Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jest szansa na inne linki niż z chomika? Są jakieś korzyści z tego uploadu? (pytam bez żalu, bo nie wiem :D )

 

Tak są korzyści jak ściągniesz inpe co ma 150 MB to dostaniesz 40 punktów

jak ściągniesz plik powyżej 1GB może nawet być 10GB rheingold to dostaniesz 400 punktów

jak uzbierasz 5000 tyś punktów to dostaniesz 1GB na ściągnięcie od kogoś innego plików

jak uzbierasz 20000 tyś punktów to dostaniesz 5GB na wykorzystanie oby ściągnąć z innego chomika pliki

jak uzbierasz 70000 tyś to dostaniesz jakiś tam abonament

 

aby ściągnąć 1 GB płacisz sms 2.50 zł lub 1 plik od 2MB do 1000MB jak nie masz konta

jak się zalogujesz założysz konto to za 23.90zł masz 20GB na ściąganie

za 58 zł masz 50GB na ściąganie czego chcesz z chomikuj

za 10.55 zł masz 9GB na ściągnięcie

za DIS 5 GB spakowanych plików zapłacisz sms 8.61 lub tak jak wyżej płatne kartą lub na poczcie zwykłym przelewem

osobiście właściciel plików nic z tej kwoty nie ma tylko te punkty co trzeba poczekać kilka tygodni aby coś uzbierać, a itak wole zapłacić 20 zł i mam to co mi potrzeba

ponieważ w Polsce większość na chomikuj trzyma pliki, nie wspominając że ile trzeba czasu aby wysłać pliki często z prędkościa dużo poniżej do 1MB/s 50-- 100KB/s

Jakiś czas temu ściągałem innego serwera (reklama że darmowy) i chciałem zapłacić aby przyspieszyć transfer ponieważ nie chciało iść i wybrałem usługę płatną myślałem że przez SMS zapłacę i będzie ok, podałem numer telefonu komórkowego na abonament wysłali tokena i wpisałem kod to mi, zanim przyszedł rachunek naciągnęli mnie na 170zł przysyłając mi na telefon jakieś linki z których nie korzystałem, wiec olałem, okazało się ze tylko wysłanie lina jest juz płatne wiec zamiast 92zł zapłaciłem 170zł nawet nie mogłem tego zatrzymać dopiero zablokowałem u operatora sici tel, i to podobno wszystko zgodnie z prawem.

więc płacić (chociaż na chomikuj płaciłem sms-mi i było ok ale najczęściej to na poczcie lub w banku zwykłym przelewem dochodzi kosz przekazu 2.50zł ) to nie polecam ani nie podawać numerów telefonu

aby te pliki wysłać jak ktoś ma 4 GB transferu to jego cały limit, jak nie chcesz to nie ściągaj poszukaj sobie darmowego transferu gdzie chcesz ... osobiście to mi nie zależy czy ktoś ściągnie czy nie , często udostępniałem za darmo udostępniałem hasło administratora ponieważ za granicą nie mogli zapłacić szybko i to mogą potwierdzić osoby z tego tematu....

Po trzecie to zobacz gdzieś nawet płatnie czy znajdziesz takie instalatory INPY jak na tym chomiku wiesz ile trzeba było posiedzieć aby zrobić instalator na WINDOWS 7 8, 8.81 64bit ze Standard tools 2.12 i bibliotekami ze starszych wersji inpy 5.02 cała po angielsku razem ze NCS 4.0.1 i w nowszych też INPA FXX razem z NCS

nie trzeba nic kopiować z SP-daten tylko samo nadpisuje jeden plik i cały zestaw wszystko z CODING TOOL NCS DUMMY razem ze spolszczeniem, poszukaj czy taki gdzieś znajdziesz, a potem narzekaj nie mówiąc o DIS cały opis ze wszystkim nawet filmy jak to instalować... to nie jest ściągnięte z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, jak pisałem - bez żalu, pytałem z ciekawości, bo bardzo dużo ludzi właśnie na chomika uploaduje,

co do transferu, na allegro można kupić taniej, przynajmniej jakiś czas tam kilka razy kupowałem i nie było problemu. Zastanawiałem sie tylko, czy użytkownik ma jakieś dodatkowe korzyści, poza możliwością sprzedaży tego transferu. :cool2:

