Skocz do zawartości

bmw radio/navi


przemek.ch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam e39 z 16/9 navi mk3

widzę ze jest na necie tysiące wątków jak to uaktualnić i zbajerzyc

zmieniłem język, wgrałem najnowszy soft (niezle sie z tym nameczylem), odpaliłem mapy no i reasumując...

radio + gps model mk3 to niezla padaka

 

1. wszystko wygląda tragicznie w moim odczuciu cos ala windows 3.11

2. mapa to taka pixeloza ze szok - ozywałem do tej pory automapy i iGO na moim palmtopie no i ta z bmw to jakas ostra porazka

3. mp3 ;) - nie ma nawet takiej prostej opcji - są jakies magiczne czytniki na allegro za 450zl emulujace zmieniarke ale trzeba tam tworzyc 6 katalogow, zmieniac nazyw i kombinować... i wtedy nie mamy juz cd...

4. ogólne sterowanie radiem i całym menu tez nie zachwyca

 

Nie mam tunera TV i tak sobie pomyślałem ze sobie dołożę ale przydało by się tez mp3 a i czytnik dvd mk4 by byl lepszy ale jak patrze na ceny na allegro tych używanych to nie wiem czy sie śmiać czy plakac ;)

 

chyba wywalę radyjko bmw i wstawię kombajn za 1600zł np w stylu http://allegro.pl/show_item.php?item=795730655 który cenowo chyba wyjdzie mnie taniej niz modyfikowanie tego wszystkiego

a efekt chyba o wiele lepszy

- mp3/cd

- wejscia usb/sd

- dvd\dvix

- tuner tv

- zestaw glosnomowiacy bluetootch

- navigacja - automapa, wbudowana, igo

- dotykowa obsluga

- wejscia na kamere cofania, i inne auxy

 

Czy ktoś miał okazję wymienić sobie navi bmw 16/9 na cos podobnego?

jezeli tak to jakie sa wasze opinie?

 

I w sumie co strace na nieposiadaniu "Board computer'a" - bo widze ze tam jest tylko z 6 opcji i do tego kompletnie nieprzydatnych?

 

 

PS.

Ostatnio miale okazje poużywać nową trojeczke z 2009 z nowym systemikiem obslugi takim joystickiem - no tam to sama przyjemnosc z obslugi i wszystkie rzeczy dopracowane, ale ta z e39....

Edytowane przez przemek.ch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się nudzi to skonfrontuje oryginał z twoim postem :mrgreen:

 

1. wszystko wygląda tragicznie w moim odczuciu cos ala windows 3.11"

 

Tragicznie ? A z którego roku masz tą bunię ? Zastanów się bo czego można oczekiwać od samochodowej nawigacji w kilkuletniej e39 ? Piszę oczywiście o oryginale a nie o przylepkach na szybę czy dokładanych palmtopach .

 

mapa to taka pixeloza ze szok - ozywałem do tej pory automapy i iGO na moim palmtopie no i ta z bmw to jakas ostra porazka

 

Wina czytnika , tu akurat fakt bo mk3 nie zachwyca ale wrócę do tego że to tylko E39 więc jak dla mnie na rocznik (nawet 2003) jest przyzwoita choć widzę że ty masz większe wymagania .

 

mp3 ;) - nie ma nawet takiej prostej opcji - są jakies magiczne czytniki na allegro za 450zl emulujace zmieniarke ale trzeba tam tworzyc 6 katalogow, zmieniac nazyw i kombinować... i wtedy nie mamy juz cd...

 

Te emulatory to dopiero syf ale pewnie nie wiesz że są oryginalne zmieniarki mp3 od bmw które można włożyć do starszych niż 2005 modeli ale wiadomo koszt nie mały .

 

4. ogólne sterowanie radiem i całym menu tez nie zachwyca

 

Co do menu to się zgodzę bo trzeba poprzez panel ale radio/zmieniarka itd źle ci się obsługuje ? No chyba że nie masz multifunkcji w kierownicy to porażka .

