Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o odinstalowanie sterownikow od Interfejsu ja uzywalem tego ze strony:

 

http://www.kmtronic.com/ftdi-driver-uninstaller.html

 

nie wiem jaki masz interfejs ale z moim podziałało ;-)

Powodzenia.

 

W temacie mojego problemu z wykrywaniem zapłonu:

czy zna ktoś jakąś metodę aby potwierdzenie zapłonu w INPA zapalało się od razu po podłączeniu interfejsu do laptopa, bez względu na to co przychodzi z kabla. Bo niestety wskazówki jakie podsyłacie nie działają.

 

Mój interfejs zachowuje się tak:

po podłączeniu do Lapka zapala sie na nim od razu dioda, a po odpaleniu INPA (nawet bez podpinania do auta) zawsze jest BATERY =ON IGNITION=OFF

Diagnostyka jest możliwa ale w niektóre moduły nie moge wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Nie tylko na ediabasie 6.4.7 standardtools 2.3.0chodzi dis

Wklej sobie obok na c ediabas 6.4.7 i tylko zamieniaj nazwy nawet bez ecu wystarczy 27MB oczywiście skonfigurowany

Dla dis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam problem z zainstalowaniem DISa..

na jednej maszynie mam postawioną inpę i emulator głowicy, na drugiej DIS - kontrolki połączenia świecą się na zielono, raz nawet automatycznie zczytało mi vin.. teraz cały czas dostaję błąd 200.166 o braku komunikacji.

Pomoże ktoś to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam problem z zainstalowaniem DISa..

na jednej maszynie mam postawioną inpę i emulator głowicy, na drugiej DIS - kontrolki połączenia świecą się na zielono, raz nawet automatycznie zczytało mi vin.. teraz cały czas dostaję błąd 200.166 o braku komunikacji.

Pomoże ktoś to ogarnąć?

 

to zainstaluj na jednej maszynie i nie będziesz miał kłopotów wystarczy mieć ediabas 6.4.7 nawet mając 7.3.0 standard tools 2.12 to można zamieniać nazwami dwa ediabasy i zainstalować diaghead i masz dis na jednej maszynie i nie ma kłopotu z połączeniem tak samo uruchamia się jak z dwóch maszyn ja mam dis v44 na win 8.1 pro

a tak kto wie gdzie zgubiłeś połączenie postaw nową maszynę vmware i wgraj interfejs

ustawienia sieci vmware takie same tu masz film jak to wszystko zrobić http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/DIS-V44/DIS+v44+Dodatki/BMW+FILM+DIS+v57*2b+V44+INPA+instalacja+na+VMware+10+WIN7+Konfiguracja+sieci+VM*2c+wykrywanie+g*c5*82owicy+DiagHead,4017625828.rar(archive)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wykrywaniem mojego kabla przez DIS'a oraz INPĘ zainstalowanych na VMware 10 z gotowców trofeldera na chomiku.

Jest do kabel K+DCAN na USB, auto to e92 11/2007.

 

Kabel bez problemu dziala na INPA dolaczonej przez producenta, niestety nie dziala na owym gotowcu. Wykrywa zaplon, ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie jesli chcce uzywac tylko DIS'a, ale wersja INPY na gotowcu nie posiada nawet mojego modelu na liscie. W DIS w ogole wszystkie opcje sa na szaro. Konfiguracje przeprowadzilem stosownie do tego co bylo na chomiku, stery kabla zainstalowano itp. Czy jest cos, co powinienem sprwadzic? W kazdym razie nie wykrywa go tam na dole w pasku zadan VMware nie widzi tego polaczenia. Bede wdzieczny za jakies rady, sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam problem z wykrywaniem mojego kabla przez DIS'a oraz INPĘ zainstalowanych na VMware 10 z gotowców trofeldera na chomiku.

Jest do kabel K+DCAN na USB, auto to e92 11/2007.

 

Kabel bez problemu dziala na INPA dolaczonej przez producenta, niestety nie dziala na owym gotowcu. Wykrywa zaplon, ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie jesli chcce uzywac tylko DIS'a, ale wersja INPY na gotowcu nie posiada nawet mojego modelu na liscie. W DIS w ogole wszystkie opcje sa na szaro. Konfiguracje przeprowadzilem stosownie do tego co bylo na chomiku, stery kabla zainstalowano itp. Czy jest cos, co powinienem sprwadzic? W kazdym razie nie wykrywa go tam na dole w pasku zadan VMware nie widzi tego polaczenia. Bede wdzieczny za jakies rady, sugestie.