 

powtórzę: nie narzekałem, tylko pytałem. Rozumiem, że filmy Twojego autorstwa, więc szacunek za pracę i chęć podzielenia się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Już przeszło dwa tygodnie męczę się z instalację Disa i nadal brak sukcesu. Wszystko wykonane zgonie z filmem/instrukcją. Kabel wykryty w inpa, IFH service włączony, diaghead włączony , jednak dis nadal nie wykrywa głowicy i nie przechodzi apitest (błąd timeout). Porty ustawione w VMware, firewall i antiwirus zgaszony. Czy mógłby ktoś zorientowany w temacie zerknąć poprzez teamviewer i pomoc mi zainstalować program aby w końcu zadziałał?

 

System to Windows Vista

 

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już przeszło dwa tygodnie męczę się z instalację Disa i nadal brak sukcesu. Wszystko wykonane zgonie z filmem/instrukcją. Kabel wykryty w inpa, IFH service włączony, diaghead włączony , jednak dis nadal nie wykrywa głowicy i nie przechodzi apitest (błąd timeout). Porty ustawione w VMware, firewall i antiwirus zgaszony. Czy mógłby ktoś zorientowany w temacie zerknąć poprzez teamviewer i pomoc mi zainstalować program aby w końcu zadziałał?

 

System to Windows Vista

 

Dziękuje za pomoc

antywirus/firewall?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie komp mi pad i na nowo muszę wgrywać inpe i ncst mam został dis skąd pobrać sprawdzonego bo te linki nie działają?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chlopaki jest sprawa

Powiedzcie mi jedna rzecz. Zainstalowalem DIS wg instrukcji nerwusa noi niby chodzi.

Powiedzcie mi czy konieczne jest aby zmienic dis na protokol fiskera? Czy ten protokol uzywa sie glownie do kodowania czy ma jeszcze inne jakies konkretne funkcje?

Ja narazie disa chce tylko uzywac glownie do diagnozowania i raczej nie zamierzam nim nic kodowac.

Chcialbym tez zrobic test vanosow, na disie ktorego mam na windowsie 7 nie moge wlaczyc tego testu. Ciezko powiedziec co jest przyczyna bo wyskakuje blad, byc moze za to byc odpowiedzialny interfejs na usb.

Dlatego tez na probe zainstalowame dis na windowsie xp i bede chcial sprawdzic czy problem sie ponownie pojawi, ale zastanawia mnie czy zmieniac protokol na fiskera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmiana protokołu na Fister jest dla starszych aut głównie na ADS i port ori COM RS232 z modelami z przed 1996 rokiem, a powód jest taki, że z starszymi bez tego protokołu bardzo wolno chodzi DIS , łączenie się z autem może trwać nawet 15min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • Zasłużeni forumowicze
Wejdź do Program files (x86) /BMW Diagnostic Head Emulator/ DiagHead aplikacja > właściwości > zaznacz uruchom ze starszą wersja windows XP SP3 i odznacz też uruchom jako administrator > zastosuj > ok i powinno załatwić sprawę jak nie to mogę podesłać Ci z win 8.1 rejest dla diagHead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wlasnie sprobowalem i niema wogole zgodnosci z win xp!!jest tylko zgodnosc z vist service pack 1 i 2 oraz win 7.co robic?a moze tu cos jest nietak podaje linka do filmika z configu vmware:

 

Uruchom z vista service pack 2 nie zapomnij o administratorze

i dodatkowo masz źle ustawione sieci Vmnet 1 jest Host-only Subnet adress IP 192.168.68.0 a mask 255.255.255.0

DHCP start IP adres 192.168.68.1 ending IP adres 192.168.68.254 ustwa sieci dopiero konfiguracja diag head

nazwa komputera nie więcej niż 8 znaków

 

ustawienia w ediabas (tylko starszy 6.4.3 lub ediabas 6.4.7 )

EDIABAS/bin/ediabas.ini

Interface = STD:OBD

 

;TCP/IP Configuration

[TCP]

;=============================================================================

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost = 192.168.68.30

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port = 6801

 

;-----------------------------------------------------------------------------

;TimeoutConnect

; Description : Timeout for establishing the connection

; Default = 5000

TimeoutConnect = 2000

 

jak nie dasz rady to napisz na PW jak masz teamviver zainstalowany to zrobię ci to zdalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalem tryb zgodnosci z win 7 i dziala Diagnostic head poprawnie juz ale jest problem w samy disie teraz lub vmware .

