• Reklama

INPA / DIS - kasowanie inspekcji

Moderatorzy: Din76, dziqsek, nerwus

Re: INPA / DIS - kasowanie inspekcji

Postprzez Din76 » 04 Lis 2017 19:53

Em.Ka. napisał(a):Pytanie.
E61 LCI 2007 530d 235KM. Przy przebiegu trochę ponad 250kk wyskakuje błąd DPF, aby udać się na jego wymianę. Wyczytałem że to nie jest zależne od stanu DPF-a tylko przebiegu właśnie i chciałbym dowiedzieć się czy INPA posiada opcję skasowania tego a jeżeli tak to gdzie? I analogicznie jeżeli INPA nie to czym najłatwiej dostępnym mogę się tego pozbyć?

Sory Kolego ale twój DPF kończy żywot , jego sprawność jest malutka , zastanów sie lepiej co zrobić
wymienić na nowy lub OFF
sam wymiana programowa to na krótka metę poziom popiołu na dnie filtra po 250ty jest duzy co zmniejsza wydajnść filtra
troche sadzy i juz pełny częste wypalanie komputer odczytuje jako uszkodzenie filtra DPF
możesz próbowac reanimować ale badz świadom
pamietaj to nie sadza, ale popiuł jego nie spalisz więc samo wypalanie nic nie da .
Awatar użytkownika
Din76

Dołączenie: 21 Lis 2011 00:33
Miejscowość: Lublin\Kraśnik
Moje BMW: Bmw e46 320d, BMW E91 N47

Re: INPA / DIS - kasowanie inspekcji

Postprzez Em.Ka. » 12 Gru 2017 22:42

Din76 napisał(a):
Em.Ka. napisał(a):Pytanie.
E61 LCI 2007 530d 235KM. Przy przebiegu trochę ponad 250kk wyskakuje błąd DPF, aby udać się na jego wymianę. Wyczytałem że to nie jest zależne od stanu DPF-a tylko przebiegu właśnie i chciałbym dowiedzieć się czy INPA posiada opcję skasowania tego a jeżeli tak to gdzie? I analogicznie jeżeli INPA nie to czym najłatwiej dostępnym mogę się tego pozbyć?

Sory Kolego ale twój DPF kończy żywot , jego sprawność jest malutka , zastanów sie lepiej co zrobić
wymienić na nowy lub OFF
sam wymiana programowa to na krótka metę poziom popiołu na dnie filtra po 250ty jest duzy co zmniejsza wydajnść filtra
troche sadzy i juz pełny częste wypalanie komputer odczytuje jako uszkodzenie filtra DPF
możesz próbowac reanimować ale badz świadom
pamietaj to nie sadza, ale popiuł jego nie spalisz więc samo wypalanie nic nie da .

Póki co ciężko coś mi stwierdzić jednoznacznie... przebieg DPF-u skasowany ale pojawiały się jeszcze błędy zapchanego filtra. Po wymianie termostatów (włącznie z czyszczeniem wymiennika ciepła asb) i powrocie temperatury silnika w granice 88-90 stopni błąd przestał wyskakiwać a jeszcze nie miałem okazji pojechać gdzieś poza miasto żeby zrobić wypalanie. Chciałbym zobaczyć jakie wartości DPF ma teraz ale jeszcze nie wiem gdzie w INPIE to znależć. Do tej pory miałem jedynie jak błąd wyskoczył :?
Em.Ka.
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 31 Sty 2017 18:28
Miejscowość: Lubuskie
Moje BMW: E61 LCI 530D 2007r.

Poprzednia

Powróć do inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość