Skocz do zawartości

Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Poczytaj w tym temacie nie pamietam na jakiej stronie jest dodawanie do FA/VO kodu

viewtopic.php?f=48&t=260787

dodajesz

Włączenie MP3

 

do 09/2005. wymagany update do CAPPL.C08.

Dodać w FA:

+KMP3

 

Moduł: CAPPL

 

MP3_CCC

full

 

poniżej 2005 rok AMP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w tym temacie nie pamietam na jakiej stronie jest dodawanie do FA/VO kodu

viewtopic.php?f=48&t=260787

dodajesz

Włączenie MP3

 

do 09/2005. wymagany update do CAPPL.C08.

Dodać w FA:

+KMP3

 

Moduł: CAPPL

 

MP3_CCC

full

 

poniżej 2005 rok AMP3

 

i tu temat się zamyka mam zwykły interfejs od viakena K+dcan więc wątpię, że zrobię tym update cappl ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Tak krótko, czy ma ktoś może jakieś sugestie, dlaczego w VMware na W8, po podlaczeniu kabla (kabel od m-paq, ktory działał mi kiedys w INPIe na kompie z xp) nie ma go w menedżer urządzeń? Próbowałem podłączać do wszystkich portów, restartować i dalej nic. Po podłączeniu normalnie do kompa, jest sygnał systemowy o podłączenia USB ale nic się nie dzieje (nie wyskakuje żadne okienko o sterowniku itp.)

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale (jeśli w złym to proszę o przekierowanie)

Proszę o informację jaki "programator" jest potrzebny aby uaktywnić wyłączone funkcje ?

Mam taki programator czy się nada ?

http://allegro.pl/elm-327-mini-bluetooth-elm327-bt-2-2-najnowszy-cd-i5274146217.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam, to zależny co chcesz uaktywnić i jaki model i rocznik auta, ale do bmw to interfejs elm327 nie bardzo sie nadaje, bmw koduje sie NCSEXPER głównie,

jest to jeden program z pakietu Standard tools 2.12 (reszta to INPA - diagnostyka, WINKFPT/NFS - programowanie sterowników, Tool32 - testy specjalne i oczywiście NCSEXPER - kodowanie i uaktywnianie ukrytych funkcji bmw, chodzi głównie z interfejsami przeznaczonymi do bmw, starsze do 98 rok ADS na ori porcie COM RS232 i

nowsze 98 -2007 linia K, i najnowsze CAN (D-CAN PO 2007 ROKU ) SERIA F ENET interfejs, a do wszystkich ICOM najdroższa wersja interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Mam problem z tool32

Po otwarciu plików komb60 i innych nic się nie dzieje.

Wyświetla się tylko białe okno i ładuje bez końca :(

Co zrobić z tym fantem.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tool32 w systemach windows 7 ,8 ,8.1 po wybraniu zgodności z Windows XP SP3 zawsze działa, można też na sucho bez podłącza do auta testować funkcje

tool32 (zakładka Configuration > Ediabas> odznaczamy simulation (v) i dopóki nie zamkniemy tool32 możemy otwierać wszystkie pliki PRG)

ale tylko ze Standard tool 2.12 w wersji 4.0.3 Ediabas 7.3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, już wszystko działa ale zdążyłem od nowa zainstalować i ruszyło :think:

Instalowalem tak samo jak zawsze wiedz nie wiem co było grane.

Na wszelki wypadek ustawiłem na XP SP3.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Polecam tak instalować,

Standard tools 2.12 nie wiem dlaczego ale po wybraniu całego pakietu ze zgodnością z win xp i tak instaluje się nie wszystko ze zgodnością z win xp sp3

polecam też odblokować winkfpt/nfs przy błędzie activex NFS (zgodnść z XP nie pomaga trzeba tak jak na filmie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zrobiłem prawie wszystko tak jak na filmiku (u mnie trochę inaczej wygląda INPA fxx i miałem tylko INPA 5.0).

 

Jak narazie tylko jedna rzecz nie chce się ustawić.

