Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Ja na winxp instaluje Disa i mam problem z głowicą doszedłem do momentu gdy trzeba się połączyć przez diagnostic head. Wyskakuje mi sieć 192.168.68.1 zaznaczam biorę ok ale skala w górnym rogu nie pokazuje się. W ifhsrv32 mam ip 192.168.68.30. Potem w connection setup przycisk connecting jest nie podświetlony. Wszystko zrobione jak na filmikach

. Ktoś pomoże???

api test robiłeś? ta skala może się nie świecić przy którymś protokole z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam takie pytanie. Czym się różni port COM jaki można spotkać w replikatorze portów (tutaj mam na myśli laptopy i ich stacje dokujące) od zwykłego portu COM ? Chodzi o to, że mam laptopa jednak jest on dosyć słaby (wiadomo, że wirtualizacja troszkę daje popalić) jednak mam także drugiego zdecydowanie lepszego ale bez złącza COM. Jednak w tym przypadku mam możliwość podłączenia stacji dokującej. Kiedyś próbowałem to zrobić ale nijak ten port nie chciał mi działać. Teraz nie wiem czy po prostu wynika to z braku mojej wiedzy czy po prostu jest to niewykonalne.

 

Sprawa dotyczy kabla diagnostycznego ADS do E34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli będziesz miał w stacji dokującej port com rs232 to trzeba sprawdzić :

"Następnie wybieramy zakładkę "Zasoby" i sprawdzamy jaki został przydzielony Zakres We/Wy.

Jeśli jest "03F8-03FF" to mamy już wszystko gotowe."

to będzie działać inpa z ADS i dis na vmware w trybie fister jak to jest dla starszych modeli

jeśli zakres jest inny to musz zmienić go tak jak w temacie viewtopic.php?f=97&t=229262

jest tam link do programiku który modyfikuje sterownik ADS na inny zakres i powinno działać z interfejsem ADS ,

możesz też wykorzystać kartę Exspress Card tak jak w temacie jak masz port ale na stacji dokującej też jest ok ,

nie może to być tylko wirtualny port com jak na przejściówkach RS232 na USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karty express card też nie wszystkie.

co do tych zakresów, to może być też w biosie poprzestawiane, np. w DELLu jest ustawienie, jak ten port ma działać i tam w biosie jest do wyboru COM1 do COM4 i do tych opcji są różne zakresy, w DELLu odpowiedni znajduje się pod COM1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak ale ediabas na ADS ma tylko jeden zakres ustawiony 03F8-03FF

ten programik modyfikuje ediabas port com aby odbierał dane z innego zakresu

ja mam karte ITEC express Card i one sa ok, do kupienia na allegro,

do starszych to najlepsza jest INPA 3 ediabas 6.4.3 a tam jest tylko port COM1 oczywiście istnieje możliwość zmiany ale to już nie dla każdego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Jakie są wymagania sprzętowe programu DIS?

Kupić laptop Dell d600 czy lepiej d630?

A Może co innego polecacie?

używałem d630 do disa i myślę, że to minimum, żeby przyzwoicie chodziło, min 2GB ramu. Ogólnie DIS jakoś błyskawicznie nie śmigał, ale nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanko. Ile ramu przydzielacie w VMware dla Dis? Spokojnie dawac wiecej niz 512 czy pozostac przy tym?

najlepiej jest na 1024 RAM ja tyle używam i jest ok wyraźnie szybciej niż 512 tylko pamiętaj aby mieć na tyle w laptopie min 3GB -4GB RAM

ponad 1000 to sam windows potrzebuje 7, 8 , 8.1, 10 (64bit więcej )

ok 500 VMware

z 500 rezerwy na operacje w windows

i dopiero możesz przeznaczyć na dis ale nie polecam więcej niż 1024 ustawiałem na 1536 i żadnych plusów nie było,

nawet przy 2048 RAM też nie był szybszy ,a może pogorszyć, ponieważ dis tyle nie przetworzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem wlasnie. Dobra zrobie jak mowisz. Dzieki :)

 

Planowalem zmiane PC mam Core Duo 2x1,66, 3gb ram i zwykly HDD, chcialem kupic jakiegos uzywanego z I5, 8gb ramu i ssd do uzytku warsztatowego. Skoro Dis pracuje dobrze z jednym rdzeniem i 1gb ramu w ustawieniach to wtedy jak taka zmiana laptopa moglaby wplynac na szyblosc pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A cxy Rheinhold dziala z fejsami ADS? Ktorej wersji szukac aby dzialalo bez wirtualizacji i z ADS?

jeśli masz taki dobry który działa na ustawieniach w EDIABAS na STD:OBD (a nie na ADS) to będzie działać

do rheingold wymagany jest bezwzględnie EDIABAS 7.3.0 Standard tools 2.12

jeśli zainstalujesz Ediabas 7.3.0 na STD:OBD w instalacji wybierzesz STD:OBD COM 1 (jeśli masz ori RS232 )

(nie wolno ci odznaczać usb serial adapter przy instalacji)

i sprawdz czy działa ci z INPA jak działa to z rheingold też będzie

ustawienia na ADS to tylko max ediabas 6.4.7 i starszy ediabas 6.4.3 a w EDIABAS 7.3.0 nie ma trybu ADS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem. Sprobuje zainstalowac 7.3.0. Interfejs mam dokladnie z tego linku: http://www.interfejsads.ugu.pl

 

Nurtuje mnie tylko jedno, czy jeśli nie będzie działać ten interfejs, to czy bez większych problemow będę mógl wrocic do poprzedniej wersji ediabas?

