Skocz do zawartości

Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ściągnołem gotowca od trandolfa wszystko zainstalowane wedlug opisu i problem jest taki że:

gdy włącze samego disa śmiga elegancko bez zacięć ale gdy tylko uruchomie program diaghead dis sie zacina nie da sie ruszyć myszką.

Próbowałem już różnych kombinacji w kolejności uruchamiania , objawy takie same czy włącze diag head z maszyny wirtualnej czy z poziomu win 8.

Może ktoś ma pomysły jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zainstalowany dis wszystko działa tylko problem nie wykrywa automatycznie samochodu żąda wlączenia zaplonu live data na sterowniku silnika działa

Inpa wykrywa wlaczony zaplon i dziala bez problemów a dis nie za bardzo

kabel usb k+dcan ft232r usb uart tak go widzi vmware hyba nie nadaje sie do disa od trandolfa

Jeśli ktoś ma jakis pomysł to chętnie sie zapoznam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Siema,

Mam problem z diagnozą E65 i juz nie pierwszy raz

Wyskakuje mi taki komunikat

http://i769.photobucket.com/albums/xx338/mareksokol/blad_zpstu0lbwmd.jpg

Samochód z LPG wpietym w OBD jednak przy wyłaczeniu gazu tez jest to samo

Nie działa INPA NCS TOOL32 ale ISTA-D bez problemu

Dzieje sie tak na dwóch kompach wiec z programami jest myslę ok

Podpowie ktoś?

 

 

EDIT:

Przyczyną był uszkodzony moduł swiateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki dziwny problem, mianowicie przy diagnozie E85 Z4 z 2004r wyskakuje kilkanaście komunikatów (poniżej przykładowy) i program nie odczytuje błędów. Przy diagnozie E63 czy E87 nie mam takiego problemu. Podrzuci ktoś co może być-brakuje jakichś plików czy jak, może sugestie co gdzie dokopiować itd?

 

https://zapodaj.net/ebaf610a70359.jpg.html

 

Rozebrałem wtyczkę OBD II i okazało się, iż pin 7 i 8 są ze sobą zlutowane. Może jakieś inne sugestie co może być, że Inpa sie nie łączy? Próbowałem w Z4 E85 połączyć się wybierając inne modele ale też nie daje rady. Poniżej jeszcze dwa zdjęcia komunikatów po podłączeniu do Z4. POMOCY......

 

https://zapodaj.net/5e57a678963c6.jpg.html

 

https://zapodaj.net/fd07a93ccb827.jpg.html

 

Dodam jeszcze, że za pomocą ELM327 połączyłem się ze sterownikiem silnika. Potrzebuje jeszcze wykasować poduszki, gdyż rozpiąłem kostki w drzwiach na zapłonie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , potrzebuje pomocy z instalacja INPA , ncs.. itp

walczyłem kilka razy kabel mam od chinoli i kupiłem dodatkowy od viaken

juz sie poddałem , nie miałem problemów z vcds'ami ale z inpa nie dałem rady

winda 7 lub xp , kompa sformatuje

moze jest ktos z łodzkiego ( bełchatów) kto pomoze z instalka , odwdziecze sie jakims jackiem danielsem

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie musi być ktoś z tego samego miejsca może ci zainstalować przez teamviwer

https://www.teamviewer.com/pl/download/current-version/

oczywiście mówię o darmowej wersji do celów nie komercyjnych spokojnie można instalować kodować diagnozować

a instalacja inpy jest banalnie prosta

tylko kabel od viakena instalujesz na COM2 nie tak jak na filmie na COM9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mają swoje sterowniki które tylko na COM2 działają poprawnie, już instalowałem przez teamviwer interfejsy od viakena

i na innych portach nie wykrywał battery i ignition, a na COM2 działało poprawnie

tylko nie wiem czy dotyczy też K-dcan, instalowałem głównie K-line, a nie pamiętam czy dotyczy też K-D-can który wygląda bliźniaczo jak te z chin,

które nie wymagają specjalnych ustawień.

