Skocz do zawartości

Ustawianie Car&key NCS, DIS


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Sprawa dotyczy swiatel i modulu LMA. Na chwile obecna dlugie mam poprzez bixenon + halogen - chcialbym, by to zostalo.

Poza tym migniecie ostrzegawcze mam popprzez bixenon + halogen - i to chcialbym zmienic, by migniecie bylo tylko poprzez bixenon.

Jaka opcje trzeba zmienic w module LMA, by to osiagnac?

 

E60 2004

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 825
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

tu masz obrazowo wyjaśnione http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/NCS+4.0.1/ ... 609306.pdf

Ncs musisz mieć aktualizowany SP-DATEN (od 2.46 do 2.50 wystarczy, albo najnowsze pliki SP-daten ) można pobrać tylko do jednego modelu np e90 to SP-daten e89

do e60 jest Sp-daten e60 najlepiej za pomocą Coding tool 2.4.0 (filmy są na youtube też nawet moje) SP-daten szukaj na chomiku mlodzik1 lub sciągnij NCS 401 z tego chomika co FA + pliki ECU do EDIABAS\ECU trzeba zaktualizować

 

-musisz mieć ustawiony profil na expertmode (w ncs 4.0.1 nie ma, trzeba go samemu stworzyć jest na tym chomiku w dokumentach )

-musisz wybrać odpowiednią wartość do dodawania ADD $ (nr masz wyposażeniu jak chcesz dodać to poszukaj u innych )

-musisz zakodować później pustym plikiem man te moduły w których chcesz zapisać zmiany jest film na yootube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanie.

Sprawa dotyczy swiatel i modulu LMA. Na chwile obecna dlugie mam poprzez bixenon + halogen - chcialbym, by to zostalo.

Poza tym migniecie ostrzegawcze mam popprzez bixenon + halogen - i to chcialbym zmienic, by migniecie bylo tylko poprzez bixenon.

Jaka opcje trzeba zmienic w module LMA, by to osiagnac?

 

E60 2004

 

Włączasz funkcje:

 

bi_xenon_bei_lh - FLASH_TO_PASS WITH BI-XENON LIGHTS INSTEAD OF HALOGEN LIGHTS

( mignięcie ostrzegawcze z bi-xenonem zamiast halogenów )

 

lub jeśli masz LM2 to jest coś takiego jak ustawisz przełącznik świateł na AUTO na długich nie beda w ogóle świecić halogeny,

za to przekrecąjac światła w normalna pozycje świateł (max na prawo) będą normalnie z halogenami.

 

fl_aus_bei_bix_in_s_flc - HIGH BEAMS WITH BI-XENON LIGHTS AND NOT WITH HALOGEN LIGHTSWHEN LIGHT SWITCH SET TO AUTOMATIC LIGHT CONTROL (FLC)

( światła długie bi-xenon bez halogenów w pozycji AUTO )

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam potrzebuje wsparcia. kodowałem dwie e39 lcm 2 i ten nowszy, na lcm2 bez problemu zakodowały się DRL ale na tym nowszym święci mi się wszystko naraz, po przekręceniu kluczyka a na wyłączonych światłach po włączeniu pokrętła DRL wyłączają się.

Ktoś wie gdzie tkwi błąd? CZemu w pozycji kluczyka 1 palą mi się wszystkie światła a nie tylko długie na 18%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje wsparcia. kodowałem dwie e39 lcm 2 i ten nowszy, na lcm2 bez problemu zakodowały się DRL ale na tym nowszym święci mi się wszystko naraz, po przekręceniu kluczyka a na wyłączonych światłach po włączeniu pokrętła DRL wyłączają się.

Ktoś wie gdzie tkwi błąd? CZemu w pozycji kluczyka 1 palą mi się wszystkie światła a nie tylko długie na 18%?

przekoduj moduł pustym plikiem .man profilem standard i spróbuj zakodować jeszcze raz, miałem podobną sytuację kiedyś, tylko drl w ogóle nie świeciły, za to wszystkie światła świeciły od razu, niezależnie od pozycji pokrętła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przekoduj tym samy profilem którym kodowałeś dzienne, niestety powiem Ci że pewnie się Ci nie uda zakodować dziennych w starszym e39 tak samo jak w e46 razem ze

dziennymi świecą się kierunki i nie można tego obejść dopiero wymiana na nowszy moduł świateł pomaga i można tą funkcje zakodować, do standardu czyli ori jak wyszedł moduł świateł z fabryki zakodowany, powrócisz za pomocą pustego pliku man, zamiast zmieniać FSW_PSW.trc na FSW_PSW.man to po zczytaniu modułu świateł nic nie zmieniasz (nie musisz też uruchamiać ncs dummy lub Coding tool) tylko od razu programujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekoduj tym samy profilem którym kodowałeś dzienne, niestety powiem Ci że pewnie się Ci nie uda zakodować dziennych w starszym e39 tak samo jak w e46 razem ze

dziennymi świecą się kierunki i nie można tego obejść dopiero wymiana na nowszy moduł świateł pomaga i można tą funkcje zakodować, do standardu czyli ori jak wyszedł moduł świateł z fabryki zakodowany, powrócisz za pomocą pustego pliku man, zamiast zmieniać FSW_PSW.trc na FSW_PSW.man to po zczytaniu modułu świateł nic nie zmieniasz (nie musisz też uruchamiać ncs dummy lub Coding tool) tylko od razu programujesz .

mi właśnie profil standard pomógł, chociaż fakt, że sytuacja była trochę inna.