 

 

 

wyglada jakby niebylo polaczenia internetowego,jak ustawic adaptery w config vmware???mam dwa adaptery vmware Vmnet1 i Vmnet8,moze tu cos jest nie ten teges? mam filmik z ustawien

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dalem tryb zgodnosci z win 7 i dziala Diagnostic head poprawnie juz ale jest problem w samy disie teraz lub vmware .

 

 

 

wyglada jakby niebylo polaczenia internetowego,jak ustawic adaptery w config vmware???mam dwa adaptery vmware Vmnet1 i Vmnet8,moze tu cos jest nie ten teges? mam filmik z ustawien

 

 

masz źle ustawione sieci napisałem ci wyżej vmnet 8 usuń nie jest potrzebna

vmnet0 na auto

a vmnet1 tak jak napisałem wyżej w poprzednim poście masz IP 192.168.73.0 a powinno być IP 192.168.68.0 DHCP też źle powinno być start IP IP 192.168.68.1 a koniec

IP 192.168.68.247

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest problem z DHCP mianowicie ustawilem wedlug twoich zalecen i wyskakuje komunikat Start IP adres is invalid.It must be greater than the subnet IP adress.

daje filmik jak to wyglada i pokaze vmnet w opcjach internetowych windows(przy diagnozie wyszlo ze protokol DHCP niejest wlaczony dla vmnet1 i co najgorsze niemozna go wlaczyc chyba jest odmowa jakas)

 

 

 

 

sorry ze niedalem na koncu 247 jest 254 ale nawet jak dam 247 jest to samo :mad2: ,kurcze co robie nie tak????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nadal masz 73 zamiast 68 żle ustawiasz dlatego nie możesz zmienić w DHCP napisz mi na pw adres email to wyśle ci film jak to ustawić

najpierw ustaw jedno i zapisz wszystko w summary zastosuj i OK i dopiero ustawiaj w DHCP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ok jest na szaro niewiedziec czemu :duh: :mad2: nawet jak zmienie ten sub IP to niemoge w summary dac ok tylko anuluj i pomoc :mad2: widac to na filmiku wczesniejszym z configu vmware,tzn ze mam do dupy vmware?niepelna wersja??

 

 

ale odziwo diss wykryl glowice :) :D o to dowod ale bateria w dis pusta i zasieg polaczenia z glowica niepelny,czy tak ma byc???

 

 

 

co oznacza ta bateria i zasieg niepelny?obok masz po prawej transfer odbioru i wysylu(bez ustawien SUB IP oraz DHCP) bo tego nieda sie w moim vmware zmienic, w ustawieniach internetowych windowsa edytowalem Vmnet1 dalemalternatywny adres IP 192.168.68.1 maska podsieci 255.255.255.0 brama domyslna niemam ustawionej(jaka powinna byc???)

Edytowane przez BmwPow82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Program files (x86) /BMW Diagnostic Head Emulator/ DiagHead aplikacje uruchom 0ptions i ustaw na 100% signal quality > OK (nie ruszaj software version 999)

będzie lepszy zasięg odbioru i wszystkie zaznaczone podświetlenia na górnym pasku w dis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dalem 100 i zostawilem 999,ale bateria pusta czemu?po co ona jest???co to oznaczna?

 

 

A tu mam filmik pokazujacy ze diagnostic head jest CONNECTED!!! :cool2: :D ,

jest wysyl i pobor :cool2:

 

 

Powiem tak ze inpe i dis oraz diaghead vmware dostalem razem z kablem diagnostycznym wiec moze korzystam z ich adresow IP itd dlatego niemoge tego zmienic w config vmware(bo by sie zrobilo zamieszanie)to tylko przypuszczenia moje.skoro w Vmware dziala(jako Vmnet1)na adresie 192.168.73.0 a powinna byc 192.168.68.1 to cos w tym jest,chyba ze moja zmiana IP w opcjach internetowych windows wziala gore nad wszystkim bo tam jest ustawione 192.168.68.1(Vmnet1),sam juz niewiem ale ciesze sie ze glowice wkoncu wykrylo,pozdro i wielkieeeee dzieki :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: dla Din76 ze ten upalny wieczor poswiecil troche czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc z 2 tyg pomogles mi z vmware 5 ,teraz mamvmware 8 i dis55 glowice wykrylo ale jak podlaczam do auta wyskakuje komunikat 200.159 albo 159.200 UNIT IS UNPAIRED,co mam zrobic???ustawinia sieci vmnet1 takie jak maja byc ,niemam pomyslow:(inpa dziala ale dis niechce, pomocy bo chce wytestowac vanos9po regeneracji) i rozrzad.

