Skocz do zawartości

Radio professional vs business


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

niestety i ja mam to pseudo radio które gra gorzej niż w mojej starej renówce z 2000r a niestety mam porównanie bo obydwa auta stoją teraz koło siebie. I różnica jest ogromna na niekorzyść X3 :( Planuję wymianę i mam pytanie, czy radio professional ma obsługę bt wbudowaną? Czy było tego aż tak mało na rynku, że jako używkę ciężko kupić? Wczoraj szukałem i tylko jedną sztukę widziałem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam pytanie dotyczące zestawów z samochodów LCI (E91). Czy w tych modelach z zestawem Navi Professional i HiFi, automatycznie nie były montowane radia Professional? Na przykład ten samochód

 

http://auto.co.uk/markt/autobild/img/8/id/69/offerid/130133297/cOffset/1/BMW-320-dA-TOUR-DPF-NAVI-PROF-PANORAMA-XENON-US

 

z HiFi i Navi Professional, ale wygląda jak by miał radio Business?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję pomocy, mam bmw e91 z 2006 roku i wymieniłem radio z business cd na professional LCI. Aby podłączyć radio professional musiałem przekręcić o 180 stopni kostkę zasilającą ale mniejsza z tym. Otóż radio po podłączeniu działa, stacje odbierają itp. ale w głośnikach słychać ciągle takie trzaski w odstępach jedno-sekundowych. Czy trzeba coś przekodować?

Pozdrawiam.

Edytowane przez slaweks87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby się wypowiedział ktos z radiem business z roku 2005/6 czy mu czyta mp3.

 

ja mam rocznik 2006 i nie czyta niestety. A czy radio z monochromatyczną nawigacją czyta i jest trochę bardziej rozbudowane jeśli chodzi o konfiguracje dźwięku? I czy jest możliwość wyprowadzenia aux. Nie zależy mi na nawigacji ale takie radio bym sobie sprawił. http://allegro.pl/radio-nawigacja-pro-bmw-e85-z4-e83-x3-i5544293317.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby się wypowiedział ktos z radiem business z roku 2005/6 czy mu czyta mp3.

 

ja mam rocznik 2006 i nie czyta niestety. A czy radio z monochromatyczną nawigacją czyta i jest trochę bardziej rozbudowane jeśli chodzi o konfiguracje dźwięku? I czy jest możliwość wyprowadzenia aux. Nie zależy mi na nawigacji ale takie radio bym sobie sprawił. http://allegro.pl/radio-nawigacja-pro-bmw-e85-z4-e83-x3-i5544293317.html

 

Mam do sprzedania CD business z mp3 w idealnym stanie jak by ktoś był zainteresowany zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Odświeżę trochę temat , Mam e92 - Nawigację Professional CD/DVD i system Hi Fi z tego co widzę 8 głośników - Gra to wszystko jak dla mnie bardzo dobrze czyściutko , jest odpowiednia ilość tonów niskich , średnich , wysokich itp.itd. Tylko mam pytanie czy mam jeszcze gdzieś głosniki o ktorych nie wiem ? Pod fotelami czy coś ? W systemie Hi Fi jest gdzieś schowany wzmacniacz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy zyskam coś na jakości dźwięku i konfiguracji parametrów dźwięku gdy w moim x3 e83 zmienię radio

buisness cd

http://asset2.cbsistatic.com/cnwk.1d/sc/31454440-2-300-DT1.gif

na buisness navigation?

https://i.ytimg.com/vi/VFWqcLWdKHk/maxresdefault.jpg

Z góry dzięki za wypowiedzi.