 

PS. Ale nawet instalując ediabas730.msi ten nowszy instalator który ori ma przy instalacji STD:OBD i COM9

można przestawić na dowolny port COM i interfejs np REMOTE dla icom czy ENET dla f-serii i działa bez problemów z ISTA też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

pasek start > uruchom > wpisz regedit.exe szukaj serial (ścieżka)

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Serial]

kliknij na START i zmień na wartość 1 a masz teraz 3

kliknij po drugiej stronie tabeli tam gdzie wartości Serial prawym myszki > NOWY > Wartość DWORD (32bitowa)

nazwij Tag kliknij na wartość i zmień z 0 na 1 (odznaczony system szesnastkowy)

zamknij i sprawdz w OBDsetup czy wszystkie wartości ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Witam mam problem podczas instalacji sterowników D-can. Pojawia mi się taki ekran... Ktoś pomoże co zrobić aby było ok?

 

Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg

 

Witam, ja również mam taki ekran tzn. value tag failed. A czy może mi ktoś powiedzieć na co wpływa taki stan ? Czy Inpa nie będzie działać poprawnie przez to? Sorki ale jak na razie dopiero zaczynam zabawę z inpą i słabo ogarniam. U mnie mimo wyświetlania value tag failed- inpa łączy się z komputerem auta, lecz wydaje mi sie, że nie łączy się z niektórymi modułami czy to może mieć zwiazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie potrzebuje pomocy.Kupiłem kabel z firmy viaken zainstalowałem tak jak podali w instrukcji (ustawiłem com i zainstalowałem sterowniki) następnie ściągnełem bmw standart tools 2.12 i zainstalowałem inpę ,zrzuciłem spolszczenie które było na płycie razem z sterownikami i instrukcją obsługi od viakena .Wszystko zainstalowało się bez większych problemów.Zabrałem laptopa i podłączyłem w samochodzie ,na kablu zapaliła się dioda ,zapłon włączony,program odpalony dwie kontrolki w programie bateria i zapłon na czarno wybieram model samochodu-silnik-rodzaj silnika i wyskakuje mi np.C:\EC-APPS\INPA\sgdat\EKPM60_2.ipo(1) : error I300: Error opening object file klikam ok i wyskakuje Cant load file..\sgdat\EKPM60.ipo i co bym nie włączył za każdym razem znienia się tylko część czwarta komunikatu.Z góry dziekuje za pomoc.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Złe spolszczenie, lub brak plików w EC-APPS/INPA/SGDAT plików IPO to przez nie jest diagnostyka, spolszczenie dotyczy menu

EC-APPS/INPA/ CFGDAT/ i tu masz pliki .ENG lub GER dla modeli samochodów np E90.ENG,

odinstaluj Standard tools usuń wszystkie pliki

EC-APPS

EDIABAS

NCSEXPER

NCSEXPER$$$

restart komputera i ponownie zainstaluj bez spolszczenia

 

Witam mam problem podczas instalacji sterowników D-can. Pojawia mi się taki ekran... Ktoś pomoże co zrobić aby było ok?

 

Witam, ja również mam taki ekran tzn. value tag failed. A czy może mi ktoś powiedzieć na co wpływa taki stan ? Czy Inpa nie będzie działać poprawnie przez to? Sorki ale jak na razie dopiero zaczynam zabawę z inpą i słabo ogarniam. U mnie mimo wyświetlania value tag failed- inpa łączy się z komputerem auta, lecz wydaje mi sie, że nie łączy się z niektórymi modułami czy to może mieć zwiazek?

