Skocz do zawartości

[e93] problemy z głośnością i sterowaniem audio/navi


Bugsy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miałbym prośbę o pomoc w zlokalizowaniu amplitunera i połączeń w E93 oraz jeśli ktoś ma namiary na jakiś dobry warsztat, który w razie czego mógłby mi pomóc gdybym sobie sam nie poradził. Warsztat może być na chwilę obecną we Wrocławiu (+okolice) lub Tychy/Katowice (+okolice).

 

Problem polega na tym, iż zanika głos niezależnie od tego co jest odtwarzane (radia/cd/mp3). Przerwy potrafią trwać od sekundy do nawet minuty. Próbowałem zaobserwować jakąś logikę w tych przerwach i odnoszę wrażenie, że mogą być trochę powiązane z dziurami ale bardziej z temperaturą choć i to nie koniecznie. Może po prostu zbieg okoliczności.

 

Wraz z milknięciem głosu, sterowanie potrafi się "zwieszać", tzn. iDrive potrafi być całkowicie "bez oporu", a wyświetlacz nie reaguje na kręcenie. Brak jest równiez reakcji na zmiany głośności, choć system jakby zapamiętywał wszystkie te zmiany i jak się już "odetka" to zmienia np. głośność.

 

Dodatkowo zauważyłem, że np. odtwarzana płyta dalej nalicza czas piosenki i jak głos powraca wszystko jest już "dalej", czyli to nie jes tak, że cały system się całkowicie zwiesza.

 

Kilkukrotnie zdarzyło się również, że cały wyświetlacz zniknął i komputer jakby się zrestartował, gdyż ekran powitalny BMW się pojawił, tylko że to może mieć związek z porysowaną płytką nawigacji.

 

W momencie zaniku głośności również dźwięki z "systemu samochodu" potrafią zaniknąć, np. alarm o przekroczeniu ustawionego limitu prędkości, choć kilkukrotnie zdarzyło się tak, że jeśli ten alarm był wyzwolony zaraz przed pełnym powrotem głosu, to był słyszalny, ale taki jakby przerwany.

 

Przeszukując forum odnośnie podobnych tematów natknąłem się na następujące wątki (lista poniżej), które w większości sugerują problemy ze wzmacniaczem lub kostkami łączeniowymi.

 

W którym miejscu w E93 znajdę wzmacniacz i połaczenia aby je obejrzeć i sprawdzić?

 

Podłączałem się INPA do samochodu, ale niestety żadne błędu nie są zgłoszone odnośnie car audio choć mam inne błędy, tzn. czujnik ABS do wymiany i sensor w układzie katalitycznym, który już jest wymieniony, tylko trzeba pokasować te błędy.

 

viewtopic.php?f=92&t=110345

viewtopic.php?f=92&t=21363

viewtopic.php?f=92&t=34057

viewtopic.php?f=92&t=42503

viewtopic.php?f=92&t=49570

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.