Skocz do zawartości

zmieniarka e39


k631

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślałem kiedyś żeby kombinować ze zmieniarką,ale ostatatecznie wywaliłem "fabryke" i założyłem porządne cd.Nie będe płacił za zmieniarke tyle kasy :duh:

 

Co do tego czy pasują to cięzko chyba jeżeli oryginały tak się cenią,aczkolwiek mogę się mylić ... :arrow:

BMW = Będziesz Musiał Wyprzedzać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pyttanko a mianowicie czy podpioł ktos nieeorginalną zmieniarke do bmw e39 radio biznes, bo niewiem czemu orginały kosztuja majątek a alpina ktura montuja w bmw kosztuja niewiele Pozd :roll:

Bo właśnie oryginał możesz podpiąć, a nieoryginał - nie. Chyba, że poprzez interface za ok. 100eur ... Było wiele razy na forum, więc poszukaj.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie bde zakladal nowego tematu, sprawa jest nastepująca: kupilem wlasnie e-39 i mam zmieniarke w bagazniku oryginal. otwieram tą klapke a tam jakby pusta kieszen, naciskam ten przycisk i cos tam slychac ale nic sie nie otwiera:(, nie sprawdzalem tego przy zakupie auta, wiem ze moja wina powinenem sprawdzic, ale nie zrobilem tego, autko sprowadzone. Co tam powinno byc i co sie powinno otwierac, jest to zmieniarka na 6 cd standard???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Hehe widzę że nie tylko ja mam podobny problem.. Ja również mam problem ze zmieniarką a w zasadzie to go nie MAM bo jej tam nie ma... został tylko kabelek... :jawdrop: od sterowania bo od zasilania już nie... i myślałem żeby kupić zmieniarkę nawet znalazłem uzywaną za 600zł ale dałem sobie spokój i zakładam porzadny sprzet wyrzucam całą fabrykę...

 

A co do tej zmieniarki to pewnie jeszcze jest ale pewności nie mam...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem, moze ktos wyjal jej zawartośc, wyglada jakby w srodku byla sama kieszeń :duh: , nie3 znam sie wczesneij mialem E-36 z radiem cd normalnym, nigdy nie mialem do czynienia z czymś takim, nie wiem czy ktos wymontowal czy po prostu ak ma byc albo cos sie zacina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos zmieniarki w e-39 yły montowane takie same czy byly rozne modele. bo załatwiłem sobie wklad ale nie wiem czy bedzie pasował

 

Były różniste = sprawdzaj i dobieraj...

A najlepiej to zapytaj Kolegi Sebastiana - On jest w tym temacie Guru. Podaj typ, numer i rocznik zmieniarki a On napewno znajdzie odpowiedni typ kasety. Reszta jak wyżej = albo zagra albo zmieniarka do śmietnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos zmieniarki w e-39 yły montowane takie same czy byly rozne modele. bo załatwiłem sobie wklad ale nie wiem czy bedzie pasował

 

Były różniste = sprawdzaj i dobieraj...

A najlepiej to zapytaj Kolegi Sebastiana - On jest w tym temacie Guru. Podaj typ, numer i rocznik zmieniarki a On napewno znajdzie odpowiedni typ kasety. Reszta jak wyżej = albo zagra albo zmieniarka do śmietnika...

Niestety się "połowicznie" mylisz :) - zmieniarki były takie same, no może dokładnie magazynki były takie same od '96 aż do teraz, zmieniarki minimalnie się różniły ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos zmieniarki w e-39 yły montowane takie same czy byly rozne modele. bo załatwiłem sobie wklad ale nie wiem czy bedzie pasował

 

Były różniste = sprawdzaj i dobieraj...

A najlepiej to zapytaj Kolegi Sebastiana - On jest w tym temacie Guru. Podaj typ, numer i rocznik zmieniarki a On napewno znajdzie odpowiedni typ kasety. Reszta jak wyżej = albo zagra albo zmieniarka do śmietnika...

Niestety się "połowicznie" mylisz :) - zmieniarki były takie same, no może dokładnie magazynki były takie same od '96 aż do teraz, zmieniarki minimalnie się różniły ...

Kolego mam do Ciebie pytanie.Widze ,ze jestes biegly w materii. kupielem niedawno e39 528 i w bagazniku ani sladu po zmieniarce.(ewentualnie w ktorym miejscu moga znajdowac sie kable?jaki maja kolor?czy wygladaja jakos charakterystycznie?)wychodzily modele bez cd ?

na radiu seryjnym jakie jest zamontowane nie odnalazlem ,zednego przycisku pt "cd" . mam tylko pod taka "drewniana atrapa" ukryty czytnik kaset.

moze banalne pytanie, ale nie gniewaj sie i ze spokojem odpowiedz bo ja kompletnie zielony jestem w materii BMW.

pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable do zmieniarki - jeden ma malutką wtyczkę ma 3pin (otworki), wielkości ok. 3x10mm, a drugi 6pin (2x3pin), wielkości ok. 1x1cm

Zmieniarka po podłączeniu "pojawia" się na magistrali i przełącza się na nią przyciskiem MODE, tak jak teraz przełącza się pomiędzy radiem i kasetą (dodatkowo dochodzi CD) lub jeżeli masz "duży wyświwtlacz (tzw MID), to pojawi Ci się opis na wyświetlaczu (tam gdzie masz TAPE)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable do zmieniarki - jeden ma malutką wtyczkę ma 3pin (otworki), wielkości ok. 3x10mm, a drugi 6pin (2x3pin), wielkości ok. 1x1cm

Zmieniarka po podłączeniu "pojawia" się na magistrali i przełącza się na nią przyciskiem MODE, tak jak teraz przełącza się pomiędzy radiem i kasetą (dodatkowo dochodzi CD) lub jeżeli masz "duży wyświwtlacz (tzw MID), to pojawi Ci się opis na wyświetlaczu (tam gdzie masz TAPE)

dziekuje uprzejmie za info.

mam jeszcze do Ciebie jedno pytanie. czy jest taka mozliwosc ,ze nie mam wyciagnietych tych kabli ? tzn. ,ze seryjnie nie bylo u mnie zmieniarki ? pan w komisie upieral sie ,ze kable sa, a ja bylem tak podjarany ,ze nie sprawdzilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby miał kable, kupujący musiałby sobie zarzyczyć pakiet pod montaż zmieniarki. Jeżeli radio masz typu Reverse, to napewno nie ma kabli, bo to radio w ogóle nie obsługuje zmieniarek. Jeżeli masz business lub professional, to możesz mieć, choć w rocznikach przed 2000/01, raczej kabli nie montowano, od 2000/01 znacznie częściej (ale też nie zawsze) ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki jeszcze raz!sprawdze dzis popoludniu ktore radio mam w aucie.

p.s. czy drogi jest montarz takiej instalacji na zmieniarke CD ?

orientujesz sie w ewentualnych kosztach ? material + robota?

troche lipa jakbym nie mial CD w aucie. musze jaknajszybciej rozwiazac ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sebastianie, mam takie radio jak w tej aukcji ---> http://www.allegro.pl/item173676646_radioodtwarzacz_bmw_5_e39_business.html

 

bedzie problem z wyciagnieciem tych kabli ? moje e39 jest z 97 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zasilająco-sterujący oraz sygnałowy (u mnie, nowe i oryginalne) : 180zł. Blachy mocujące ok. 50zł. Robocizna jakieś 100-200zł. (jeden z kabli trzeba przeciągnąć przez cały samochód do radia).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja myślałem kiedyś żeby kombinować ze zmieniarką,ale ostatatecznie wywaliłem "fabryke" i założyłem porządne cd.Nie będe płacił za zmieniarke tyle kasy :duh:

 

Co do tego czy pasują to cięzko chyba jeżeli oryginały tak się cenią,aczkolwiek mogę się mylić ... :arrow:

 

Orginaly sie cenia , ale malo kto wie ze pasuje do naszych bumek zmieniacz z ROVERA!! W obecnych czasach (import aut z wysp) jest osiagalny za naprawde niewielkie pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam. mam taki problem. W swojej e39 mialem zmieniarke Alpine i ulela ona uszkodzeniu. Stepila sie taka plastikowa zębatka wewnątrz zmieniarki i nie zmienia plyt.Chcialem kupic jakas uszkodzona zmieniarke ale sie nie udalo a nowa kosztuje kolo 600 zl.Chcialem sie spytac czy nikt moze sie nie orientuje czy elementy ze zmieniarki Alpine ale nie ta co jest w Bmw tylko bardzo podobna są takie same ?http://www.allegro.pl/item190730874_zmieniarka_alpine_chm_s601.html. Albo czy ma ktos oryginalna zmieniarke na czesci na sprzedaz

 

 

Druga sprawa.

gdyby nie mialby nikt oryginalnej zmieniarki BMW Alpine na sprzedaz to chcialbym w takim razie kupic radio http://www.allegro.pl/item188616994_alpine_cde_9845rb_wma_mp3_wysoki_model_.html. I teraz mam pytanie:

 

1)Czy standardowe radia maja takie same kostki jak te co moja e39 ? chodzi mi o to czy da rade podlaczyc te glosniki, wzmacniacz i

subwoofer co mam w samochodzie zamontowane seryjne pod to radyjko Alpine co chce kupic czy sa jakies specjalne kostki?

 

2)bede zmuszony kupic sobie ramke do standartowego radia

http://allegro.pl/item191444848_ramka_bmw_5_e39_po_1995_zamontuj_standardowe_radio.html

ma ktos moze w swojej e39 taka ramke? chcialem zobaczyc jak to wyglada wizualnie? z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.