Skocz do zawartości

INPA / DIS - kasowanie inspekcji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kasowanie inspekcji w inpa wchodzisz w ike(instrument cluster ) w swojej grupie modelowej auta następnie opcja active i tam będziesz miał wszystkie opcję kasowania inspekcji

 

co do disa to jeszcze nim nie kasowałem(inpa mi styknie bo szybsza z lekka ) więc może ktoś jeszcze o disie napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zakladce activate sa 4 przyciski, z czego pierwszy od lewej kasuje przebieg dzienny, a 3 nastepne kasuja inspekcje, jesli naciskales po kolei 4 to normalne ze skasowalo ci przebieg. na drugi raz czytaj co naciskasz bo mozesz narobic sobie klopotow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
ja mam natomiast taki problem że to co patrzyłem jest po angielsku a to własnie czyli skasowanie inspekcji jest po niemiecku i nie wiem co nacisnąć :? czy wie ktoś może jak zrobić żeby te opcje były po angielsku??? albo czy może mi ktoś pomóc po niemiecku które opcje nacisnąć żeby skasować oil check i vehicle inspection?? z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

A może ktoś w INPIE zrobić podobny zrzut?

Bo ja jak na razie skasowałem sobie tylko dzienne kilometry itd... Inspekcji nie udało mi się skasować.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wstawiłem zrzut z Inpy - kasowanie inspekcji robimy trzema przyciskami - 2, 3 i 4. 1 przycisk dotyczy wskazań komputera. Bardzo ważne jest, aby podczas kasowania silnik był zgaszony, kluczyk na pozycji 2, kontrolki zapalone, wszystkie drzwi i okna pozamykane. Ja próbowałem w różnych konfiguracjach i dopiero jak miałem pozamykane drzwi udało mi się skasować inspekcję... W sumie nie wiem nawet czemu takie rozwiązanie jest, ale ważne że się udało.

Mi zapaliła się kontrolka zmiany płynu hamulcowego (który notabene wymieniłem w czerwcu...) - symbol zegara przed diodami serwisowymi, bez problemu ją skasowałem :)

 

Screeny:

 

http://obrazki.elektroda.net/15_1283241380_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.net/3_1283241380_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie F1 nic nie skasowało, natomiast wciskałem reset oil service i żadnego efektu. Próbowałem na uruchomionym silniku, później próbowałem na zapłonie, nie udało się, ale po wciśnięciu F4 reset distance inspection inspekcja olejowa została skasowana (licznik dzienny nie wyzerował się!), czyli w końcu co do czego jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie F1 nic nie skasowało, natomiast wciskałem reset oil service i żadnego efektu. Próbowałem na uruchomionym silniku, później próbowałem na zapłonie, nie udało się, ale po wciśnięciu F4 reset distance inspection inspekcja olejowa została skasowana (licznik dzienny nie wyzerował się!), czyli w końcu co do czego jest?

 

Mi udało się skasować inspekcje jak siedziałem w środku w aucie, szyby pozamykane, maska zamknięta. Zapłon załączony, ale silnik nie. F1 kasuje wskazania dzienne komputera pokładowego, pozostałe są do skasowania interwałów wymian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 kasuje wskazania dzienne komputera pokładowego, pozostałe są do skasowania interwałów wymian.

Czyli F1 kasuje średnie spalanie itd. czy licznik dzienny? A czym się różni F2 od F4?

 

Każdy z klawiszy jest do czegoś innego. BMW ma kilka rodzajów inspekcji. F2 kasuje samą inspekcję olejową, F4 kasuje ILOŚĆ kilometrów do następnej inspekcji, a F3 kasuje CZAS do nastepnej inspekcji. Czyli - np. F3 kasuje CZAS wymiany płynu hamulcowego - co dwa lata.

 

F1 służy do kasowania wskazań komputera pokładowego. Jeśli dobrze zrozumialem może również skasować licznik dzienny, jeśli jest powyżej 255 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w E39 (moja '96) pokazuje tylko inspekcję na prostokątach, ale zapisuje też kilometry do inspekcji?

Co do tych kilometrów to chyba, jeśli jest poniżej 255, ja to tak czytam i popieram to tym, że u mnie się nie skasowały, a było 470km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W jaki sposób zresetować w INPA/DIS poziom zużycia klocków hamulcowych.

Kilka dni temu wymieniałem koła na zimowe.

Po założeniu ich i odpaleniu silnika, komputer pokazał 30 km do zużycia klocków tylnych. Przed wyminą kół komputer pokazywał 48000 km. Czujnik wymieniany był około 2-3 miesięcy temu razem z klockami.

 

Zrobiłem reset za pomocą przycisku licznika dziennego, i komputer pokazał -25000 km i nic nie mogę z tym zrobić.

Jak w INPA/DIS przywrócić poziom zużycia klocków sprzed wymiany kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do e60 i wymiany klocków było już tego sporo na sieci - poszukaj :)

 

viewtopic.php?f=15&t=12999

 

Moze ten filmik pomoze wszystkim w kasowaniu inspekcji serwisowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniałeś koła (nie wiem czy sam zmieniałeś, czy w zakładzie) być może rozłączyłeś czujnik. Masz czujnik ciśnienia opon?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

witam,

mam interfejs od Kolegi Nerwusa, zainstalowanego DISa v57, komp laczy sie z moim e32 (3.0 V8 93 rok), moge zrobic short test, kasowac bledy, podglad live data. Klopot polega na tym, ze w DISie nie ma przycisku Function Selection, dzieki ktoremu moglbym np skasowac inspekcje.

odpalilem rowniez INPA, ale tam wogole nie ma e32, sa starsze modele (po wcisnieciu shift+f9) ale e32 tam nie ma, dla wlasnej wiedzy wybralem e34, ale pojawilo sie tylko kilka komponentow (silnik, chassis, body) i nic wiecej.

Ktos moze zetknal sie z podobnym tematem i jak ewentualnie sprawic zeby Function Selection sie pojawilo, jakies ustawienaia ukryte?

Zapytalem Nerwusa i cierpliwie czekam na odpowiedz, ale moze ktos inny z forum bedzie mogl pomoc.

z gory dzieki za info.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.