 

Rheinhold 3.4.1 bedzie chodzil na XP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jeśli chodzi o interfejs to zapytaj Kamila czy jego interfejs ADS chodzi w trybie OBD

rheingold 3.41 da się zainstalować na win XP ale będzie potrzebna licencja i microsoft net framework 4

Ediabas 7.3.0 to jak masz teraz 6.4.7 do ADS to tylko podmieniasz foldery ja zamieniam nazwy mam oba foldery ediabas na dysku C

jak ma czynny EDIABAS 7.3.0 to nazwa drugiego jest EDIABAS_dis a jak potrzebuje starszego to do EDIABAS dopisuje EDIABAS_730 a z EDIABAS_dis

odcinam z nazwy _dis i gotowe (nie może być tak do ediabas 6.4.3 INPA 3 ) tylko po inasalacji na OBD sprawdz w OBDsetup serial jakie dane

aby było wszystko ok

do instalacji rheingold 3.41 potrzebujesz 30GB wolnego miejsca na dysku C

dwóch plików do podmiany

i kodu licencji (jest na forum viewtopic.php?f=48&t=236657&start=480#p2059438)

 

rheingold pl menu viewtopic.php?f=48&t=236657&start=405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Po instalacji disa wersji v52 na wmware 10 (jedyna jaka chodzi u mnie) mam problem przy samym wypalaniu dpf, pokazuje mi się błąd 100.723 powiązany z measurement system , uniemożliwiający wykonanie następnego kroku. Czy jest jakieś obejście tego? Próbowałem wejść w ukryte meni ale żadne hasła nie działają.Pomóżcie proszę .

pozdr.

mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam mały problem.Ściągnąłem wszystko od Trandolfa(VM+INPA+DIS) jak odpalę Inpe na VM i chcę ustawić port kom w menadżerze urządzeń zamiast w portach COM kabel widzi mi tutaj:

http://wyslijto.pl/plik/fid9dkaonw

Dodatkowo jak odpalę DIS na VM to w diody pokazujące komunikację z głowicą pala się tylko dolne(mimo ze wcześniej na VM w z Inpa w DiagiHead wszystko jest ustawione zgodnie z instrukcją).

Na tym etapie utknąłem, pomoże ktoś?

Dodam że konfiguracja VM zgodna z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Panowie pomocy. Instaluje dis-a według opisu i filmów nerwusa ale utknąłem w jednym punkcie, wcześniej ktoś poruszył ten temat jednak nie napisał jak ten problem rozwiązał, a mianowicie podczas wyboru dysku do instalacji samego dis-a, przy próbie jego aktywacji wywala błąd 46. Obraz płyty zamontowany demonem, system win XP, dis v44. Proszę o pomoc bo zaczynam tracić cierpliwość do tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie prościej jest ściągnąć gotowy zainstalowany Dis v44 i tylko otworzyć go na vmware

jak dobry to możesz całkowicie wyłączyć i ustawić swoje parametry

tylko wykrywasz głowice która masz na win xp (inpa 3 lub 5 ediabas 6.4.3 lub do dis 6.4.7) diagHead zainstalowany i to wszystko masz gotowy

Dis v44 możesz dla modeli E39 w dół po połączeniu głowicy DiagHead zrobić tryb fister zwłaszcza jak masz ADS, a softing lepszy od e46 modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zainstaluj lepiej ISTAD, dis to juz dinozaur

nieprawda jak się ma starszy model BMW od e30 do e39 to lepszy dis v44\

nie zawsze to co najnowsze jest najlepsze, wszystko jest potrzebne w odpowiednim miejscu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie potrzebuję Waszej pomocy

Męczę się z Dise-m już chwile i nie jestem w stanie go uruchomić:/ a muszę u siebie wypalić Dpf bo zatkany i wywala błąd

 

Podsyłam kilka fotek jak wygląda sytuacja...może ktoś życzliwy mnie wspomoże..będę wdzięczny za Wasze sugestie bo sam już kręcę się w miejscu.

 

Inpa mi działa ale dis się nie uruchamia.

Windows 7 64bit..ip w karcie 192.168.68.1...w ediabas.ini zmienione tez na 192.168.68.1 (ediabas V6.4.7 )

 

http://tufotki.pl/Ge74m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.