 

Niestety żadne inne oprócz wersji z navi (kosmos cenowy i kłopotliwy montaż) nie wejdzie w tą wnękę. Chciałem jakiegoś profesjonala przypasować od innego modelu BMW ale bez rzeźby się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego PRMAX, miałem ten sam problem jak slaweks87:

"Koledzy potrzebuję pomocy, mam bmw e91 z 2006 roku i wymieniłem radio z business cd na professional LCI. Aby podłączyć radio professional musiałem przekręcić o 180 stopni kostkę zasilającą ale mniejsza z tym. Otóż radio po podłączeniu działa, stacje odbierają itp. ale w głośnikach słychać ciągle takie trzaski w odstępach jedno-sekundowych. Czy trzeba coś przekodować?"

 

Po przekodowaniu radia trzasków nie ma, natomiast pojawił się taki cichy ciągły dźwięk w tle. Dźwięk jest o stałym natężeniu i słychać go w głośnikach nawet po wyłączeniu radia, ale jeśli kluczyk jest w stacyjce. Jest to cholernie denerwujące. Czy wiesz może, jak się tego pozbyć? Dodam, że ma standardowy system audio, a radio jest przekodowane na sound system: stereo, co widać po wejściu w ukryte menu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mam w swojej 3-ce e91 2005rok zestaw navi Business z IDrive z jednym wejściem na płytę i mam taką ciekawa sprawę:

Nagrałem mp3 na płycie CD-RW i odtwarza bezproblemowo muzykę. Postanowiłem to samo sprawdzić na DVD+RW ale niestety już bez powodzenia. Myślałem ze może mam problem z płytą lub z samym odtwarzaczem ale okazało się ze na tą samą płytę DVD nagrałem nawigacje i śmiga bezproblemowo.

I teraz pytanie:

Czy w moim zestawie jest możliwość dokodowania czytania mp3 z płyt DVD? A może w ogóle nie ma takiej możliwości w tym wypadku?

Dzięki za odp.

Edytowane przez sirkiller
Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienia się częstotliwości radiowe w BMW E91 z systemem iDrive?

 

1) Wciskasz przycisk Menu pod pokrętłem i wyrzuca Cię do menu głównego iDrive

2) Przesuwasz pokrętło (dzojstik) w dół aby wejść w Entertainment po czym wejdziesz w opcje radia (podświetlony napis FM jeśli aktualnie słuchasz radia na falach ultrakrótkich)

3) Przesuwasz pokrętło (dzojstik) w dół aby wejść w zasady wyboru stacji a potem przesuwasz pokrętło (dzojstik) w prawo lub lewo aby wciśnięciem pokrętła wybrać opcje Manual Freuency Selection (czy jakoś tak...)

4) Następnie kręcąc pokrętłem iDrive w lewo lub w prawo zmieniasz częstotliwość o skok 0,1 MHz

I tyle. Przynajmniej ja mam tak w swoim CCC Business

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najlepiej jakby się wypowiedział ktos z radiem business z roku 2005/6 czy mu czyta mp3.

 

ja mam rocznik 2006 i nie czyta niestety. A czy radio z monochromatyczną nawigacją czyta i jest trochę bardziej rozbudowane jeśli chodzi o konfiguracje dźwięku? I czy jest możliwość wyprowadzenia aux. Nie zależy mi na nawigacji ale takie radio bym sobie sprawił. http://allegro.pl/radio-nawigacja-pro-bmw-e85-z4-e83-x3-i5544293317.html

 

Mam do sprzedania CD business z mp3 w idealnym stanie jak by ktoś był zainteresowany zapraszam na PW

 

Co do czytania MP3. Napisałem o tym tu ( moje BMW 1/ E87/2004/wszystko czyta :-) : Włacznie z nawigacją DVD.

 

viewtopic.php?f=164&t=306943

 

może pomogę kolegom.. Dajcie znać.

Edytowane przez Ernet
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem i proszę o pomoc. Posiadam e90 z 2005 z najuboższym Business CD. Postanowiłem wymienić i zakupiłem radio professional. Po podłączeniu radio niby odbiera fale itp., jednak nie ma żadnego dźwięku (obojętnie czy radio, CD, czy Aux). Zauważyłem, że w kostce od auta brakuje tych 2 przewodów (puste miejsce). W radiu mam jednak pomarańczową kosteczkę gdzie te 2 przewody idą.

