Skocz do zawartości

Ispi Next instalacja Ista D i P


Din76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
No wlasnie nie ma bledu tylko informacja ze instalator zakonczyl prace z powodu jakiegos bledu i tyle. Jak skonfigurowac ta zapore ja ja poprostu wylaczylem w panelu sterowania tak jak w opisie.

 

Zaporę przed instalacją ispi next admin_client - włączamy

musimy mieć zaznaczone też w Panelu sterowania >zapora systemu windows > wyłącz włącz zaporę windows >

zaznaczamy opcje powiadom mnie jak zapora Windows zablokuje program w obu opcjach

przy instalacji ISTAP tez włączamy pozwalamy, aby zapora poinformowała o zablokowaniu >zezwalamy > po jakim czasie wyłączamy zaporę i antywirus

do instalacji ISTAD znowu włączamy i pozwalamy jak zablokuje zapora, reszta już nie jest istotna,

przy pierwszym uruchomieniu i tak znowu zablokuje niektóre funkcje i wtedy można zezwolić działanie aplikacji, pomaga to w tym że w ukryciu zapora nie blokuje programu, do programowania wyłączamy zaporę i antywirus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

można samemu zrobić plik rejestru i dodać, to jest kompletny wpis w pliku .reg tylko wersje istap trzeba zmienić na taką co masz, ori jest 3.54.3.002 ja instalowałem tylko jedną aktualizacje istap 3.54.1.001

więc musiałem zmienić

jak się robi

wejdź do rejestru Windows

pasek start> wyszukaj > regedit > poszukaj ścieżki

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\BMWGroup\ISPI\ISTA/P]

jak będzie ?? jak jej nie będzie to coś co masz w pobliżu zaznacz 1 wartość taką bez rozszerzeń (ta ze się już dalej nie otwiera)

oznacz tak aby była podświetlona tak jak byś chciał ją kopiować, tylko jedno kliknięcie z lewej strony w oknie (prawa tylko wartości)

idziesz do PLIK > Eksportuj > zapisujesz nazwę jaką chcesz > zamykasz

 

zapisało się w dokumentach szukasz tego pliku , tylko nie klikaj na niego dwa razy ponieważ tak sie dodaje do rejstru

otwierasz ten plik za pomocą polecenia otwórz za pomocą > notatnik ( tylko patrz abyś nie miał zaznaczonego zawsze otwieraj przy pomocy notatnika musi być nadal .reg otworzy sie w notatniku > usuń całą zawartość i wklej to

 

 

Plik > zapisz i jak się zapisało to klikasz na niego poinformuje cie ze tam ...... zgadzasz się OK i informacja ze klucze zostały dodane do rejestru możesz uruchomić ispi next admin client i masz już istap

 

( w zasadzie to można oczyścić dowolny plik rejestru i wkleić zawartość )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Instrukcja jak pogodzić nowy EDIABAS z Standard tools 2.12 INPA NCSEXPER NFS/WINKFPT

niestety do prawidłowego działania icom emulator V2 potrzebny jest nowy EDIABAS 7.3.5 (chociaż w ediabas.ini pisze 7.3.0)

i nie można zainstalować prosto na stary, ponieważ w lokalizacji jest to samo C:\Ediabas ale jako instalator instaluje sie inaczej i ISTA P widzi dwie instalacje EDIABAS

dając błędy.

Niestety trzeba odinstalować wszystko caly pakiet ale co zrobić aby zachować inpe i NCS i aby później działały:

1) Najpierw idź i zmień nazwy

-do EC-APPS/ INPA zmień na INPA_old

-NCSEXPER zmień nazwe na NCSEXPER_old

-wejdź do EDIABAS/ wytnij cały folder ECU i wklej gdzieś na tym samym dysku tylko nie w ediabas (w nowym EDIABAS folder ECU jest pusty)

 

2) Teraz idź do panel sterowania odinstaluj STANDARD tools 2.12

restart komputera

Zainstaluj nowy EDIABAS na domyślnych ścieżkach

-restart komputera

3) Zainstaluj Standard tools 2.12 (ze zgodnością z XPSP3)

podczas instalacji zaznacz do instalacji tylko INPA NFS NCSEXPER

nie wolno zaznaczać EDIABAS podczas instalacji

zainstaluj

-restart

4) Wejdź do dysku C:\ usuń te nowe instalacje INPA NCSEXPER przez polecenie usuń lub możesz zmienić nazwy tylko nie na _old

5) zmień nazwy starych inpa_old i NCSEXPER_old (

w EC-APPS/INPA_old na --> INPA

NCSEXPER_old na ---> NCSEXPER

wytnij ten folder ECU ze starego EDIABASA (co został wcześniej wycięty i przeniesiony, punkt1) i wpisz go do EDIABAS/ tego nowego aby było C:/EDIABAS/ECU

i zrobione restart

Mamy Ediabas nowy dla ICOM emulator i działający NCSEXPER i INPA

 