mam disa v44 ale jak podlacze to pisze blad 200.159 unit is unpaired!!!co mam zrobic???Inpa dziala normalnie.W DIS mam ustawienia Vmnet 1 tak jak powinnuy byc czyli host only SUBNET IP 192.168.68.0 Subnet Mask 255.255.255.0,DHCP Start IP adress 192.168.68.1 End IP adress 192.168.68.247.Używam PORTU COM2(USB KABEL VIACON) odbior i wysyl 1024 czas opoznienia 1.Liczba bitow na sek 9600,bit danych 8, bity stopu 1.Uzywam VMvare 8.

 

 

 

EDIABAS 6.4.7 Configuration

[Configuration]

;=============================================================================

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; EcuPath

; Description : ECU file path

; Default = .

EcuPath =C:\EDIABAS\ECU

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; SimulationPath

; Description : Simulation file path

; Default = .

SimulationPath =C:\EDIABAS\SIMULATION

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; TracePath

; Description : Trace file path

; Default = .

TracePath =C:\EDIABAS\TRACE

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; CodeMapping

; Description : Character mapping file path

; Default = .

;CodeMapping = C:\EDIABAS\BIN\ansi2oem.tab

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; TraceSize

; Description : Maximum size of each trace file [KB]

; Value : 0..32767

; Default = 1024

TraceSize = 32767

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; ApiTrace

; Description : Enable/Disable API/User trace

; Value : 0 = Trace disabled

; 1 = User trace

; 2 = User trace + time stamp

; 3 = User trace + time stamp + process id (Win32)

; 4 = Function trace

; 5 = Function trace + time stamp

; 6 = Function trace + time stamp + timing

; 7 = Function trace + time stamp + timing + process id (Win32)

; Default = 0

ApiTrace =0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; IfhTrace

; Description : Enable/Disable IFH trace

; Value : 0 = Trace disabled

; 1 = User trace

; 2 = User trace + interface

; 3 = User trace + interface + time stamp

; Default = 0

IfhTrace =0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; IfhnTrace

; Description : Enable/Disable IFH network trace (with XREMOTE)

; Value : 0 = Trace disabled

; 1 = User trace

; 2 = User trace + interface

; 3 = User trace + interface + time stamp

; Default = 0

;IfhnTrace = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; SystemTraceSys

; Description : Enable/Disable system trace (runtime system)

; Value : 0 = Trace disabled

; Trace levels 1..7

; Default = 0

SystemTraceSys = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; SystemTraceBip

; Description : Enable/Disable BIP trace (runtime system)

; Value : 0 = Trace disabled

; Trace levels 1..7

; Default = 0

SystemTraceBip = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; SystemTraceIfh

; Description : Enable/Disable IFH system trace

; Value : 0 = Trace disabled

; Trace levels 1..7

; Default = 0

SystemTraceIfh = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; SystemTraceNet

; Description : Enable/Disable network trace

; Value : 0 = Trace disabled

; Trace levels 1..7

; Default = 0

SystemTraceNet = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; BipDebugLevel

; Description : BIP debug level of ECU files

; Value : 0..32767

; Default = 0

BipDebugLevel = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; UbattHandling

; Description : Ubatt ON/OFF handling

; Value : 0 = Ubatt ON/OFF: No EDIABAS error

; 1 = Ubatt ON/OFF: EDIABAS error

; Default = 1

UbattHandling = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; IgnitionHandling

; Description : Ignition ON/OFF handling

; Value : 0 = Ignition ON/OFF: No EDIABAS error

; 1 = Ignition ON/OFF: EDIABAS error

; Default = 1

IgnitionHandling = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; ClampHandling

; Description : automatic check of clamps for Ubatt and Ignition

; Value : 0 = no automatic clamp check with send_and_receive

; 1 = automatic clamp check with send_and_receive

; Default = 1

;ClampHandling = 1

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; TaskPriority

; Description : EDIABAS process/thread priority (only Win32/16)

; Value : 0 = Optimal EDIABAS performance = 8

; 1 = Minimal EDIABAS performance

; ..

