Skocz do zawartości

INPA / DIS - kasowanie inspekcji


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Panowie.

 

Interesuje mnie odblokowanie ukrytych funkcji takich jak np. światła powitalne przy otwieraniu auta, czy automatyczne domykanie szyb po zamknięciu auta.

 

Posiadam model E90 2005 r.

 

czy za pomocą INPA mogę to zrobić?

 

Jeżeli nie to zapodajcie jakieś pomysły :)

 

Posiadam USB Interface K+DCAN VIAKEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Panowie.

 

Interesuje mnie odblokowanie ukrytych funkcji takich jak np. światła powitalne przy otwieraniu auta, czy automatyczne domykanie szyb po zamknięciu auta.

 

Posiadam model E90 2005 r.

 

czy za pomocą INPA mogę to zrobić?

 

Jeżeli nie to zapodajcie jakieś pomysły :)

 

Posiadam USB Interface K+DCAN VIAKEN

 

za pomocą inpy nie zrobisz tylko za pomocą NCSEXPER jest w pakiecie z INPĄ TOOL32 WINKFPT NCSEXPER NFS cały pakiet STANDARD TOOLS (jak Windows 64bit to tylko Standard tools 2.12) i musisz uzupełnić biblioteki w tych programach dla inpy i do NCSEXPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

F2 kasuj błędy

zawsze w każdym sterowniku tak samo F4 błędy pamięci F1 czytaj błędy pamięci F10 cofnij do początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

E60 z 2004 roku 525d m57, brak menu resetowania inspekcji w Inpa E90x od FALLa.

 

Postanowiłem zainstalować DIS (v44 base, reszta v57 z kodowaniem od trandolfa) , wchodzę w instrument cluster, błędy odczytać mogę, wszystko działa, ale znowu brak menu kasowania inspekcji. Sprawdzałem to również na E91 z silnikiem m57, również brak menu o którym tutaj piszecie.

 

Dokładniej korzystam z opisu: "Function selection -Service functions -Body -Instrument cluster -Reset service interval indicator -with tester -Test plan i -> (zielona strzałeczka)"

 

Dochodzę do Instrument cluster, pod spodem pojawia się 12 różnych funkcji ale nie ma wśród nich "reset service interval indicator".

 

Jakieś pomysły oprócz "kasuj z zegarów" ?

Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpa:

 

Menu w instrument cluster przy E60:

 

http://fotoo.pl//out.php?i=889185_5.jpg

 

 

Po wciśnięciu F1 skypt pyta o potwierdzenie z "warningiem", nic to nie daje. Po F2 i F3 coś tam resetuje, kasuje godzinę, datę itp. Ale inspekcja jak była, tak jest.

 

PS. Jak włączyć F14 skoro nie mam takiego klawisza? :)

 

 

Podpinałem dziś DISa i oczywiście inspekcji skasować nie ma jak...

Edytowane przez spinaczo
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam interfejs od Viakena DCAN, on rozpoznaje zapłon normalnie, nie tak jak te badziewy z allegro, że mają na stałe. Bez zapłonu w Inpie na tym fejsie nie mógłbym wejść w Instrument cluster.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E60 mam tak, że wszystkie podpunkty w menu SERVICE na monitorze są na zielono, tylko olej na czerwono. Klocki na zielono więc czujniki sprawne. Generalnie uparłem się na kasowanie z poziomu programów bo z zegarów się nie da. Próbowałem różnych sposobów z youtube z przytrzymywaniem klawiszy licznika i nic to nie daje.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę za każdy ma ten sam problem brakuje w INPIE menu do kasowania serwisu ? - moze to ktoś juz rozwiązal prosze o info

ja mam jeszcze inny problem moje Auto to 520d E-60 n47 i w INPIE mam jeszcsz kilka innych problemów !!!

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/b4ekJr.png

 

 

Czy ktoś widział takie cuda

 

temperatura z kosmosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Niestety mam Inpe w języku niemieckim i mam problem, gdzie mam wejść by skasować wszystkie inspekcje. Wybieram swój model e91, potem Karosserie, dalej Instrument Cluster i mam do wyboru tak:

 

F1 -Information

F2 -Identifikation

F3 -Inpa Wechsel

F4 -Fehlerspeicher

F5 -Status lesen

F6 -Ansteuern

F7 -Speicher lesen

F8 -Auswahl

F9 -Bildschirmdruck

F10-Ende

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W starszych modelach jest pod F3 ale w e90 jej tam nie ma, użyj DIS albo rheingolda, albo manualnie z tablicy zegarów instrukcje na youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Din76-używam plików w wersji z Twojego chomika i też mam ten problem w E90 że ani przez inpe ani przez disa nie moge skasować inspekcji bo w inpie nie ma ACTIVE a w disie w funkcion selection nie mam opcji instrument cluster. da sie to jakoś rozwiązać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

A ja myślę że kasowanie inspekcji DIS - ISTA też jest w CBS dla e60 e65 e90

Service functions> Maintenance> CBS tutaj szukaj są 3 opcje w tym jedna reset ( tylko nie transport mode tego nie dotykaj)

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.