Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzieki wszystkim za pomoc - dis postawiony zostal na win7 zamiast xp i wszystko chodzi... Musialem system postawic na boot camp na oddzielnej partycji. Wyglada na to, ze winxp postawiony na vmware i w tym postawiony dis na vmware to nie jest najlepsze rozwiazanie.

Test api przechodze pomyslnie, laczy sie z samochodem rowniez bez problemow. Adaptacja vvt przeprowadzona :)

 

Ediabas jest jakis starszy, ale nie jestem pewien ktora to wersja. Instalacje przeprowadzilem korzystajac z filmikow na YT nerwusa. Wszystko krok po kroku jest opisane co trzeba zrobic. POLECAM I JESZCZE RAZ DZIEKUJE!

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Posiadam zółtą głowicę, OPSa nawet ICOMa potrzebuję płytki instalacyjne DISa działającego na każdym komputerze + ewentualną instrukcję instalacji jeśli instalacja jest trudniejsza niz samo włożenie plytek, zbootowanie i parę razy poklikanie "OK" . Ewentualnie DISa na Vmare działającego z tymi glowicami. Oczywiście kupić. Ktoś posiada??

 

kontakt tel. 505051590

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie masz Dis v57 i nie masz dołączonego kodowania z Dis V44 (tylko e36 e38 e39 e46 e52 kodowanie i programowanie do 2005\02)

tis można dograć, ale najlepiej ściągnij sobie gotowca od Trandolfa DIS V57 + kodowanie v44 ewentualnie jak masz WIN XP to sam postaw sobie DIS

http://chomikuj.pl/trandolf/DIS

a jak z lepszą maszyną Vmware 8 lub VM10 bez porównania z VM 7

to tu http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW/DIS+V57 jest tis i kodowanie v44 razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaczalem czytac watek ale sporo tego jest :)

 

Jakiego lapka potrzebuje zeby smigal DIS v55?

Inpa dziala mi bez problemu ale nie moge znalezc wymagan sprzetu do DIS'a. Ile ramu i jakie CPU potrzebuje min.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ogólnie dis nie śmiga pracuje z prędkością żółwia ha, ha,ha :D

jak masz procesor dwurdzeniowy i ok 2GB RAM to wystarczy ja przydzieliłem maszynie z XP 1gb RAM i DIS 1GB RAM i chodzi znośnie próbowałem Dis 2gb ale żadnej różnicy.

Najczęściej to jest ustawione 512MB ram XP i 512MB ram DIS np. od trandolfa V57 +kodowanie V44 niestety nie można zwiększyć, po wyłączeniu przez ukryte menu gubi połączenie z głowicą i nie da rady odbudować połączenia (chyba że ktoś na forum zna jak to zrobić ???)

Ale do twojego E60 z 2009 to chyba nawet Dis v57 nie da rady ostatni rocznik w Dis v57 2009/02 lepiej szukaj ISTA RHEINGOLD 3.41 chodzi bez VMware prosto na Windows ale nowszy np. 7 64bit 8 64 bit, na starszych Windwsach np. XP są problemy z licencją, i żaden ICOM emulator też nie jest potrzebny, na zwykłym interfejsie KK, D-CAN ,ENET chodzi o wiele szybciej niż DIS, ale jak masz zamiar diagnozować starsze modele to DIS OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rheingold byl by fajny ale nowego lapka nie mam zamiaru na razie kupywac, z tego co mi sie na forum o uszy obilo to i7 potrzebny :cry2:

 

Nie wiem czy ten Reihngold 3.41 funkcjonuje ale znalazlem swierzy temat na forum. Zciagne go i wyprubuje u brachola na lapku jak pujdzie na Win8 :mrgreen: moze wtedy sie przekonam na nowego lapka :norty:

http://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?320148-BMW-ISTA-3-41-Rheingold

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja mam i3 i 4GB RAM i chodzi RHEINGOLD 3.41 bardzo dobrze, i7 to potrzeba do ISTY D i P razem na VMware, do samego Rheingolda 25GB zajmuje nie potrzeba wiele wystarczy dwurdzeniowy procesor i 3 - 4 GB RAM i jak już wielu się przekonało Windows 7 / 8 musi być 64bit ja właśnie taki mam, ostatnio kolega z forum instalował na XP i 7 32bit i są problemy z licencją viewtopic.php?f=48&t=236657&start=45 . Edytowane przez Din76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

aaa... o.k. to sprzet starczy tylko na moim jest Vista 64bit :norty:

 

To bede powoli zaczynal zciagac i sie zobaczy :mrgreen:

 

Dzieki za pomoc :cool2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ściągnij sobie, instalacja DIS V44 http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW/Dis_v44+instrukcja+instalacji+Filmy

instalacja gotowca Trandolfa film jest pod Dis V57 w tym samym chomiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie, instalacja DIS V44 http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW/Dis_v44+instrukcja+instalacji+Filmy

instalacja gotowca Trandolfa film jest pod Dis V57 w tym samym chomiku

 

kolego ale ten film pokazuje ze trzeba odpalic dwie maszyny wirtualne jedna z inpa drugą z dis.

da się to zrobić bez odpalania maszyny z inpą bo inpe mam już zainstalowaną na hoscie win7?

