Skocz do zawartości

problem ze zmieniarką


hihat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Na wstępie wybaczcie, jeśli powielam wątek. W necie pełno opisów podobnych problemów, ale nie znalazłem na forum odpowiedniego wątku.

 

Otóż mam, problem ze zmieniarką, który znacznie się różni od tych najczęściej opisywanych.

Mam Touring z 2000r przed FL. Ta zmieniarka wygląda mi na SONY - ale nigdzie nie jest to napisane na niej.

Problem polega na tym, że nie gra:)

popukałem, potrząsłem, rozkręciłem, laser wyczyściłem i nie pomogło.

Konkretnie wygląda to tak:

Magazynek mieli jak należy, zasysa z niego kolejno płyty. i wygląda jak by odtwarzała. Płyta się obraca, silniczek powoli i płynnie przesuwa wózek z laserem na zewnątrz płyty w tempie odtwarzania. Na oko wszystko wygląda super OK.

Radio widzi płytę/płyty oraz liczbę tracków na nich ale na tym koniec. Nie wiem też jak wygląda odtwarzanie na wyświetlaczu radia, bo kupiłem 3 miesiące temu auto z nie grającą zmieniarką i nigdy nie miałem możliwości tego zaobserwować. Podczas, gdy w zmieniarce wszystko wygląda ok - jak by się normalnie płyta odtwarzała - na wyświetlaczu radia widnieje numer płyty oraz numer utworu i to wszystko. Nie pokazuję się czas czy coś innego. No i oczywiście w głośnikach cisza. Oczywiście Radio gra, kasety również :) także głośniki i te sprawy są OK.

Poprzedni właściciel twierdził, że przestałą grać w zimie po ciężkich mrozach.

 

Na moje oko to coś z sygnałem audio. Do zmieniarki wchodzą dwa kable ( przynajmniej u mnie tak jest ). Nie za duże kostki, jedna zasilająca i sterująca - druga to podejrzewam sygnał audio. Są tam 4 Kabelki. Przedmuchałem otwory, poruszałem stykami. i nic.

Od strony Radia nie patrzyłem jeszcze. Troszkę się wstrzymuję z pruciem deski na razie. Pewnie nie jest trudno wyciągnąć Radio, ale postanowiłem przed tym zapytać się Was tutaj, bo może ktoś miał dokładnie to samo - i rozwiązanie jest gdzieś w miejscu, w którym już byłem i pominąłem.

 

 

Podpowiedzcie, jeśli problem jest Wam znany.

Pozdrawiam

Pozdrawiam Wszystkich Miłośników Marki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.