Skocz do zawartości

Ustawianie Car&key NCS, DIS


Rekomendowane odpowiedzi

Jest w IKE opcja SPRACHE, bardzo prosta sprawa. Zmieniałem to tak, że wchodziłem w moduł, potem Car/Key Memory, "read", wybierałem SPRACHE i zaznaczyłem język (english), potem "take over", "broadcast" (nazwy piszę z pamięci) i elegancko się zmienił. Próbowałem inne rzeczy zmieniać w ten sam sposób (z nicht_aktiv na aktiv) i niestety nie działają.

 

Dobrze rozumiem z tym plikiem? W katalogu WORK tworzy się zawsze od nowa po wciśnięciu "read"? Bo u mnie właśnie ten plik się nie zmienia, nawet język cały czas tam jest deutsch, mimo że wyświetla się już wszystko po angielsku. Czegoś tu jeszcze nie rozumiem, ale jestem blisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 825
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jest w IKE opcja SPRACHE, bardzo prosta sprawa. Zmieniałem to tak, że wchodziłem w moduł, potem Car/Key Memory, "read", wybierałem SPRACHE i zaznaczyłem język (english), potem "take over", "broadcast" (nazwy piszę z pamięci) i elegancko się zmienił. Próbowałem inne rzeczy zmieniać w ten sam sposób (z nicht_aktiv na aktiv) i niestety nie działają.

 

Dobrze rozumiem z tym plikiem? W katalogu WORK tworzy się zawsze od nowa po wciśnięciu "read"? Bo u mnie właśnie ten plik się nie zmienia, nawet język cały czas tam jest deutsch, mimo że wyświetla się już wszystko po angielsku. Czegoś tu jeszcze nie rozumiem, ale jestem blisko ;)

 

To jest główny zapis trc całego samochodu zapisany jest w 2 modułach do komunikacji dla przykładu w e46 jest EWS i KMB (przed liftem po jaf AKMB i ALSZ)

jak komunikujesz się przez EWS a zmieniasz np w LSZ dla e46 to na końcu po kodowaniu zapisywany jest plik TRC w WORK z EWS i on zawiera wszystkie dane z EWS ori całego samochodu wszystkich modułów (inne moduły zawierają dane tylko co dotyczy ich ustawień) jak użyjesz później pustego pliku man to moduł wraca do serii, aby trwale zmienić trzeba zmienić ZCS dla samochodów do 2001/09 a po tym roku w FA i zakodować moduły do komunikacji odpowiednim hasłem, nie mówię o pustym pliku man

Aby kodować cały samochód CAR/KEY memory trzeba zrobić odpowiedni profil sam expertmode nie wystarczy do wprowadzenia zmian. pustego pliku man w work nie powinno być jest nie potrzebny.

Edytowane przez Din76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli dobrze sprawdzam, to wersja 4.0.1

 

Przyznam, że z tego co pisze Din76 nie rozumiem nic. Trzeba zmienić w FA i zakodować odpowiednim hasłem - dla mnie stanowczo zbyt ogólnie jak na tym poziomie, na którym jestem.

 

 

dam ci mały przykład są rożne sposoby kodowania np BC w E46 można uruchomić kodując moduł KMB plikiem man wystarczy z nicht_aktiv zrobić aktiv

ale jak przekodujesz KMB pustym plikiem man to znowu będziesz miał nicht_aktiv i komputer pokładowy zniknie z e46 a jak miałeś ori to nie zniknie

A co zrobić jak nie miałeś, trzeba dodać do wyposażenia samochodu tak aby moduły główne do komunikacji EWS i KMB miały informacje o wyposażeniu fabrycznym

to jest zapisane w kodzie ZCS (w nowszych w FA) a konkretnie w GM SA VM dla ZCS ja zmieniałem w SA za pomocą decoder ZCS i po zmiane ZCS mam już wpis na BC aktiv bez kodowania (hasło to jest ZCS_SCHREIBEN moduł EWS i KMB nie pamiętam na pamieć dlatego wpisałem tylko hasło dopiero wtedy np radio RAD koduje sie pustym plikiem man lub cały samochód)

jak zczytam z EWS lub KMB cały plik (F1 >F3 >E46> EWS lub KMB > OK ) ze wszystkich modułów to mam też taki zapis ISTA też widzi opcje $550 dodałem wtedy więcej kodów gdyż powiększyłem wyposażenie, a bez zmiany ZCS nie ma funkcji do zakodowania, nawet nowe moduły nie są widoczne w NCS tak samo jest z nowszymi w FA