Czy to oznacza, że owe radio nie jest przystosowane do mojego modelu? Jak to rozgryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

 

Mam w swojej 3-ce e91 2005rok zestaw navi Business z IDrive z jednym wejściem na płytę i mam taką ciekawa sprawę:

Nagrałem mp3 na płycie CD-RW i odtwarza bezproblemowo muzykę. Postanowiłem to samo sprawdzić na DVD+RW ale niestety już bez powodzenia. Myślałem ze może mam problem z płytą lub z samym odtwarzaczem ale okazało się ze na tą samą płytę DVD nagrałem nawigacje i śmiga bezproblemowo.

I teraz pytanie:

Czy w moim zestawie jest możliwość dokodowania czytania mp3 z płyt DVD? A może w ogóle nie ma takiej możliwości w tym wypadku?

Dzięki za odp.

 

Niestety nie wiem, ale wysłałem Ci widomość na Priva. Proszę o odpowiedź.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie pomóżcie w uświadomieniu mnie co wybrać.

Szukam już 4-ty miesiąc auta i muszę zacząć rezygnować i ewentualnie dokupować wyposażenie bo fajne sztuki w moim zasięgu cenowym są, ale ubogie wersje

 

Kierownica wielofunkcyjna - podobno wystarczy takową zakupić i wstawić w miejsce ubogiej i wszystko działa jakby wyszło z fabryki - prawda czy fałsz?

Radio - wiem, że professional jest lepsze, ale zależy mi na lepszym dźwięku i basach, ale także na bluetooth i z uwagi na częste rozmowy, aby radio zastepowało zestaw głośnomówiący co jest podobno możliwe tylko przy BMW Professional

Navigacja - rzadko spotykana duża navi co chyba oznacza BMW Professional? A wszystkie mniejsze to Business i wszystkie minusy z nią związane? Czyli gorsze audio i brak bluetooth?

 

Radio rozumiem można zamienić z Business na Professional samą przekładką plug&play czy może wymagać większej wiedzy?

 

Reszta na pewno wymaga dużo pracy i środków zatem skupiam się na audio i kierownicy jako mniej istotne w poszukiwaniu auta

BTW wybrałem e90 2005-2007 i 150km (218km niestety za drogie dla mnie)

 

Dziękuję za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio rozumiem można zamienić z Business na Professional samą przekładką plug&play czy może wymagać większej wiedzy?

Dziękuję za każdą pomoc

Dołączam się do tego pytania.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć !

 

posiadam wersję radia business w mojej e90. Jakość nagłośnienia to jest mega porażka. Czy zakup zestawu dedykowanego do e90 samych głośników np z tej aukcji:

 

http://allegro.pl/zestaw-u-dimension-el-coax-8b-bmw-e90-e60-e84-i5053671780.html

 

znacząco poprawi jakość brzmienia ?

 

ktoś ma doświadczenie ?

 

dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Już sama wymiana na professional znacznie poprawi dźwięk. U mnie np. w business w ogóle nie grały woofery pod siedzeniem. Po włożeniu professional już buczy. Zacznij od tego. Potem oczywiście można sobie kombinować z głośnikami. Wymiana tylnich np. jest dziecinnie prosta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A powiedzcie mi, bo różnice w dźwięku pomiędzy zwykłymi radiami business a professional mniej więcej już znam z tutejszych opinii, ale interesuje mnie tez to, czy jest tez różnica pomiędzy dźwiękiem ze zwykłego radia business a navi business (iDrive), które ja posiadam? A także czy jest różnica pomiędzy navi business a navi professional? Oczywiście bez ingerencji w głośniki

Może miał ktoś okazje porównać te rzeczy?

 

Dzięki i pozdrawiam

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.