Co do zakodowania DRL to miałem w e39 w '96 i wszystko działało, kierunki nie świeciły przy włączonych mijania, jak jest to w e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem pusty man i wrócił do ustawień fabrycznych ale nic to nie dało. Zastanawiam sie jaki mam LCM bo mam obie opcje w pliku czyli

LCM2

PROGRAMMPARAMETER_LCM

us

DRL_DIMMUNG

wert_02

TAGFAHRLICHT

aktiv.

 

LCM3 i LCM4

FL_DIMMUNG_ALS_DRL

wert_02

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

może mam LCM2 :)))) jak tylko naładuje aku to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moduł świateł często wymieniany.... więc możliwe że masz nowszy i oczywiście jak to w piętce są rożne sterowniki z różnymi możliwościami.

do modułu, świateł,centralnego zamka i zegarów nie musisz na kodować na zapłonie w pozycji 2 można robić kodowanie tylko w pozycji 1 ja tak robię i nie ma problemu

oczywiście nie wszystkie moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic nie dało kodowanie na profilu standard, nic nie dało wgranie pustego man, aż w końcu rozbebeszyłem osłony i mam jednak LCM3

 

http://obrazki.elektroda.pl/7309022500_1418333035_thumb.jpg

 

Poza tym zauważyłem że jak przełączę na postojowe to się migacz zapala :(((((

 

MAM takie głupie pytanie mogę kopić lcm 4 i wsadzić go zamiast mojego? czy jak mam 3 to ma być 3

i jakbym kupował używany LCM to na jakie numery mam patrzyć czy to obojętnie co za numet oby tylko był LCM3

 

Znalazłem takie coś , prawie wszystko się zgadza:

http://allegro.pl/bmw-e38-e39-e46-x5-modul-swiatel-lcm-iii-8386208-i4874750152.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem pusty man i wrócił do ustawień fabrycznych ale nic to nie dało. Zastanawiam sie jaki mam LCM bo mam obie opcje w pliku czyli

LCM2

PROGRAMMPARAMETER_LCM

us

DRL_DIMMUNG

wert_02

TAGFAHRLICHT

aktiv.

 

LCM3 i LCM4

FL_DIMMUNG_ALS_DRL

wert_02

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

może mam LCM2 :)))) jak tylko naładuje aku to sprawdzę.

co to znaczy obie opcje? że masz wszystkie wymienione? jeśli tak to coś robisz nie tak

 

przy wymianie lcm wypada przekodować vin i co ważniejsze musisz zmienić przebieg w lcm, żeby się zgadzał, bo może się świecić kropka na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niewymieniałem lcm a przynajmiej nic o tym niewiem :)) ale jak odczytuje go to mam opcje dla lcm 2 i lcm 3 i 4 niewiem czy to normalne

 

czyli mam w jednym pliku man:

 

PROGRAMMPARAMETER_LCM

us

DRL_DIMMUNG

wert_01

TAGFAHRLICHT

niht_aktiv.

 

LCM3 i LCM4

FL_DIMMUNG_ALS_DRL

wert_01

GED_FL_ALS_DRL

niht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może masz gdzieś zwarcie czasami tak bywa, ja jak miałem nadpalone żarówki z tyłu to mi ksenony przygasały, a jak założą przez przypadek żarówkę (nie wiem jak to zrobiłem) 24V od ciężarówki zamiast 12V też w tylnej lampie, to mi spryskiwacze od ksenonów nie działały, jest funkcja zastępowania świateł drugimi i czasami takie krzaki

się dzieją sprawdź błędy w sterowniku.

 

Dobra instrukcja do Kodowania NCS

viewtopic.php?f=48&t=260787

Edytowane przez Din76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem dziś LCM bo mi prawy migacz nie dział i chciałem zobaczyć czy wychodzi sygnał z wtyczki , wychodzi:)))

po zamontowaniu wszystkiego z powrotem zakodowałem jeszcze raz pusty man i zakodowałem tylko same DRL te dwie linijki no i wreszcie działa .Tylko te cholerne kierunki się żarzą jak już wspominali na innych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba bledy pojawily sie w tym samym czasie, gdy próbuję przeczytać moduł LMA (JobName = Codierdaten_lesen)

 

http://zapodaj.net/4d4088b09bdd1.png.html

 

http://zapodaj.net/b33683ec3cc44.png.html

 

http://zapodaj.net/4d4088b09bdd1.png.html

 

Uzywam Ncs expert 4.01 z sp-daten v53

Autko (E61 11/2004).

 

Czy ktos wie o co chodzi :O ?

 

Modul KOMBI czyta bez problemow ...

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam, potrzebuję pomocy jak zakodwoać światła długie jako xenon + h7 w e90 2006r frm1

 

znalazłem ze trzeba zmodyfikować ten wpis PWM_FL_BEI_BIXENON z wert_02 na wert_01 ale moj frm nie posiada tego wpisu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, nie bijcie jeśli nie tu piszę, ale po wielu godzinach czytania i prób w końcu muszę zapytać.

 

NCS niby w porządku, udało mi się nawet zmienić język wyświetlanych komunikatów BC, więc coś tam działa. Problem za to jest następujący: ładuję profil (Expertenmodus), wpisuję hasło (repxet) i... nic. Nie pokazuje się żadne okienko, nie ma Individualisierung itd. W tym upatruję źródło problemu, że mam tylko trzy moduły do wyboru: EWS (w który nie mogę wejść), IKE i coś tam jeszcze, z czego dwa ostatnie mają dokładnie te same możliwe opcje do zmiany. Mało tego - próbowałem ustawić np. zamykanie centralnego przy określonej prędkości. Niby mam aktiv, ale samochód nie reaguje. A opcji z sygnalizowaniem zamknięcia kierunkami nie ma w ogóle (DWA ustawiłem na aktiv i nic nie pomogło).

 

Jakiś pomysł jak to ruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.