF

 

a tu masz film jak zmienić i ustawić interfejs (jak w EDIABAS/BIN/OBD jest inny to zmień na COM9 a dalej jak na filmie

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich użytkowników

 

Mam garść pytań dotyczących wstawek Pana trandolfa (inpa + dis na win7)

 

Problem pojawia się po podłączeniu interfejsu do USB, brak sterowników jak na ekranie

 

http://iv.pl/images/17843355828467187885.jpg

 

Jak użytkownik powyżej radził zainstalowałem sterowniki FDTI

 

Problem jest taki że w instrukcji Trandolfa urządzenie to miało się pojawić jako "Interface USB Serial Port (com1)" u mnie natomiast pojawia się jako "USB Serial Port (com4)

 

http://iv.pl/images/76720854172403419927.jpg

 

Oczywiście port mogę zmienić na Com 1 jednak jest on przypisany czemuś innemu, wiadomo wyskakuje komunikat z ostrzeżeniem że urządzenie może działać nie poprawnie potwierdzam, zmienia się na Com 1, odpalam INPE, BATERY - ON, IGNITION - ON.

 

Jak wiadomo nie działa, jak już wyczytałem może to być wina kabla (2xON).

 

Także jakby mi ktoś mógł potwierdzić lub poprawić jakiś mój błąd, dzięki z góry za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Komunikat który się pojawia dlatego, że w tej maszynie już ktoś wcześniej zainstalował (pewnie sam Trandolf) interfejs na COM 1 a ty podłączając do komputera inny interfejs system wykrywa inny dlatego taki komunikat (musi być dla EDIABAS 6.4.3 COM 1 ) ale to nie znaczy że maszyna nie powinna działa trzeba było skopiować sterowniki na pulpit XP z INPA i manualnie zainstalować interfejs na wirtualnym XP trandolfa (sterownik na stronie nie polecam najnowszych http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm

jak zainstalować interfejs i ustawić zobacz

to jak nazywa sie interfejs nie ma znaczenia (inaczej przed zainstalowaniem a inaczej po zainstalowaniu )

to że masz dwa razy ON w INPA też nie ma znaczenia powinno działać gorzej jak nie ma żadnego zapłonu i battery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam pytanie czy można zainstalować jakoś samego disa na win 98 ? jal tak to prosił bym o pomoc

raczej z Dis nie dasz rady może tylko INPA pakiet 9.0.1 lub 9.0.7 Ediabas 6.4.7 INPA 3 i NCS 3.0.1 o dis zapomnij na 98

po pierwsze musisz znaleźć vmware na 98 maszyna wirtualna ma wymagania co do RAM i dodatkowo potrzeba zarezerwować ram dla samego dis ok 512MB

łącznie do uruchomienia dis z xp potrzeba absolutnie minimum to 1024MB ram jak dasz rade znaleść vmware na 98 to pomogę ci z dis .

A samego Dis nie da się zainstalować bezpośrednio na windows to UNIX podobny do linuksa można zainstalować ale bezpośrednio zamiast Windows ale misisz mieć

instalator ori i oczywiście ori głowice GT1 tylko ona działa bezpośrednio z DIS a Diaghead to emulator GT1 na windows wykorzystujący ediabas jako pośrednika

między portem COM a diaghead (głowica dla dis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

wpisać kod jak masz, a jak nie to szukaj do vmware 7, lub jakiś generator bywa usuwany podczas rozpakowania przez antywirus

jak nie znajdziesz to zainstaluj nowszą maszynę vmware 8 lub 10 tylko zobacz czy są jakieś kody do tego

Do samej wirtualnej INPY zainstaluj darmową wersje Vmware Player (bez dis , do dis potrzebne są karty sieciowe pena wersja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam znalazłem inna instalke. vm 12 pro na kompie bez problemu zainstalowałem serial wszedł jednakże na laptopie to jakas porazka.. nie mogę uruchomić za żadne skarby nie wspominając jzu ze przy instalacji się komp resetuje bo jakiś problem napotyka. Niezaleznie od tego która wersje probuje zainstalować to nie wchodzi serial jakiś komunikat wyskakuje z bledem i tyle..

może zna ktoś jakiś darmowy program którym moglbym zastapic vm? jeden poszukałem ale nie widzi plikow od trandolfa z inpa

 

tak swoja droge może lapek jest po prostu za slaby? i3 2.1 ghz 4gb ramu..

nie mam pojęcia co się dzieje ze na lapku nie mogę tego odpalić.. na kompie smiga ale niestey przenosny nie jest :D będę wdzięczny za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy mam NCS zainstalowany a dowiedziałem się że istnieje takie coś jak NCS DUMMY. Czy i jak mogę to dodać do bieżącego NCS-a? Wszystko na Windows 8. NCS DUMMY byłby bardziej prosty dla mnie. Z góry dziękuję

możesz sobie pozostawić na pulpicie lub ja normalnie wklejam pliki do C:\NCSEXPER\ wysyłam skrót na pulpit i już działa oczywiście ncsduumy pracuje tylko z NCS

to pomocnicza opcja dla NCS nie trzeba ręcznie edytować pliku FSW.PSW.trc na MAN tylko do tego jest NCS DUMMY, koduje zawsze NCS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.