 

mam jakiś problem z konfiguracją tego, w menu gdzie wybiera sie głowice wybieram wolną, wpisuję nazwe i klikam OK, ale dostaje error "Reconfiguration of

diagnostic head can not be carried out" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie prawda, jest więcej filmów wybierz Dis_v44 instrukcja instalacji Filmy ,to są filmu kolegi z forum Nerwusa instruktarzowe, właśnie jak zainstalować DISa bez dwóch maszyn, tylko jest na XP, ale prosto z systemu operacyjnego, wszystko od początku, Dis v44 i dis v57 podobnie się instaluje, jak masz gotowca to tylko wykryć głowice Api test, jest na filmie, zresztą cała instalacja Dis też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, jest więcej filmów wybierz Dis_v44 instrukcja instalacji Filmy ,to są filmu kolegi z forum Nerwusa instruktarzowe, właśnie jak zainstalować DISa bez dwóch maszyn, tylko jest na XP, ale prosto z systemu operacyjnego, wszystko od początku, Dis v44 i dis v57 podobnie się instaluje, jak masz gotowca to tylko wykryć głowice Api test, jest na filmie, zresztą cała instalacja Dis też.

 

Filmików jest dużo ale łatwo popełnić błąd, np wystarczy mieć nazwę kompa dłuższą niż 8 znaków albo wpisać RemoteHost w niewłaściwym miejscu(wpis ten pojawia się 2-3 razy w ediabas.ini). Oczywiście te dwa błędy zrobiłem. Takie szczegóły są w tym wątku opisane, wystarczy tylko przeczytać 65 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ma ktos VMware 8 lub 9 i mogl by mi go mailem pezeslac albo dac link w kyorym nie zciagne jakiegos dodatkowego programu. Szukalem na necie ale bez pozadanych efektow. Komp zawalil sie tak reklamami itp. ze musialem walnac formata bo slimak sie z niego zrobil.

 

VMware 10 niestety jest niekompatybilny z moim procesorem, mam nadzieje ze 8-mka zadziala.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wczoraj zassalem VMware 7 ze strony VMware (trzeba sie najpierw zarejestrowac) w google wpisalem VMware 7 key i wbilem pierwszy lepszy klucz aby zakonczyc instalacje. Wszystko dziala na moim procesorze. DIS tez odpalilem, musze jeszcze tylko ustawienia poprawic.

 

Din powinien byc jezyk niemiecki na DIS? Wyskakuje mi ze nie mam czegos zainstalowanego.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic z tego, trzeba zainstalować wersje niemiecką, a tam jest tylko wersja angielska, jak będę miał kiedyś trochę czasu to zrobię taką instalacje razem z Tisem po niemiecku, musze poszukać pliki dis v57 po niemiecku to zainstaluje na Base v52, dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spoko :) juz myslalem ze moze cos zle zrobilem :)

W tym tygodniu powinienen znalezc wystarczajaco czasu zeby popoprawiac ustawienia wiedz dam znac jak poszlo.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja też kiedyś byłem taki :duh: i zapłaciłem za to,a teraz chce mi się śmiać jakie to proste.Zerknij na chomika i masz filmiki

http://chomikuj.pl/gad125/Diagnistyka+BMW/Instalacja+INPY+i+DIS+wideo/dis_instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A tu filmik jak zainstalować gotowca na windows XP 7 8 8.1 nawet 64 bit na jednej maszynie Vmware Ediabas bezpośrednio na WINDOWS i pogodzić to ze standard tools 2.12

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/DIS+v57*2bkod_v44+Base+v52/DIS+v57+dodatki/BMW+FILM+DIS+v57*2b+V44_BASEv52+INPA+instalacja+na+VMware+10+z+WIN7+Konfiguracja+sieci+VM*2c+wykrywanie+g*c5*82owicy+DiagHead,4017630277.rar(archive)

 

A tu Dis v44 z Cip v44 dziasła bardzo dobrze razem ze wszystkim do instalacji można go całkowicie wyłączyc i po wznowieniu nie ulega uszkodzeniu dzięki temu mozna regulować ilość przydzielonego ram co znacząco poprawia pracę i szybkość samego DIS

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/DIS-V44

 

i DIS v 57 na base v52 też działający i można go całkowicie wyłączyć

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/DIS+v57*2bkod_v44+Base+v52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.