W programie k+dcan utility 2.0 (nie mam tej ikonki tylko otwiera się tak jak w OBD Setup.exe

Wpisuję od 1-9 i wyświetla że nie może znaleźć tego com-u

Otworzyłem też ten sam program k+dcan utility 2.0 co na filmiku i wyświetla mi none i nie mogę nic zaznaczyć.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrobiłem prawie wszystko tak jak na filmiku (u mnie trochę inaczej wygląda INPA fxx i miałem tylko INPA 5.0).

 

Jak narazie tylko jedna rzecz nie chce się ustawić.

W programie k+dcan utility 2.0 (nie mam tej ikonki tylko otwiera się tak jak w OBD Setup.exe

Wpisuję od 1-9 i wyświetla że nie może znaleźć tego com-u

Otworzyłem też ten sam program k+dcan utility 2.0 co na filmiku i wyświetla mi none i nie mogę nic zaznaczyć.

 

Podłącz sie pod samochód i dopiero sprawdzaj ... (jak szukasz takiej INPY to mogę dać namiary na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czytasz w myślach Din, poproszę :cool2:

 

Ps. Kabla nie widzi, znaczy zapłonu :mrgreen: i nie łączy się z samochodem.

Trzeba będzie jeszcze raz zainstalować sterownika.

 

Ps.2

Jednak nie sterowniki tak jak pomyslalem na poczatku.

Przestawilo mi na COM3

Juz ustawione poprawnie

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/COM9%20inpa_zpsqvmjchmp.jpg

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/th_Screenshot%2064_zps7ao99xzl.pnghttp://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/th_KDCAN%20Utility%202.0_zpsbbsgol3v.png

 

:D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie.

 

Zainstalowałem wszystko zgodnie z opisem. Wszytsko działą, auto się łączy, zczytuje błędy itp

 

Gdy próbuje skasować błędy na functional jobs, nie kasuje się, natomiast jak wejdę w moduł silnika i skasuje to działa.

 

Gdzie może być problem>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, pytanie.

 

Zainstalowałem wszystko zgodnie z opisem. Wszytsko działą, auto się łączy, zczytuje błędy itp

 

Gdy próbuje skasować błędy na functional jobs, nie kasuje się, natomiast jak wejdę w moduł silnika i skasuje to działa.

 

Gdzie może być problem>?

 

 

W INPA zawsze usuwanie błędów to po wybraniu sterownika w menu

F4 > F1 odczyt błędów ecu >F10 cofnij >

F4 > F2 kasuj błędy ecu > zaczekaj chwile na test sterownika > F10 cofnij i F1 przeczytaj czy coś pozostało

i tak jest we wszystkich sterownikach ta sama procedura, w odczycie całego samochodu też i kasowanie błędów w cały m samochodzie również ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam problem.

 

2 miesiące temu zainstalowałem wg. instrukcji z pierwszego tematu inpe na moim laptopie windows 8.1. Wszystko działało ok, usunąłem sobie błędy poduszki w mojej e90 i było super. Teraz znowu mi się pojawił błąd poduszki i gdy chciałem skasować to nie mogłem, w managerze urządzeń kabel był jako nieznane urządzenie, okazało się, że są nowe sterowniki do kabla, zainstalowałem je i jest wszystko ok z kablem COM1, 1latency. INPA widzi gdy kabel jest podłączony bo lampki w INPIE świecą mi się na ON. Gdy podłącze kabel tylko do samochodu to świeci mi się dioda na kablu i gdy podłącze tylko do komputera to też mi się świeci więc wydaje mi się, że z kablem wszystko ok (KABEL K+DCAN). Jednak gdy wejdę w INPIE np w poduszki (czy gdziekolwiek indziej) to od razu wyskakuje mi błąd IFH-0003. Reinstalowałem już wszystko, sterowniki kabla, usunąłem INPE i od nowa zainstalowałem wg instrukcji i dalej jest to samo. Dodam, że jak wyskoczy ten błąd to od razu dioda na kablu gaśnie i muszę go wyciągnąć i włożyć ponownie aby zaświeciła. Czy to mój kabel nagle przez 2 miesiące leżenia w szafce się zepsuł czy to wina kompa? Może warto zainstalować na wirtualnej maszynie z xp?