Kolego marcin9086 przecież masz instrukcje jak zmienić w moim poście wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę i dziękuje za pomoc.Po odinstalowaniu wszystkiego i ponownym zainstalowaniu bez spolszczenia w EC-APPS/INPA/CFGDAT są tylko pliki IPO i niema np.e90.ENG a w folderze EC-APPS/INPA/SGDAT/ są trzy pliki notatnik i teraz nic nie można zrobić ponieważ inpa nie widzi żądnych modeli.A w tym spolszczeniu są pliki IPO i wszystkie modele według instrukcji mam zrobić "Zawartość katalogu CFDAT, należy wgrać do katalogu c:\inpa\cfdat" a ja w ogóle nie mogę znaleźć takiego pliku,ja te spolszczenie ładowałem do cfgdat. Na płytce od viakena też są sterowniki polskie chińskie spolszcenie instrukcja i sterownik windows.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie zakładać nowego tematu otóż nigdy nie miałem problemu z ncs i inpa dzisiaj chciałem zaadoptować nowy aku i nie mogę za chiny ludowe sie połączyć z autem na 2 komputerach to samo....ani inpa nie chodzi a ni ncs wyskakuje taki błąd nie wiem o co biega....jakie pomysły?nie wiem czy to wina kompa fejsu czy auta....http://images83.fotosik.pl/82/094a7168721036d3med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marcin9086 przecież masz instrukcje jak zmienić w moim poście wyżej

dzięki pomogło :)

 

Posiadam inpe 5.00 standart tools 2.12, która łączy się z moim BMW E90 320 d, 2006 r. silnik M47N2, wszystko działa bez problemu, czyta wszystkie moduły, kasuje błędy, ogólnie wszystko fajnie śmiga. Ostatnio wymieniałem kumplowi sterownik świec żarowych oraz regenerowałem dodatkową pompkę wody tą elektryczną, następnie chciałem pokasować błędy lecz ni jak nie mogę się połączyć, próbowałem totalną diagnozę, TD530Etest, dla motor wszystkie DDE7 (DDE7.0 dla N47, DDE7 for N47new GER, DDE 7.X dla N47TUDS 2009r GER) i nic nie działa niestety. Jego samochód to BMW E90 320d, 2008 r. silnik N47. Czy jest jakaś możliwość abym mógł łączyć się z tym samochodem Inpa 5.00, ew. muszę coś doinstalować, dograć..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam E91 i N47 i bez problemu sie łącze ale tylko z niemieckim plikiem N47 z inpy Fxx, angielski też przerobiłem ale nie nadaje się

za bardzo do N47,

tylko pamiętajcie że jak ktoś ma N47 to już jest inna linia diagnostyczna DCAN,

a M47 ma K-line nie każdy interfejs obsługuje DCAN potrzebny jest K-DCAN aby te wszystkie diagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam interfejs k-line(przynajmniej tak pisze na aukcji z której pochodzi), czyli nie ma opcji żeby się nim połączyć z n47 po 2008 r. ..

czyli rozumiem, że aby połączyć się z tym silnikiem potrzebuje takiego kabelka http://allegro.pl/interfejs-bmw-k-d-can-inpa-dis-full-serwis-96-14-i5017581837.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z WINKFP przy E93, brakuje na liście ZUSB, niektórych sterowników, np. skrzyni GS19, FZD87, EKP360, ZBE60

 

A dla niektórych brakuje prawidłowego numeru ZUSB np. LDM90

 

Spdaten v59, P-SGBD, PABD zaciągnięte

 

Inpa po wybraniu E90 też nie widzi np. EKP360, ZBE60

 

Podpowie ktoś co jest skopane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale kombinujesz, widzę że masz zadatek aby aby zniszczyć sterownik,

w trybie expetmode lepiej próbuj

comfort mode

jak nie da rady przez Enter ZUSB to znajdź najnowszy ZBnr (sam znajdzie ) pod F3 Update ZUSB

wybierz nazwę sterownika i sam odnajdzie reszte winkfpt)

A w kwestii update to do tego jest ISTA P z icom .

Samemu dla zadań specjalnych można wybierać odpowiedni ZUSB nr (ZBnr) ale musisz mieć duzą wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujący problem:

Nie mogę odpalić żadnej wirtualnej maszyny z DISem.

Po zamontowaniu maszyny w vmware workstation, odpaleniu jej, pojawia się napis: system coming up. Po nim na ułamek sekundy pokazuje się okno DIS a następnie napis: Waiting for X system shutdown. Procedura powtarza się od momentu zniknięcia napisu: (...) system coming up(...) w nieskończoność-zapętla się.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.