 

chyba wywalę radyjko bmw i wstawię kombajn za 1600zł np w stylu http://allegro.pl/show_item.php?item=795730655 który cenowo chyba wyjdzie mnie taniej niz modyfikowanie tego wszystkiego

a efekt chyba o wiele lepszy

 

Efekt naprawdę sporo tani i opcji będziesz miał więcej ale czy efekt wizualny będzie lepszy ? Sam zobaczysz jak się to będzie komponować :mrgreen:

 

- mp3/cd

- wejscia usb/sd

- dvd\dvix

- tuner tv

- zestaw glosnomowiacy bluetootch

- navigacja - automapa, wbudowana, igo

- dotykowa obsluga

- wejscia na kamere cofania, i inne auxy

 

Można mieć to wszystko w oryginale (sam tak u siebie mam :norty: ) poza dotykową obsługą ale wiedz że przy zmianie musisz pożegnać się z obsługą z kierownicy jak to masz w przypadku bmw i mam na myśli radio i BT .

 

Czy ktoś miał okazję wymienić sobie navi bmw 16/9 na cos podobnego?

jezeli tak to jakie sa wasze opinie?

 

Zdarzyło mi się "podobne" zamontować nie raz u kilku osób ale nikt nie zmieniał duzej navi na coś innego bo zazwyczaj były to podstawowe radia bez navi i miało tu największe znaczenie pojęcie finansowe . Wiadomo że z totalnej serii tak wychodzi lepiej .

 

I w sumie co strace na nieposiadaniu "Board computer'a" - bo widze ze tam jest tylko z 6 opcji i do tego kompletnie nieprzydatnych?

 

Najbardziej przydatne funkcje to spalanie , pozostały dystans i zasięg ale jeśli masz BC to nie przejmuj się możesz nim obsłużyć całość z poziomu manetki .

 

Ostatnio miale okazje poużywać nową trojeczke z 2009 z nowym systemikiem obslugi takim joystickiem - no tam to sama przyjemnosc z obslugi i wszystkie rzeczy dopracowane, ale ta z e39....

 

Tu już chyba sam rozumiesz że to zupełnie co innego , w tych modelach różnica systemów navi to ogromna przepaść .

 

Podsumowując z zalet bmw mamy wizualny perfect i obsługę z kierownicy , minusem jest natomiast cena bo cena wszystkich dodatków to ładnych kilka tysięcy zł i takie właśnie zestawy jak podałeś miażdżą bmw na starcie swoją ceną .

 

Dla jednych liczy się wygląd i oryginał to załadują w swój system sporo hajsu (jeśli się nie kupiło full opcji i trzeba dokładać ) ale jeśli ktoś nie ma na to funduszy albo po prostu nie chce przepłacać może skusić się na taki zestaw , po pierwsze kwestia finansowa a po drugie kwestia gustu :mrgreen:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak dla odmiany dodam cos w kontekscie Twojej odpowiedzi :) - dobra dyskusja nigdy nie zaszkodzi.

 

Zasadniczo pomijam tutaj kwestie czy ktos jest fanem rozwiazan BMW czy nie, raczej skupie sie na ergonomii i użyteczności w stosunku do ceny.

Moja fura jest z roku 2003 wiec era mp3, ekranow lcd wysokiej rozdzielczosci czy sesownych rozwiazan w organizacji menu juz od dawna byla na rynku.

Oczywiscie wiem ze moge sobie dolozyc mk4 z mp3, mapki beda w 3d, do tego zakupic tuner tv, i modul bluetooth i popłynąc na kilka tysiecy :)

Aczkolwiek te ceny nie sa niczym uzasadnione i jakosc tych produktow no niestety znaczaco odbiega od ich wartosci mierzonej w euro :)

Zastanawiam sie czy to az taki problem dla BMW zeby przepisac kawalek kodu i wypuscic uaktualnienie, chyba jedynie marketingowy zeby miec co do nastepnej wersji upchac ;)

 

Mapy navteq 2009 w czytniku mk3 porazaja mie - chyba za bardzo przyzwyczailem sie do automapy z ktorej dotychczas korzystałem.

Ale nawet nie chodzi tu o mk3 bo nawet w nowej 3ce gdzie rozdzielczość byle o wiele lepsza i operowanie navigacja bylo banalnie proste widac golym okiem roznice i braki w stosunku do takich map jak iGo czy Automapa. Do reszty sie nie moge przyczepic :)

 

Reasumujac wydaje mi sie ze dokladanie tych elementow o ktorych mowa w orginale do starych fur jak e39 jest tylko dla fanow - ale to kwestia gustu a o gustach sie nie dyskutuje :)

 

Mam BC wiec Board Computer nie potrzebny i chyba skusze sie na wymiane orginalow na jakis kombajn.