; 10 = Maximal EDIABAS performance

; Default = 0

TaskPriority = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; LoadWin32

; Description : Map EDIABAS Win16 calls to EDIABAS Win32

; Value : 0 = Win16/32 Mapping disabled (Win16-->Win16)

; 1 = Win16/32 Mapping enabled (Win16-->Win32)

; Default = 0 for Windows 9x/Me

; Default = 1 for Windows NT4/2000/XP

;LoadWin32 = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; SystemResults

; Description : Enable/Disable system results (ubatt/ignition/jobstatus)

; Value : 0 = Disable system results

; 1 = Enable system results

; Default = 1

SystemResults = 1

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; RetryComm

; Description : Repeat failed communication automatically (1x)

; Value : 0 = Retry disabled

; 1 = Retry enabled (1x)

; Default = 1

RetryComm = 1

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Simulation

; Description : Enable/Disable ECU simulation

; Value : 0 = Simulation disabled

; 1 = Simulation enabled

; Default = 0

Simulation = 0

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Interface

; Description : Connected diagnosis interface

; Default = STD:OBD

 

Interface =STD:OBD

 

; Additional information (in German) :

; Bitte beachten: Der HW-Treiber fuer das Interface muss installiert sein!

 

; Interface = STD:OBD

; Beschreibung : Serieller Pegelwandler (Nachfolger von ADS / Anschluss an OBD-Dose)

; Installation : \EDIABAS\HARDWARE\OBD\ODBSETUP (nur noetig fuer WIN NT4, WIN 2000, WIN XP)

; INI-Datei : Suchreihenfolge analog zu EDIABAS.ini

; Unterstuetzung : WIN3.xx : Nein

; WIN95,98 16-Bit : Ja

; WIN95,98 32-Bit : Ja

; WIN NT 4.0 : Ja

; WIN XP : Ja

 

; Interface = STD:FUNK

; Beschreibung : Funk-Diagnose Interface MDA von Fa. Siemens

; Installation : keine

; INI-Datei : FUNK.INI

; Unterstuetzung : WIN95,98 16-Bit : Ja

; WIN95,98 32-Bit : Ja

; WIN NT 4.0 : Ja

; WIN XP : Ja

 

; Interface = ADS

; Beschreibung : Serieller Pegelwandler (Anschluss an Diagnose-Dose)

; Installation : \EDIABAS\HARDWARE\ADS\ADS32\ADSSETUP (nur fuer WinNT4 noetig)

; INI-Datei : keine

; Unterstuetzung : WIN95,98 16-Bit : Ja

; WIN95,98 32-Bit : Nein

; WIN NT 4.0 : Ja

; WIN XP : Ja

 

; Interface = KBUS

; Beschreibung : Serieller Pegelwandler (Anschluss direkt an K-Bus oder I-Bus)

; Installation : \EDIABAS\HARDWARE\ADS\ADS32\ADSSETUP (nur fuer WinNT4 noetig)

; INI-Datei : keine

; Unterstuetzung : WIN95,98 16-Bit : Ja

; WIN95,98 32-Bit : Nein

; WIN NT 4.0 : Ja

; WIN XP : Ja

 

; Interface = EDIC

; Beschreibung : Serielles , PCMCIA , PC-Card Interface von Fa. Softing

; Installation : \EDIABAS\HARDWARE\EDIC\SETUP.EXE

; INI-Datei : EDICFW.INI, EDICHW.INI

; Unterstuetzung : WIN95,98 16-Bit : Ja

; WIN95,98 32-Bit : Ja

; WIN NT 4.0 : Ja

; WIN XP : Ja

 

; Interface = EDICC

; Beschreibung : EDIC-Card C oder EDIC-Card 2 CAN-Interface von Fa. Softing

; Installation : \EDIABAS\HARDWARE\EDIC\SETUP.EXE

; INI-Datei : XEDICC.INI

; Unterstuetzung : WIN95,98 16-Bit : Ja

; WIN95,98 32-Bit : Ja

; WIN NT 4.0 : Ja

; WIN XP : Ja

 

; Interface = STD:CAN

; Beschreibung : PCMCIA CAN-Interface CanCardX/XL von Fa. Vector

; Installation : keine (ausser Installation der CAN-Karte)

