Skocz do zawartości

E60,61 Pasy bezpiczenstwa


SERATO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Moze mi ktos powiedziec jak wylaczyc to pipsanie gdy niesa zapiete Pasy Bezpieczenstwa

Denerwuje mnie tobo nieraz jadac tylko kawaleczek pokazuje sie kontrolka i odrazu alarm :twisted:

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam,

 

to mój pierwszy post na tym forum, wiec jeśli coś nie tak to przepraszam i proszę mnie poprawić.

 

Również chciałem dezaktywować sygnalizacje dźwiękowa nie zapiętych pasów. Z tego co ustaliłem znajduje się ona w NCS w module ABG i tu się pojawia problem.

Posiadam dwie wersje NCS expert - V3.0.8 oraz v4.0.1 i w żadnej z nich nie widzi mi tego modułu. Wybieram expertmode > następnie VIN > następnie ZCS/FA> wybieram E60 > wybieram CAS > następnie Back> Wybieram Process ECU i tam właśnie powinien być do wyboru moduł ABG, ale u mnie w obu wersjach go nie ma.

Czy coś robię źle? Popełniam gdzieś błąd? Proszę fachowców o wypowiedzenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W E60 nie ma ABG do 2006 roku

jest

SGM główny moduł do 2006 roku potem był ACSM w NCS ABG

(SGM dokładnie jest do daty oprogramowania 0305 od daty 0905 jest ABG)

satelity SGM

SBSL

SBSR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Dziękuje, już ogarnięte.

 

Więc dla potomnych jak by ktoś jeszcze nie wiedział:

 

http://i67.tinypic.com/11r5ht2.jpg

 

te cztery ostatnie trzeba zmienić na nie aktywne, odpowiadają one za gong oraz znak wizualny nie zapiętych pasów kierowcy i pasażera.

 

Swoja droga trudno się w tym połapać jakie ecu za co odpowiada w jakim aucie? Jest to gdzieś rozpisane? na rożnych forach znalazłem rożne informacje, ale nie było czasem wzmianki do jakiego dokładnie auta:(

Jeśli ktoś ma opisane ECU oraz funkcje do E61 2005 to Fajnie by było je wrzucić. Albo chociaż link do nich, co prawda szukałem, ale może coś pominąłem. Zresztą jak widać to co znalazłem nie pasowało do mojego auta.

 

Druga Sprawa (to chyba nie w tym temacie, ale może nikt mnie nie zabije) Kolego Din76 wiesz może jaki moduł odpowiada u mnie za światła powitania? Mianowicie chciał bym aby otwarciu auta z pilota poza zapaleniem się świateł wewnątrz zapalały się również brewki, ringi oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Jeśli to nie kłopot to fajnie by było jak byś tez podał co trzeba zmienić.

 

Znalazłem takie coś:

 

Światła powitalne

 

Działa tylko z modułem LM2 oraz z ustawieniem na automat

 

Moduł: CAPPL

 

VA_WELCOMELIGHT

aktiv

 

lub

 

Moduł: MASK

 

WELCOMELIGHT

aktiv

 

i

 

Moduł: LMA

 

DEF_WELCOMELIGHT_CKM

aktiv

UNP_WELCOMELIGHT_CKM

aktiv

WELCOMELIGHT_CKM_0

aktiv

WELCOMELIGHT_CKM_1

aktiv

WELCOMELIGHT_CKM_2

aktiv

WELCOMELIGHT_CKM_3

aktiv

WELCOME_LIGHT_ACTIVE

aktiv

WL_AL = AngelsEyes

nicht_aktiv / hart_einschalten

 

nicht_aktiv / soft_einschalten / hart_einschalten

WL_KZL = światła tablicy

 

WL_SL_1 = postojowe tył 1

nicht_aktiv / soft_einschalten / hart_einschalten

WL_SL_2 = postojowe tył 2

nicht_aktiv / soft_einschalten / hart_einschalten

WL_SM = brewki

nicht_aktiv / soft_einschalten / hart_einschalten

 

Zastanawiam się czy to u mnie tak jest. Dopiero zaczynam przygodę z BMW wiec boje coś zmieniać zanim się upewnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

masz przecież napisane, jak się połączyłeś NCS, kodować SGM w NCS po wybraniu F6 back > F4 (wybierz ECU) wszystkie ecu są wypisane ,

ale masz moduł świateł to LMA w e60

(FRM jest w e70,e8X i E9X LCI NFRM)

CAPPL to idrive jak masz CCC duża navi monitor do 2009 później jest CIC

MASK jest jak masz mały monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem jestem laikiem...

 

Jak włączę NCS i przejdę do wyboru ECU to mam je wymienione, ale nie mam pojęcia który za co odpowiada, w sumie mogę na Google sprawdzać który za co odpowiada ale wolał bym mieć wszystko w jednym miejscu opisane, wygodniej by było. Czyli światła wystarczy ze włączę w LMA? według tego co wkleiłem w poście wcześniej?

 

Proszę wybaczyć jeśli zadaje głupie pytania, ale dopiero się uczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.