 

Kodowanie całego samochodu w opcji CAR/KEY memory ustawiając w profilu EXPERTMODE (był taki w NCSEXPER 3.0.8 ustawienia takie same nie ma w 4.0.1) dodatkowo

w ustawieniu profilu pod Individualisierung CAR/KEY Memory FSW-/PSW-Trace =OFF zaznaczamy opcje Individualisierung activ > OK

dopiero możemy kodować (nie powinno być pustego pliku man w WORK) w OPCJI całego samochodu

Profil Expretmode proponuje zrobić jest ważny dla kodowania innych danych przez NCS

 

Opis kodowania przez plik man jest tak wielu miejscach opisany że nie trzeba powtarzać

viewtopic.php?f=48&t=260787

Nie proponuje przypadkowych zmian ani w ZCS/GM SA VN ani w FA za wiele można zepsuć jak ktoś nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam dość dziwny problem z NCS-em. Otóż zamontowałem w mojej E39 (12.99) poliftowe lampy. Problem jest z wyskakującymi błędami spalonych żarówek. Przez NCS-a zakodowałem następujące komendy:

KALTUEBERWACHUNG_SL_LH

aktiv

KALTUEBERWACHUNG_SL_LHI

aktiv

KALTUEBERWACHUNG_SL_RH

aktiv

KALTUEBERWACHUNG_SL_RHI

nicht_aktiv

WARMUEBERWACHUNG_SL_LH

aktiv

WARMUEBERWACHUNG_SL_LHI

aktiv

WARMUEBERWACHUNG_SL_RH

aktiv

WARMUEBERWACHUNG_SL_RHI

aktiv

 

nawet i to zmieniłem:

 

CC_MELDUNG_SL_LH

aktiv

CC_MELDUNG_SL_LHI

aktiv

CC_MELDUNG_SL_RH

aktiv

CC_MELDUNG_SL_RHI

aktiv

 

na koniec nawet znalazłem i to:

LED_RUECKLICHT_OPTION

nicht_aktiv (zmieniłem na aktiv)

 

Wszystkie te komendy zmieniłem na nicht_aktiv. Zczytując FSW_PSW.TRC można zobaczyć że zmiany zostały zapisane i niby samochód je "przyjął" (tak to rozumuje). Ale co z tego że je przyjął jak nie ma żadnej reakcji, żadnej różnicy. Błędy jak były tak są :mad2: Może mi ktoś pomóc? Coś doradzić...

Aha i jak coś to mam moduł LCM 3 (tak mówi INPA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam taki problem. Pacjent to bmw e60 2003r

2003r, program ncs.

Potrzebuje przestawic kilka opcji, niestety nie są one dostępne w poszczególnych modułach. Widzę je dopiero gdy zczytuje cały samochód 'process car. Zmieniam to co potrzebuje, podstawiam jako plik MAN. Klikam opcję 'code car' po chwili widzę, że coś się dzieje z autem (włącza, wyłącza radio, migają zegary, lampy). Nie wyskakuje żaden błąd. Po zakończeniu. Nie ma żadnych zmian. Nie zapisuje ustawiem z pliku MAN. Wygląda jakbym wgrał czysty plik. Zeruje wszystko co wgrałem poprzez poszczególne moduły. Dodam, że pojedynczo wszystko działa jak należy. Czyli wgrywa i zapamiętuje. Nie działa tylko jak chce zaprogramować cały samochód.

 

Jeśli ktoś ma pomysł co zmienić, co robie źle to proszę pisać. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Mam taki problem. Pacjent to bmw e60 2003r

2003r, program ncs.