 

To zainstaluj Rheingolda zamiast DIS jak chodzi z INPA to będzie chodził z ISTA RHEINGOLD to to samo co dis tylko o wiele nowsze i bez vmware prosto na system 64bit

do łączenia z samochodem potrzebujesz

1 STANDARD TOOLS 2,12 ( a w zasadzę tylko EDIABAS 7.3.0)

i zainstalować iste rheingolda 3.41, jak nie masz jakiegoś durnego antywirusa lub innego zabezpieczenia, to chodzi idealnie polecam wersje 3.41 tylko ona ma instalator prosty

Mogę ci wytłumaczyć jak zainstalować dis v57 na jednej maszynie ale jak widziałeś wyżej i nie zrozumiałeś to ciężko wytłumaczyć, komuś co z tym nie miał doczynienia.

lub postawić nową maszynę vmware z xp i na niej zainstalować STANDARD TOOLS 2.3.0 (Ediabas 6.4.7 tylko on chodzi z dis wszystkie nowsze nie chodzą ) uzupełnić biblioteki z ori instalatora to tylko do 2005 roku

nie ma tam już plików do D-can po 2007 roku i zainstalować diaghead, u trandolfa to jest inpa jeszcze 16 bitowa EDIABAS 6.4.3

 

W zasadzie to jak wykrywa zapłon na gotowcu to powinien dis działać inpa nie jest ci potrzebna do dis tylko EDIABAS tylko jak jego wspłpraca z D-can to trudno przewidzieć jak mówiłem to stary ediabas 6.4.3 na pewno z EDIABAS 6.4.7 działa ze D-can port com w XP ustawiłeś na com1 opóźnienie na 1 sekundę przesył i odbiór na 4096 inne ustawienia z D-can nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki Din76,

ogarnalem juz tego ISTA, mam tez Standard Tools w wymaganej wersji. Czy jakas dodatkowa konfiguracja jest potrzebna?

 

microsoft net framework 4

na youtube jest film ista rheingold install 3.41 jak znajde to dam link

 

stosuj sie do tego filmu inastalacja trwa na hdd ok 1 do 1.5 godziny

na końcu nie zaznaczaj lancher i nie uruchamiaj tylko zamień te dwa pliki będziesz miał w komplecie jak nie to się zgłoś do mnie

lanchera tez mam do uruchamiania w dwóch wersjach

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/Rheingold+3.41/Rheingold+3.41

po zamianie tych dwóch plików uruchom > klucz na górze Rheingolda . ostatnia zakładka VCI zaznacz EDIABAS > OK i gotowe

na polskie menu jest instrukcja w viewtopic.php?f=48&t=236657

szukaj moje posty działa z 3.41 do 3.44

film instalacyjny jest tez na tej stronie też mój post

po instalacji tego lanchera na domylśnych ścieżkach duzy kwadrat to uruchamianie a dolny prawy prostokąt to przywracanie paska start w windows świetna aplikacja

te dwa pliki zapiszesz w Program Files (x86)/Rheingold /TesterGUI/Bin/Release/ zamienisz z istniejącymi

masz je na końcu w tym linku licence i rheingoldCoreframwork.

Ale więcej pytań na temat rheingolda zadawaj w tym temacie BMW Rheingld, to jest temat dla pakietu INPA Dis dla starszych programów.

 

polecam również dla interfejsu D-can

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/Rheingold+3.41/Rheingold+3.41/D-CAN+do+sprawdzania+interfejsu+K-dcan,4244091358.rar(archive)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
z tego torrenta INPA będzie dobry?!

 

http://upload.torrenty.org/torrent/1017871

Pobierz i daj znać ponieważ pierwszy raz słyszę o Dis po polsku nawet inpy nie ma, tylko 3 pliki ipo od trandolfa do e46 co przetłumaczył, pochwale się sam przetłumaczyłem dużo więcej do e46, a tak to tylko menu inpy PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Din76,

ogarnalem juz tego ISTA, mam tez Standard Tools w wymaganej wersji. Czy jakas dodatkowa konfiguracja jest potrzebna?