Jeszcze przed odinstalowaniem standard tools można odblokować winkfpt/nfs

Instrukcja rejestracji plików OCX i instalacja visual 2005 wymagana do Winkfpt/NFS

 

1) EC-APPS/NFS/BIN / NFS uruchamiamy aplikacje jeśli błąd axtivex 429 to całe WinKFP-NFS działa nie pełno-wartościowo

2) EC-APPS/NFS/BIN / REGSVR32 - kliknij i uruchom instalator vcredist po instalacji enter

3) pasek START> WYSZUKAJ > wpisujemy (skopiuj i wklej)

regsvr32 "C:\EC-APPS\NFS\BIN\KmmSrv.dll"

uruchom aplikacje

4) Restrat komputera

5) Odinstalowujemy STANDARD TOOL 2.12 ( jeśli mamy INPE i NCSEXPER to zmieniamy nazwy przed odinstalowaniem aby ich nie usunąć później zamienimy nazwy,wcześniej usuwając nowe , z EDIABAS wycinamy folder ECU i wklejamy gdzieś na tym samym dysku po ponownej instalacji wkleimy go do C:\EDIABAS\ tylko w ECU są uzupełnione biblioteki

6) Restart komputera

7) Instalacje nowego Ediabas

8)Ponowna instalacja BMW STANDARD TOOLS 2.12 ze zgodnością ze starszą wersją Windows (XP Service Pack 3 i uruchomiamy jako administrator)

instalujemy tylko INPA NCSEXPER NFS

 

 

Jest już nowy icom emulator dla ISTAP Loader v2.1 można do zamienić w Program Files (x86) \Loader\ na nowszą wersje wysłać skrót na pulpit i z niego uruchamiać,

ustawienia takie same ja w poprzednim, działa z ISTAP v55 i poprawiono niektóre błędy ???

już niedługo nowsza wersja z ENET dla f-serii Loadera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pierwszy problem to brak wolnego miejsca na dysku C minimum musi być 150 gb czyli dysk C powinien mieć ok 200gb

Drugi problem to zapora windows blokuje instalacje i antywirus zwlaszcza te co mają zabezpieczenia z certyfikatami

Jak pisałem najpierw zapora włączona ze zaznaczoną opcją w obu powiadom mnie jak zapora windows zablokuje program

Ja zezwalam obu sieciach wtedy i po jakimś czasie wyłączam zapore tak samo antyvirus

Niekiedy potrzebny jest reset zapory do wartości .....

Trzeci problem to podłącz ładowarke do laptopa na czas instalacji istap na hdd to ok 2 godziny jeśli odłączysz nawet jak pełna bateria to po jakimś czasie przerwie instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zainstalowałem iste 3.48.10 i mam błąd bazy danych jak sie tego pozbyć bo ja już chyba wszystkiego próbowałem i dalej mam ten błąd jak ustawie inny język niż angielski.Pozdrawiam.

http://zapodaj.net/b1850a4bf4fa4.bmp.html

http://zapodaj.net/45665eb65b196.bmp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapomnij o języku polskim w ISTA D Rheingold 3.48 a nawet już w 3.46 nie można zmienić nazwy z ENGB na PLPL w SQLiteDBs i będzie polskie menu rheingolda

jak chcesz mieć polskie menu to cofnij się do wersji 3.41 do 3.44 tam bez problemu można zrobić

Czekamy aż ktoś udostępni baze danych z językiem polskim nie tylko menu ale całą diagnostykę dwa pliki ok 5GB w SQLiteDBs/

streamdataprimitive_PLPL.sqlite

xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite

 

Ale możesz sobie starszą wersję obok zainstalować np: 3.41 ma instalator

jeśli tylko wkleisz to będą korzystać z tych samych ustawień i jak zmienisz na polski w 3.41 to nie uruchomisz 3.48

A drugie zdjęcie pokazuje że masz tylko język angielski ENGB w SQLiteDBs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o języku polskim w ISTA D Rheingold 3.48 a nawet już w 3.46 nie można zmienić nazwy z ENGB na PLPL w SQLiteDBs i będzie polskie menu rheingolda

jak chcesz mieć polskie menu to cofnij się do wersji 3.41 do 3.44 tam bez problemu można zrobić

Czekamy aż ktoś udostępni baze danych z językiem polskim nie tylko menu ale całą diagnostykę dwa pliki ok 5GB w SQLiteDBs/

streamdataprimitive_PLPL.sqlite

xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite

 

Ale możesz sobie starszą wersję obok zainstalować np: 3.41 ma instalator

jeśli tylko wkleisz to będą korzystać z tych samych ustawień i jak zmienisz na polski w 3.41 to nie uruchomisz 3.48

A drugie zdjęcie pokazuje że masz tylko język angielski ENGB w SQLiteDBs

 

Mam jeszcze niemiecki i ruski ale ich nie wrzucałem.