Potrzebuje przestawic kilka opcji, niestety nie są one dostępne w poszczególnych modułach. Widzę je dopiero gdy zczytuje cały samochód 'process car. Zmieniam to co potrzebuje, podstawiam jako plik MAN. Klikam opcję 'code car' po chwili widzę, że coś się dzieje z autem (włącza, wyłącza radio, migają zegary, lampy). Nie wyskakuje żaden błąd. Po zakończeniu. Nie ma żadnych zmian. Nie zapisuje ustawiem z pliku MAN. Wygląda jakbym wgrał czysty plik. Zeruje wszystko co wgrałem poprzez poszczególne moduły. Dodam, że pojedynczo wszystko działa jak należy. Czyli wgrywa i zapamiętuje. Nie działa tylko jak chce zaprogramować cały samochód.

 

Jeśli ktoś ma pomysł co zmienić, co robie źle to proszę pisać. Z góry dziękuję.

 

Ponieważ tak nie wolno robić, to są ustawienia wszystkie z możliwych dla danego modelu, ale nawet w obrębie jednego modelu sterownika, są rożne rodzaje sterowników, niektóre mają bogatsze wyposażenie lub i nowszy soft wgrany (program) , aby dodać funkcje do kodowania trzeba dodać do FA/VO daną funkcje lub wymienić sterownik od bogatszej wersji lub nowszy. Kodujemy tylko z tego co mamy w pliku FSW_PSW.TRC, tylko NCS Dummy można dodawać nowe wartości ale nie można dodawać funkcji , ponieważ to wynika z programu który jest wgrany , usunąć funkcje można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam koledzy ,zakodowałem sobie dzisiaj migające światła stopu przy ostrym hamowaniu tylko jest mały problem ,migają juz przy lekkim hamowaniu ,może ktos sie orjętuje która komenda odpowiada za siłe hamowania .Oczywiście wymieniłem moduł światel na CI=34 bo w moim nie było tej funkcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie mam problem odnosnie błedów :

134 MRSA vorne rechts

131 MRSA vorne links

144 codierung Blocke (CBD-Block)

wywalilo je po tym jak zaczałem bawic sie Ncs-em i nie da rady ich skasowac :( .

moze wie ktos co to za błedy ?

Jako moge to prosze o pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sorrki ze tak sie wtrace.

potrzebuje pomocy, zaprogramowalem ncs car&key memory na selektywne otwieranie, dziala spoko, jedyna rzecz ktora mnie irytuje przy tym to:

Otwieram dzwie kierowcy, wsiadam i jade, fajnie zamkna sie po przekroczeniu 20 km/h (ustawiłem) supcio, ale teraz dojechalem i chce wyjsc, nie naciskam guzika bo otworza sie wszystkie, wiec ciunge za klamke raz i dwa i otwieram drzwi kierowcy a reszta nadal zamknieta. TERAZ! zamukam auto, ale auto otwiera wszystkie i zamyka wszystkie, tego nie chce, jak otwarte byly tylko kierowcy to niech domknie kierowcy a sprawdzi czy reszta jest zamknieta. rozumiecie mam nadzieje o co chodzi, czy da sie cos takiego zrobic, gdzies to poprawic ??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrki ze tak sie wtrace.

potrzebuje pomocy, zaprogramowalem ncs car&key memory na selektywne otwieranie, dziala spoko, jedyna rzecz ktora mnie irytuje przy tym to:

Otwieram dzwie kierowcy, wsiadam i jade, fajnie zamkna sie po przekroczeniu 20 km/h (ustawiłem) supcio, ale teraz dojechalem i chce wyjsc, nie naciskam guzika bo otworza sie wszystkie, wiec ciunge za klamke raz i dwa i otwieram drzwi kierowcy a reszta nadal zamknieta. TERAZ! zamukam auto, ale auto otwiera wszystkie i zamyka wszystkie, tego nie chce, jak otwarte byly tylko kierowcy to niech domknie kierowcy a sprawdzi czy reszta jest zamknieta. rozumiecie mam nadzieje o co chodzi, czy da sie cos takiego zrobic, gdzies to poprawic ??

