Skocz do zawartości

[e87] Alternatywa dla radia Business CD


tomcio_paluch

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radio Business CD z fabryczną instalacją nagłośnieniową i uważam, że gra to wyjątkowo cieniutko...

Szczególnie wokal brzmi nienaturalnie.

 

Czego to wina? Radia/CD czy głośników?

Ktoś już przerabiał ten temat i może polecić jakąś alternatywę?

 

Jest jakaś fabryczna wersja lepszego nagłośnienia do której mogę zrobić upgrade?

Czy upgrade do wersji Professional daje coś pod względem jakości (nie mam kierownicy wielofunkcyjnej)?

 

Patrzyłem po innych radiach np. Alpine, duży plus że mają np. obsługę bluetooth

Ale są tak szpetne, że hej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerabiałem ten temat u siebie ( pozatym był kilka razy na forum, ale nigdzie nie ma tego sensownie zebranego ).

Więc opcji jest kilka.

Bez zmiany radia za wiele nie osiągniesz, bo professional ma lepszy wzmacniacz i po wymianie ( która jest plug & play ) słychać różnice. Nie powalającą ale słychać.

Jeśli chodzi o same głośniki to też jest kilka opcji:

1. dołożenie samych syczków ( jeśli nie masz ) - podobno jest lepiej, ale nie sprawdzałem ( opcja eko, na allegro można wyrwać orginalne tweetery poniżej 300 za parę )

2. dołożenie dedykowanego zestawu Alpine ze wzmacniaczem - ponoć bardzo duża różnica ( około 1600 aktualnie )

3. dołożenie dedykowanego zestawu innej firmy ( od 1600 w górę )

to tak pi razy drzwi.

 

Ja zdecydowałem się na opcję 3. i wybrałem dedykowany zestaw Audio System. W Polsce oferowany za nieco poniżej 2000. Sam załatwiłem trochę taniej i powiem tak - różnica kolosalna . . .

W zestawie jest 6 głośników - 2 tweetery , 2 średniotonowe , 2 bassy . Całość pod radiem professional gra bardzo dobrze, choć czuć że jeszcze sporo dałoby się wykrzesać :-)

Ogólnie polecam, ale wszystko zależy od budżetu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam. Poprosiłem tylko znajomego o zdjęcie boczków drzwi - bo tego balem się robić osobiście :)

 

To widzę że konkret gość jesteś :) Będę Cię pewno męczył na PW jak już będę na etapie montażu. Na razie jestem na etapie zakupu nowych głośników.

Potem może radio Professional, ew. wzmacniacz i reszta głośników. Etapami będzie najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady :-) po prostu miałem taki problem jak Ty.

 

Co do etapów montażu - zdecydowanie polecam Ci pierw kupić radio pro. Bussines to naprawde mega kicha. Zreszą jak kupisz pro sam zobaczysz różnice :-) radio waży ponad 2 razy tyle co bussines i ma naprawde sensowny wzmacniacz. Do biznesa jak podepniesz głośniki to nie pociągną za wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do etapów montażu - zdecydowanie polecam Ci pierw kupić radio pro. Bussines to naprawde mega kicha. Zreszą jak kupisz pro sam zobaczysz różnice :-) radio waży ponad 2 razy tyle co bussines i ma naprawde sensowny wzmacniacz. Do biznesa jak podepniesz głośniki to nie pociągną za wiele :)

 

Na razie nawet nie wiem jaki aktualnie mam model bo nic jeszcze nie rozbierałem. Jak wiesz jakiego modelu Professional mam szukać na necie, daj znać, może za jednym razem wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy się zrozumieliśmy ;)

Mówiłem o samym radiu. Jednostka bussiness/proffessional - każdy proffesional wejdzie w miejsce bussinesa :-). Pro ma wbudowany w radio wzmacniacz alpine :)

 

Przeleciałem na szybko wszystkie Prof z Allegro, każde ma inny numer części i różne wyjścia z tyłu :) Czasem powtarza się oznaczenie CD73.

A przydało by się też przy okazji zamontować moduł bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem, to zamontowanie modułu BT to nie taka prosta sprawa. Trzeba dołożyć sam moduł za kilkaset złotych, do tego mikrofon i okablowanie. Całość trzeba zakodować. Nie jestem pewien, ale czytałem gdzieś na forum że radia pro poliftowe mają już ten moduł wbudowany, więc sprawa by Ci się uprościła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale czytałem gdzieś na forum że radia pro poliftowe mają już ten moduł wbudowany, więc sprawa by Ci się uprościła

 

Też "gdzieś" o tym czytałem, ale żadnych konkretów. Na razie nie wiem które dokładnie radio ma ten moduł wbudowany. I do tego jak to się ma do reszty (mikrofon, nie mam kierownicy wielofunkcyjnej itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.