 

Cała diagnostyka po polsku to by było zbyt piękne aby było prawdziwe ale miejmy nadzieje że kiedyś nastąpi ten piękny dzień. Wielkie dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zainstalowalem dzisiaj iste ista p odpala a ista d mam informacje ATTENTION !!! This device has not been registered.Please do it, before you launch the application.

W sumie przeszedlem przez wszystkie punkty z instrukcji oprucz bo nie mam pojecia jak

25) Znowu dodajemy rejestr z pliku rejestru o nazwie ID – znowu restart komputera

lub sami tworzymy plik rejestru treść to (jak ktoś umie)

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography]

"MachineGuid"="fd70bcde-a95c-4e11-809a-db7429826854"

Co to moze byc z tym alarmem? Jakies pomysly ?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wszystko ruszylo. Powiedzcie czy to norma ze ista chce wymienic i programowac polowe sterownikow? Pol roku temu znajomy ista mi sprawdzil auto i mialem tylko problem z poduszkami kierowcy bo wymienilem fotele i maty byly walniete. a teraz to wiekszosc sterownikow a wszystko w aucie dziala. czy moze to zasluga ncsa bo troche rzeczy pozmienialem i ista dlatego chce wymieniac te sterowniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam emulatora. W iscie d wyszlo ze nie ma kontaktu z modulami od tylnej kanapy i czegos jeszcze to chyba 4 moduly i wydaje mi sie ze wszystkie klopoty przez to. nie dzialaja mi zaglowki w tylnej kanapie bezpieczniki sprawdzalem i sa ok. kiedys wydaje mi sie ze fotelik corki podszedl pod zaglowek i nie mogl sie schowac musialo sie cos spalic ale to nie jest temat o problemach z autem.

wielkie dzieki za pomoc wszystko dziala super instrukcja krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja kilka dni temu podłączyłem e90 do icom emulator tylko w wersji Loader V3 z enet i po zmianie vin radia profesional

Ispi next odczytała moduły bez problemu i utworzyła plan programowania tylko PDC wywaliła jako do wymiany ale już nie sprawdzałem co było powodem zależało mi tylko na numerach softów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Musisz mieć ISTAP z profilem Expert Mode (Loader V3 tworzy ten tryb przy konfiguracji)

Uruchom z czytywanie całego samochodu w pierwszej konfiguracji zaznacza cały samochód wszystkie sterowniki nie można zmienić

utwórz plan aktualizacji (tylko nie kliknij akceptuj plan)

po utworzeniu planu będziesz miał wykaz wszystkich sterowników i numery obecne i zaproponowane przez ISTAP dla całego samochodu jak zapyta czy podłączony most to kliknij TAK po utworzeniu planu przejdź do drzewa sterowników i kliknij na sterownik który chcesz usunąć z planu aktualizacji

musisz wszystkie usunąć pozostawić tylko jeden ten który chcesz aktualizować

utwórz plan i zobacz czy pozostał tylko jeden sterownik jak pozostał tylko jeden to możesz zaakceptować plan

będziesz musiał podczas wykonywania czynności przez istaP (jak nie masz ICOM) tylko ICOM EMULATOR LOADER K-DCAN wyłączyć i włączyć zapłon

fizycznie wyłączyć i wyciągnąć kluczyk ale też musisz wyłączyć w Emulatorze przymykasz ISTAP i na dole musisz na pasku zaznaczyć wcześniej aby ikona emulatora była cały czas widoczna klikasz na niego i zmieniasz na KLL OFF po chwili istap cię poinformuje aby włożyć kluczyk i włączyć zapłon i klikniesz znowu na ikone i

zmienisz na KLL ON

Wykasuj wszystkie błędy wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Din76 super instrukcja.

Właśnie tak robiłem ,że usuwałem z drzewa te sterowniki których nie chciałem programować ,ale jak przechodziłem do planu to miałem jakieś dodatkowe zdania w planie takie jak inicjalizacja szyby tylnej lewej,inicjalizacja szyby tylnej prawej,inicjalizacja szyby pasażera, inicjalizacja szyby kierowcy,inicjalizacja szyberdachu i coś tam jeszcze i nie wiedziałem jak to pousuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Din76 super instrukcja.

Właśnie tak robiłem ,że usuwałem z drzewa te sterowniki których nie chciałem programować ,ale jak przechodziłem do planu to miałem jakieś dodatkowe zdania w planie takie jak inicjalizacja szyby tylnej lewej,inicjalizacja szyby tylnej prawej,inicjalizacja szyby pasażera, inicjalizacja szyby kierowcy,inicjalizacja szyberdachu i coś tam jeszcze i nie wiedziałem jak to pousuwać.

 

Pewne rzeczy mimo usunięcia sterowników Ista i tak doda bo są w jakiś sposób powiązane z tymi, które zostawiłeś do programowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc jak w iście uruchomić test dynamic drive ? Wyskoczył mi alarm ostatnio w drodze do pracy i później zniknął po podłączeniu do isty było coś z ciśnieniem na przedniej osi. Więc chciałem przeprowadzić ten test może powie coś wiecej. Z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.