Skocz do zawartości

Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Niczym się nie różni od instalacji na windows 7 , 8 , 8.1 tak samo się instaluje na windows 10 różnica jest tylko w windows 32bit czy 64bit

na 64 bit nie każdą inpe się zainstaluje aby cały pakiet działał np INPA 3 Ediabas 6.4.3 nie działa na windows 64bit ponieważ to instalator 16bit

i działa tylko na windowsach 32bit podobnie z INPA 5 Ediabas 6.4.7 tu inpa działa ale nie działa NCS

do 64bit polecam Standard tools 2.12 i uzupełnianie bibliotek ze starszej inpy lub taki instalator

na windows 10 przy instalacji interfejsu często brakuje wpisów w Serial (sprawdza się programikiem OBDsetup jest w ediabas/Hardware/OBD/ ale

w nowszej wersji Standard tools 2.12 nie ma trzeba ściągnąć http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/OBDSetup,5012575311.exe(executable)

jak jest dużo braków to polecam uzupełnić rejsetr plikiem http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/Serial+rejestr+windows+10+64bit+dla+interfejsu,5135280275.rar(archive)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś jest w stanie mi pomoc z instalacja inpy.. Już tyle mam ich i żadna z nich nie działa... Włączy sie lecz jak wejdę i wybiorę np silnik n57 to wyskakuje jakis błąd... Próbowałem instalować inne według instrukcji i zawsze cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy mam mały problem.Ściągnąłem wszystko od Trandolfa(VM+INPA+DIS) jak odpalę Inpe na VM i chcę ustawić port kom w menadżerze urządzeń zamiast w portach COM kabel widzi mi tutaj:

http://wyslijto.pl/plik/fid9dkaonw

Dodatkowo jak odpalę DIS na VM to w diody pokazujące komunikację z głowicą pala się tylko dolne(mimo ze wcześniej na VM w z Inpa w DiagiHead wszystko jest ustawione zgodnie y instrukcja).

Na tym etapie utknąłem, pomoze ktoś?

Dodam konfiguracja VM zgodna z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Raczej nie zgodna, napisane jest że trzeba zainstalować interfejs w wirtualnej maszynie na XP i konfigurować

instalujesz interfejs tak jak na filmie

(sterowniki przerzuć na wirtualny pulpit XP i z tej lokalizacji instaluj lub z plyty CD to to samo aby były dostepne w systemie XP na vmware od trandolfa)

najpierw instaluje się jaku USB serial conwerter

a drugi raz jako usb serial port COM1

jak inny port niż com1 to przestawiasz i opóźnienie na 1 sekundę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to naprawiłem i kabel pojawia sie normalnie w portach(Com1) czyli inpe mam ogarnięta(wykrywa kabel).

Po odpaleniu dis(gotowiec) nie pojawiają mi sie wszystkie diody ma gorze w komunikacji:http://wyslijto.pl/files/download/qh0qpmc4zj to moja ostatnia bolączka. W Inpie digitalhead oczywiście działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wyłączyłeś Dis od Trandolfa, a nie wolno tylko wciska sie PAUZE II i tyle zatrzymuje to DIS , ale nie wyłącza,

usuń i wypakuj od nowa DIS , dlatego mówiłem że ten dis to niestety nie jest najlepszy,

ja mam DIS v44 na base EASY DIS i mogę go wyłączyć kiedy chce , pomaga to zwiększyć RAM dla dis już tak z 1024 lepiej chodzi

mam też dis V57 na base v52 i jak również dis V57 na base v57 i każdy mogę wyłączyć wykrywać głowice kiedy chce

zarówno z dwóch maszyn jak i z jednej mimo że mam WINDOWS 10 64bit PRO

ale zobacz może tylko głowice rozłączyłeś w

Administration > Conection setup > jak jest rozłączona i widoczna to kliknij Connecting i powinna się złączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, wcześniej korzystałem z NCSa w e90 z spdaten e89 55.0 i wszystko chodziło bez problemu a dziś chciałem kodować w e60 i skopiowałem spdaten e60 49.0 LITE i po wybraniu modelu samochodu wyskakuje "CHASSIS is faulty". Co może być przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dobrze aktualizowałeś NCS to nic nie powinno się stać, nie ma różnicy w plikach dla E60 między plikami sp-daten z ista V49, a ISTA P v55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do e46 to każdy się nadaje KKL w zasadzie tylko K-linia (pin 7 i 8) do zwykłego VAG wystarczy zlutować pin 7 z 8 w interfejsie i też działa

ale jak chcesz coś konkretnego to kup sobie http://www.interfejsads.ugu.pl/K+DCAN.html

możesz ten tańszy OBD-USB (od 96 roku do 2007/03 roku) w twoim modelu nie będzie różnicy tylko,

do nowszych się nie nadaje jak Dcan (od 2007 roku )

jak przyszłościowo to K-dcan , jak tylko do e46 i pierwsze E90 , e60 , e87 to wystarczy K-line

tu więcej tematów o interfejsach

viewforum.php?f=96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za szybką odpowiedź

 

zainstalowałem INPA na emulatorze VMWARE (trandolf) wszystko się odpala rozumiem, że kabelek jakikolwiek do bmw i powinno działać

 

pozdrawiam

 

 

np. taki mam ich pod domem

 

http://allegro.pl/interfejs-inpa-dis-bmw-gt1-usb-dis-e46-e49-e60-24h-i5209354349.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9f947b467b90.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/9f947b467b90.jpg.html

Witam jestem nowy na forum kupiłem kabel k+dcan, Inpa zainstalowana działa bez problemu.

Problem pojawia się z disem zainstalowany według poradników i nic podczas łączenia zatrzymuje się jak na zdjęciu.

Może ktoś zna rozwiązanie, kabel podpięty do laptopa na stole bez auta czy to jakaś różnica czy problem tkwi w skonfigurowaniu programu?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak to trudno powiedzieć gdzie tkwi problem z połączeniem głowicy DiagHead , najlepiej znajdź kogoś przez teamviwer co zobaczy

Ediabas tylko 6.4.7 lub 6.4.3 (nie może byC 7.3.0 standard tools 2.12)

ustawienia ediabas

;=============================================================================

;TCP/IP Configuration

[TCP]

;=============================================================================

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost = 192.168.68.30

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port = 6801

 

Ustawienia Vmware kart sieciowych

vmnet0 bridget > automatic

vmnet1 host-only obie opcje odznaczone

Subnet IP 192.168.68.0 Subnet mask 255.255.255.0

DHCP

Start IP adress 192.168.68.1

End IP adress 192.168.68.254

interfejs nie musi być podłączony do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.