 

Tak to wygląda:

http://i.imgur.com/uQSWgGk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Twój błąd to IFH- 0003 Transfer danych HOST / Interfejs zakłócony- wskazuje na problem z interfejsem lub może też być z plikami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witacie.Probuje juz od 2dni zainstalowac inpe u sb na kompie.Mam win8.Robiłem wszystko tak jak opisane w pierwszej stronie tematu na forum ale chyba jest nadal cos nie tak czy ja mam oddzielnie instalowac jeszcze inpe po tym zabiegu co opisane w temmacie instalacja i konfiguracja win8 i 7 inpa itd. mam taki obraz inpy jak wejde w program.Co robie nie tak?

 

Mam e36 M50B25 z konca 94r. kabel i interfejs kupiłem od m-paq czy jakos tak z allegro za 99ziko

 

 

http://zapodaj.net/6b94fc3a31554.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Brakuje bibliotek w inpa i pewnie też w EDIABAS\ecu\ pliki prg (od 300 do 2500 plików)

INPA /CFGDAT/pliki z modelami samochodów np E46.ENG

i INPA/ SGDAT/ pliki IPO do diagnostyki modułów

Do e36 z 94 roku to interfejs ADS na zwyklym KK-L nie wszystkie modułu obsłuży ADS i do e36 to najlepiej INPA 3 i EDIABAS 6.4.3 INSTALATOR 9.0.7 jest to 16bit ewrsja inpy i instaluje sie ją na 32bit systemie windows może być 8 le musi być 32bit ADS tylko z oryginalnym portem COM RS232 na usb jak pisałem tylko niektóre moduły w E36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam sytuację jak kolega powyżej, gdy używam aplikacji inpa loader.

 

Z kolei gdy odpalam INPĘ z poziomu menu start (a dokładniej z kafelków na win 8.1), to obraz przedstawia się taki:

 

http://zapodaj.net/e927dc70c4040.jpg.html

 

Także naprawdę nie wiem o co chodzi...

 

Sp daten mam zainstalowane z E89, zgodnie z zaleceniem Młodzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem.

 

2 miesiące temu zainstalowałem wg. instrukcji z pierwszego tematu inpe na moim laptopie windows 8.1. Wszystko działało ok, usunąłem sobie błędy poduszki w mojej e90 i było super. Teraz znowu mi się pojawił błąd poduszki i gdy chciałem skasować to nie mogłem, w managerze urządzeń kabel był jako nieznane urządzenie, okazało się, że są nowe sterowniki do kabla, zainstalowałem je i jest wszystko ok z kablem COM1, 1latency. INPA widzi gdy kabel jest podłączony bo lampki w INPIE świecą mi się na ON. Gdy podłącze kabel tylko do samochodu to świeci mi się dioda na kablu i gdy podłącze tylko do komputera to też mi się świeci więc wydaje mi się, że z kablem wszystko ok (KABEL K+DCAN). Jednak gdy wejdę w INPIE np w poduszki (czy gdziekolwiek indziej) to od razu wyskakuje mi błąd IFH-0003. Reinstalowałem już wszystko, sterowniki kabla, usunąłem INPE i od nowa zainstalowałem wg instrukcji i dalej jest to samo. Dodam, że jak wyskoczy ten błąd to od razu dioda na kablu gaśnie i muszę go wyciągnąć i włożyć ponownie aby zaświeciła. Czy to mój kabel nagle przez 2 miesiące leżenia w szafce się zepsuł czy to wina kompa? Może warto zainstalować na wirtualnej maszynie z xp?

 

Tak to wygląda:

http://i.imgur.com/uQSWgGk.jpg

 

Mam to samo wywala mi ifh-003 chyba kupie inny interfejs mój leżał długo nic nie robiłem i wygląda na to jakby od razu był zepsuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.