Jak podepne to podesle fotki i potestuje i opisze.

 

PS.

trzeba oszczędzać na nowa piąteczkę która teraz wyjdzie :)

Edytowane przez przemek.ch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się nad tym zastanawiam tylko jak obejść pokładowy komputer bo z tego nie chce rezygnować - mi to się przydaje

gdyby nie to raczej na 100 % bym wywalaił to obecne badziewie co mam

 

nie wiem zabardzo jakie standardy ma BMW ale kupując autko w grudniu 2003 r nowe napewno za niezłe pieniądze i wstawić w standardzie kaseciaka , badziewną nawigacje ze strzałkami ,zrobić zaślepke fabryczną bez możliwości podpięcia zmieniarki ? raczej to jakaś kpina z tego klienta , ale w BMW za każdy najdrobniejszy dodatek się dopłaca jak wiemy ,

 

troche to ośmiesza tą marke ,powiem że ja byłem mocno zdumiony że tak wyposażone auto , klima , podgżewane fotele ,lusterka ,pełna elektryka składane lusterka ,ksenony , czujnik deszczu , ściemnianie się lusterek i inne pierdoły , napęd na 4x4 ma tak beznadziejne radio , zresztą fotele też mnie nie zachwyciły , niby podgrzewane , pełna elektryka i regulacja ale płaskie że wypada się z nich w zakrętach , audi w standardzie daje o niebo lepsze ,

 

pod tym względem BMW rozczarowuje

 

jak ktoś by podała patent jak obejść komputer pokładowy to napewno nieprzejmował bym się tym że mam nieorginalne radio , na rynku są naprawde wypasione radia za mniejsze pieniądze, cieszył bym się jego funkcjonalnością i zdecydowanie lepszą jakością

 

tak się zastanawiam żę w zasadzie wszyskie wyświetlania kompa mam też na desce rozdzielczej ,

czy jak wywale to radio to to strace ?

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado_!,

odnosnie Twojego pytania - tak jak kolega wyzej pisal jak masz BC to wszystko zobaczysz na desce

a ja znalazlem taki bajer http://www.allegro.pl/item799090349_adapter_do_sterowania_z_kierownicy_bmw_3_5_7_x5.html

wiec mozna sobie multifunkcyjna kierownice podlaczyc do nowego radyjka jak np to http://allegro.pl/show_item.php?item=795730655

do tego na koniec kamera ktora pokazuje tor jazdy http://allegro.pl/item796599836_kamera_cofania_170_st_kolor_z_podzialka_pal_w_wa.html

uzywalem taką i parkowanie tylem to bajka :)

 

Wiec w sumie zdecydowalem sie i komplecik wyniesie mnie okolo 2000 z zamontowaniem,

 

wiec do sprzedania mam

czytnik mk3

tuner radiowy bmw

zmieniarke cd bmw

ekran 16/9 bmw

okablowanie do tego

modul gps bmw

 

ilo to moze byc warte?

Edytowane przez przemek.ch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak się zastanawiam żę w zasadzie wszyskie wyświetlania kompa mam też na desce rozdzielczej ,

czy jak wywale to radio to to strace ?

 

Nie stracisz , BC pozostanie obsługiwany z poziomu deski i wszystkie info na zegarach pomimo że wyciągniesz navi .

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado_!,

odnosnie Twojego pytania - tak jak kolega wyzej pisal jak masz BC to wszystko zobaczysz na desce

a ja znalazlem taki bajer http://www.allegro.pl/item799090349_adapter_do_sterowania_z_kierownicy_bmw_3_5_7_x5.html

wiec mozna sobie multifunkcyjna kierownice podlaczyc do nowego radyjka jak np to http://allegro.pl/show_item.php?item=795730655

do tego na koniec kamera ktora pokazuje tor jazdy http://allegro.pl/item796599836_kamera_cofania_170_st_kolor_z_podzialka_pal_w_wa.html

uzywalem taką i parkowanie tylem to bajka :)

 

Wiec w sumie zdecydowalem sie i komplecik wyniesie mnie okolo 2000 z zamontowaniem,

 

wiec do sprzedania mam

czytnik mk3

tuner radiowy bmw

zmieniarke cd bmw

ekran 16/9 bmw

okablowanie do tego

modul gps bmw

 

ilo to moze byc warte?