pozdro

chyba nie zmienisz tego, ale musisz mieć dobre auto, skoro takimi pierdołami sie przejmujesz :lol: fakt, że centralny w e39 napier*** głośno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się da, ja się nie natknąłem na rozwiązanie tego, chociaż mnie bardziej denerwowało, że drzwi nie otwierają się same, tzn. w e60 po wyjęciu kluczyka otwiera się wszystko, nie musisz ciągnąć dwa razy za dźwignię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Nie wiem czy w dobrym dziale ale mam problem z NCS z kodowaniem z którym walczę od kilku dni.

Przy próbie kodowania BMW E60 530D 2003r wyskakuje błąd:

http://i.imgur.com/Wk3q4Yw.jpg

Próbowałem na 3różnych komputerach z winxp,instalowałem 3różne wersje pakietów inpy,instalowalem bmwstandardtools 2.12,robiłem aktualizacje SpDaten (4.9 i 5.04 przez BMW Coding Tool),aktualizowałem spdaten ręcznie przez winkfp,podmieniałem manualnie pliki w katalogach(sgdat,daten itp).Zależnie co robiłem błąd wywalało przy próbie odczytania modułu jak i przy próbie zakodowania.

Szczytuje prawidłow plik z modułu .TRC ale gdy go chce zakodować przez Execute job-sgcodieren wywala w/w błąd.

Dzieje się tak przy każdej próbie kodowania innego modułu.Profil NCS ustawiony prawidłowo.

Gdy odznacze funkcje by podmieniał plik auto zachowuje się jak by plik się wgrał.Gdy zaznacze by podmieniał plik to wywala w/w błąd.

Ma ktoś może jakiś pomysł co może być nie tak?

Kabel od viakena BMW z linia kkl

...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz antywirusa co blokuje zamiany w plikach (WORK pliki TRC)

tak wgrywałeś pliki do NCS

Tak dokładnie tak samo wgrywałem.Próbowałem też winkfp dodać pliki i recznie podmieniałem pliki.Mam spdaten z chomika młodzik.

Do X3 e83 też dodawałem spdaten i bez problemów poszło kodowanie.Może biblioteki spdaten uszkodzone?Ale sciągnałem też spdaten4.9 tylko wersje lite i nie idzie zaktualizować winkfp przez bmw cooding tool.

Ale jak w ustawieniu NCS odznacze żeby nie podieniał to wszystko idzie prawidłowo(np.przu próbie kodowania LMA zapalają sie swiatla itp ale niestety nic sie nie zmienia)

Komp sprawdzany antywirusem.I raczej niemożliwe żebym miał na wszystkich 3komputerach to samo.

...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

lite sp-daten nie ma plików w DATA jest tylko do NCS

do winkfpt potrzebne całe spdaten np do

E8X(oprócz e83 ie85) i E9X jest e89 (10GB danych )

dla E60 ponad 6,75 GB danych

do e83 jest 1,9 GB w E83 programuje się tylko silnik , obie skrzynie, DSC

ale importować trzeba umieć inaczej nie będzie żadnych danych w winkfpt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez sp-daten kompletne 5.04 ktore zajmuje wlasnie ok7gb.

sp daten wgrywalem jak na filmiku przez bmw cooding tool

...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki ciąg dalszy.Sciągnałem spdaten4,1 full aktualizowałem wszystko jak na filmie raz jeszcze(przy spdaten 5,1 też aktualizowałem winkfp).Błąd nadal ten sam.Kabel od viakena can+dcan.Z autem wszystko ok gdyż zainstalowałem CarlyOfBmw i światła dzienne zakodowane bez problemu i kilka innych rzeczy na kablu od viakena.

Przesył danych ustawiony na 1024 bitowanie na 1(tak sie to nazywa chyba w ustawieniach kabla wszystko działa na com1)

...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.