 

microsoft net framework 4

na youtube jest film ista rheingold install 3.41 jak znajde to dam link

 

stosuj sie do tego filmu inastalacja trwa na hdd ok 1 do 1.5 godziny

na końcu nie zaznaczaj lancher i nie uruchamiaj tylko zamień te dwa pliki będziesz miał w komplecie jak nie to się zgłoś do mnie

lanchera tez mam do uruchamiania w dwóch wersjach

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/Rheingold+3.41/Rheingold+3.41

po zamianie tych dwóch plików uruchom > klucz na górze Rheingolda . ostatnia zakładka VCI zaznacz EDIABAS > OK i gotowe

na polskie menu jest instrukcja w viewtopic.php?f=48&t=236657

szukaj moje posty działa z 3.41 do 3.44

film instalacyjny jest tez na tej stronie też mój post

po instalacji tego lanchera na domylśnych ścieżkach duzy kwadrat to uruchamianie a dolny prawy prostokąt to przywracanie paska start w windows świetna aplikacja

te dwa pliki zapiszesz w Program Files (x86)/Rheingold /TesterGUI/Bin/Release/ zamienisz z istniejącymi

masz je na końcu w tym linku licence i rheingoldCoreframwork.

Ale więcej pytań na temat rheingolda zadawaj w tym temacie BMW Rheingld, to jest temat dla pakietu INPA Dis dla starszych programów.

 

polecam również dla interfejsu D-can

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/Rheingold+3.41/Rheingold+3.41/D-CAN+do+sprawdzania+interfejsu+K-dcan,4244091358.rar(archive)

 

Dzieki jeszcze raz! Dzieki dobrodziejstwu SSD instalacja trwala max 10 min :) tylko nie wiem czy sie na koncu nie pospieszylem, bo nie odklikalem launchera, bedzie potrzebny reinstall? Pliki podmienione.

A do czego sa potrzebne te launchery? Tym czasem przeskakuje do tematu o Rheingoldzie i zaglebiam sie w lekture :cool2: dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A uruchamia sie rheingold czy nie ?? jak prosi o licencje to już za późno lub masz zabezpieczenie Windows/komputer przed niecertyfikowanymi programami .

pierwszy lancher do uruchamiania i jest do pełnego ekranu

drugi jest do uruchamiania i zwijania pasku start a po zamknięciu przywraca pasek start ale to zależy jaka masz rozdzielczość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego torrenta INPA będzie dobry?!

 

http://upload.torrenty.org/torrent/1017871

Pobierz i daj znać ponieważ pierwszy raz słyszę o Dis po polsku nawet inpy nie ma, tylko 3 pliki ipo od trandolfa do e46 co przetłumaczył, pochwale się sam przetłumaczyłem dużo więcej do e46, a tak to tylko menu inpy PL

Po rozpakowaniu są takie pliki:

 

instalka DiS,

INPA,

spolszczenie skrypu INPA,

sterowniki USB,

DiagHeadInstall,

Instrukcja instalacji DiS INPA USB,

Instrukcja obsługi DiS INPA EDIABAS,

net framework.exe,

VMware-player-PConline.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo prosze o pomoc w temacie ponizej:

 

Mam Windows 7 64bit. Po wielu probach instalacji inpa laczyla sie z autem ale zawieszala sie i musialem zaczynac od nowa, Z tego powodu pobralem gotowca INPA z chomika od Trandolfa. Wszystko pieknie mi dziala ale nie moge sie polaczyc z moim sinikiem. Mam BMW e60 520D silnik M47 rok 2006. Nie ma mojego silnika w E60 -> Engine. Z tego co sie orientuje to potrzebuje M47N2 chyba DDE 5.0 lub 6.0 nie jestem pewien na 100%. Jak wejde bezposrednio w Engine Shift+F6 to mam oba do wyboru DDE5.0 i DDE 6.0 ale z zadnym nie moge sie polaczyc. Potrzebuje zresetowac baterie bo mam nowa. INPA wersja to 4.4.7. a EDIABAS server 6.4.3. Czy wymagana jest aktualizacja? Czy moge ja zrobic na gotowcu? Nie chce nic zepsuc bo oprocz tego wszystko mi dziala. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To to trochę za stare do twojego auta INPA 3 EDIABAS 6.4.3