 

Kamera się naprawdę przydaje , szczególnie jeśli się nie ma PDC , tylko patrz na jakość kamery :mrgreen: Ja mam co prawda PDC ale mi Sebast założył dedykowaną BMW i świetnie widać w nocy i w dzień także podłączenie nie jest trudne , koszt niewielki a bajer jest :mrgreen:

 

Tak przykładowo ci powiem za ile można kupić cały ten sprzęty pomijając ceny z allegro :

 

 

czytnik mk3 - około 700zł (za tyle można kupić czytnik z PL)

tuner radiowy bmw -BM24 około 400-500zł , BM54 około 1000zł

zmieniarke cd bmw - to akurat jest tanie około 200zł

ekran 16/9 bmw - trochę ponad 1000zł

okablowanie do tego - około 400zł

modul gps bmw - od 50zł do 70zł

 

Więc jakbyś chciał to kupić to wyjdzie ci najmniej około 2800zł , max 3400zł , (chyba ze kupujesz po znajomości od kogoś kto się zajmuje navi :mrgreen: ) na allegro możesz wystawić całość i wtedy będziesz mógł najlepiej sprzedać .Także sprzedasz , kupisz nowy sprzęt i jeszcze ci zostanie .

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za wycenę

wystawie to za 2000 i może sie ktos skusi ale najpierw ciekawsze zadanie mnie czeka - wykręcenie tego wszystkiego z samochodu.... ;)

 

Jeśli jesteś zainteresowany to mój dobry znajomy może chcieć to kupić bo ma E39 tylko muszę się z nim skonsultować czy chce dalej chce sobie włożyć navi i możemy się dogadać tutaj na forum . Co do wyciągnięcia to większość wykręcasz z bagażnika , antenę gps musisz jeszcze wykrecić i monitor poza tym i zostanie ci tylko wyjęcie wiązki a to już wiąże się z wyciągnięciem fotela i rozebraniem środka ale trudne to nie jest tylko trzeba mieć chwilę na to .

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mi znowu namieszaliście , byłem już zdecydowany na ten adapter zmieniarki , ale tak sobie to wszystko licze i chyba poszukam jakiegość przyzwoitego radia z all i dokupie ten adapter do obsługi radia z kierownicy

 

popatrze i pomyśle ale patent dobry , radio orginalne BMW to niestety shit ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)

 

zakupiłem http://allegro.pl/show_item.php?item=795730655 czyli all in one

tak za tydzień będę to miał zamontowane

mogę wtedy porobić foty jak to wygląda i podesłać

 

bedzie to wygladac mniejwiecej tak:

http://www.janus-design.net/pics/double-din-e39/E39-Clarion-max-2-800.jpg

http://i572.photobucket.com/albums/ss163/scientific/DCP_1182.jpg?t=1237803337

wiec jak dla mnie lepiej wyglada niz orginal :)

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
tak się zastanawiam żę w zasadzie wszyskie wyświetlania kompa mam też na desce rozdzielczej ,

czy jak wywale to radio to to strace ?

z głowy - w E46 na zegarach nie jest pokazywane spalanie 2 i limit, być może coś jeszcze? może w E39 jest inaczej?

 

Dodatkowo - co z obsługą telefonu w aucie (nie po BT, tylko zamontowany w podłokietniku); można go "widzieć" na nowym "systemie"?

Jeśli na wyposażeniu jest Harman-Kardon - będzie działać?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
siemka mam pytanie.. mam bmw e46 coupe z graniem harmana kardona tylko minus byl taki ze wyciagniete bylo radio a radio bylo z navi... teraz kupilem radio z navi ta na pol radia i problem sie piojawil taki ze nie mam z tylu podloczenie do modulu radia?? wie ktos cos na ten temat??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów.

 

Nadmienię , że jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość.

 

Kupiłem niedawno E39 535i 1997 ale niestety bez elektroniki , czyli radia , zmieniarki. Jedyne co jest to BC.

Teraz czytając zastanawiam się czy zainwestować i kupić MK4 czy może polecacie jakiś kombajn z navi.

Nadmienię , że interesuje mnie obsługa sprzętu z poziomu kierownicy , jednak to jest wygoda i komfort. Proszę o radę bardziej obeznanych z tematem klubowiczów.

Kilka linków w poście już wygasło więc tak przy okazji może ktoś odświeży dla potomności.

 

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.