; INI-Datei : CAN32.INI

; Unterstuetzung : WIN95,98 16-Bit : Nein

; WIN95,98 32-Bit : Nein

; WIN NT 4.0 : Ja

; WIN XP : Ja

; Ansprechpartner: Hr. Jusko

; Telefon : +49-(0)89/382-35891 (Hotline)

; email : FLASH.SERVICE@BMW.DE (Hotline)

 

; Interface = STD:ADS4MOST

; Beschreibung : Most-Interfaces von Fa. Oasis

; Installation : keine (ausser Installation der Oasis-Karte)

; INI-Datei : ADS4MOST.INI

; Unterstuetzung : WIN95,98 16-Bit : ?

; WIN95,98 32-Bit : ?

; WIN NT 4.0 : Ja

; WIN XP : Ja

; Ansprechpart.: Hr. Rowedder

; Telefon : 089 / 382-29159

; email : Michael.Rowedder@bmw.de

 

; Interface = REMOTE

; Beschreibung : Anbindung eines EDIABAS-Interfaces über TCP/IP

; Installation : Anpassung der Einträge in [TCP] auf beiden Seiten (ins.: RemoteHost, Port)

; INI-Datei : keine

; Unterstuetzung : WIN95,98 16-Bit : Nein

; WIN95,98 32-Bit : Ja

; WIN NT 4.0, XP : Ja

; WIN XP : Ja

; Sonderfall : Interface OPPS

; Ansprechpart.: Hr. Rowedder

; Telefon : 089 / 382-29159

; email : Michael.Rowedder@bmw.de

 

; Interface = REMOTE:name

; Beschreibung : Anbindung eines EDIABAS-Interfaces über TCP/IP

; Installation : Anpassung der Einträge in [TCP] auf beiden Seiten (ins.: RemoteHost, Port)

; INI-Datei : REMOTE.INI (insbesondere für Parallelbetrieb notwendig)

; In REMOTE.INI stehen unter [name] spezif. Einstellungen(z.B.: RemoteHost, Port)

; Unterstuetzung : WIN95,98 16-Bit : Nein

; WIN95,98 32-Bit : Ja

; WIN NT 4.0, XP : Ja

; WIN XP : Ja

; Sonderfall : Interface OPPS

; Ansprechpart.: Hr. Rowedder

; Telefon : 089 / 382-29159

; email : Michael.Rowedder@bmw.de

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; NetworkProtocol

; Description : Network protocol

; Default =

NetworkProtocol = TCP

 

;=============================================================================

;TCP/IP Configuration

[TCP]

;=============================================================================

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost =192.168.68.30

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port =6801

 

;-----------------------------------------------------------------------------

;TimeoutConnect

; Description : Timeout for establishing the connection

; Default = 5000

TimeoutConnect = 2000

 

;-----------------------------------------------------------------------------

;TimeoutReceive

; Description : Timeout for receiving a message

; Default = 5000

TimeoutReceive = 2000

 

;-----------------------------------------------------------------------------

;TimeoutFunction

; Description : Timeout for a long function

; Default = 59000

TimeoutFunction = 10000

 

;-----------------------------------------------------------------------------

;DisconnectOnApiEnd

; Description : Enable/Disable Disconnection with function call ApiEnd

; Value : 0 = Disconnection disabled

; 1 = Disconnection enabled

; Default = 0

;DisconnectOnApiEnd = 1

 

;-----------------------------------------------------------------------------

;InitCmd

; Description : Initialization command (normally for OPPS)

; Default =

;InitCmd0 = FE,04,00,03,01

;InitCmd1 = FD,05,00,03,01

 

;=============================================================================

; End Of File EDIABAS.ini

;=============================================================================

[XEDIC]

EdicApiPath= C:\EDIABAS\EDIC\EIDBSS

EdicInterfaceNo= 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej.

 

Ja na winxp instaluje Disa i mam problem z głowicą doszedłem do momentu gdy trzeba się połączyć przez diagnostic head. Wyskakuje mi sieć 192.168.68.1 zaznaczam biorę ok ale skala w górnym rogu nie pokazuje się. W ifhsrv32 mam ip 192.168.68.30. Potem w connection setup przycisk connecting jest nie podświetlony. Wszystko zrobione jak na filmikach

. Ktoś pomoże???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.