Zainstaluj INPE na win 7 64bit masz linki w tym temacie najsprośniejszy instalator zobacz film i sprawdzona wiele razy

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/INPA+5+ENG-GER++WINDOWS+64+bit

 

lub ori ale NCS na win 7 nie działa (EDIABAS 6.4.7 INPA 5.01)

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/INPA+5.02+UPdate+na+WIN+32bit/INPA_5.01+INSTALATOR+10.0.5,3857273706.exe(executable)

Jak nie to pozostaje Ci INPA 5.06 Fxx ale tylko menu jest po angielsku reszta po niemiecku, też tam znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze INPA po kilkunastu minutach mi sie wiesza i windows ja zamyka. Dlatego uzywam gotowca on Trandolfa. Boje sie ze INPA sie zawiesi w trakcie zczytywania modulu i cos uszkodzi w aucie.

 

Jak wroce z pracy to zainstaluje INPA z twoich linkow i zobacze czy pojdzie. Czy uzywanie starego NCS niesie ze soba jakies ryzyko? Narazie jedyne co robilem to zmienialem wartosc baterii w FA i wszystko poszlo gladko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie prośba o pomoc bo od 2 tygodni walcze ale bezskutecznie:

win7 64bity, zassałem gotowce, inpa V2 i V3 (przy okazji-da sie zmienić język w V3 na angielski bo polski i tak nie wszędzie sie wyświetli..??) po podpięciu samego kabla battery i ignition z kropkami na ON (gdy jeszcze nie wpięty w auto), błędy, podgląd danych na żywo działa, uruchamiam IFHSrv32, diaghead, otwieram dis a tam brak zielonego przy głowicy. instalowałem, reinstalowałem zainstalowałem VMware Workstation 11 ale nadal to samo.

z początku po podpięciu kabla wywalało mi go na com4--->zmieniłem na com1 i inpa działa ale dis nadal kaput..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A dobrze ustawiłeś karty sieciowe VMnet0 i VMnet1 (tak aby obie maszyny mogły się komunikować ze sobą i windowsem na którym jest vmware

może trzeba tylko głowice wykryć i połączyć i wtedy wszystko OK będzie, ja zawsze przed wyłączenie Dis rozłączam głowice Diaghead

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
musze sprawdzić, masz może dane jak powinny być ustawione-porównam...?

 

Masz film jak wszystko ustawić http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/DIS+v57*2bkod_v44+Base+v52/DIS+v57+dodatki/BMW+FILM+DIS+v57*2b+V44_BASEv52+INPA+instalacja+na+VMware+10+z+WIN7+Konfiguracja+sieci+VM*2c+wykrywanie+g*c5*82owicy+DiagHead,4017630277.rar(archive)

 

VMnet 0 - Bridged - Automatic

VMnet 1 - Host-only (obie niżej opcje zaznaczone)

Subnet IP 192.168.68.0

Subnet mask: 255.255.255.0

 

DHCP Settings

Start IP aderss 192.168.68.1

End IP adress 192.168.68.254

 

Konfiguracja Ediabas.ini

Interface = STD:OBD

TCP/IP

RemoteHost = 192.168.68.30

port=6801

i tylko tyle zmian w ediabas

nazwa komputera nie powinna mieć więcej niż 4-8 znaków (jak instalujesz na jednej maszynie)

jak czysty XP windows to trzeba zainstalować net framework 2 inaczej głowica DiagHead nie zainstaluje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to trochę za stare do twojego auta INPA 3 EDIABAS 6.4.3

Zainstaluj INPE na win 7 64bit masz linki w tym temacie najsprośniejszy instalator zobacz film i sprawdzona wiele razy

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/INPA+5+ENG-GER++WINDOWS+64+bit

 

lub ori ale NCS na win 7 nie działa (EDIABAS 6.4.7 INPA 5.01)

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/INPA+5.02+UPdate+na+WIN+32bit/INPA_5.01+INSTALATOR+10.0.5,3857273706.exe(executable)

Jak nie to pozostaje Ci INPA 5.06 Fxx ale tylko menu jest po angielsku reszta po niemiecku, też tam znajdziesz

 

 

:cool2: :cool2: Dzieki kolego wielkie za te linki!!!!! Wszystko dziala super na win 7 64bit. Nic sie nie wiesza, lacze sie z kazdym modulem, takze z silnikiem!!! :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.