Skocz do zawartości

BMW buisness CD wyjście AUX


martines444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam w swojej E53 radio od Alpiny buisness CD.

Kiedyś gdzieś czytałem że da się pod to radyjko podłączyć wyjście AUX.

Jako że wpadł mi w łapy uniwersalny moduł bluetooth pomyślałem że mogę go tam zainstalować.

Materiałów w sieci cała masa tak więc znalazłem co trzeba zlutowałem sobie kabelek no i klops bo miało działać a nie działa :(

Radio jest z Grudnia 2003r. Więc posiada już wyjście AUX.

Podpiąłem się pod piny 3(kanał prawy),4(kanał lewy),10(masa) tak jak pokazuje schemat. Niestety po naciśnięciu przycisku "mode" mam do wybory jedynie CD albo radio. Kiedyś gdzieś mi się o oczy obiło o aktywacji wyjścia AUX w tych radiach.

Pod "sound system" mam podpięty jeszcze fabryczny (piny: 6,12) telefon który również nie działa. Więc w grę wchodzi albo wspomniana już aktywacja modułu "sound system" albo uszkodzone jest radio. Czy ktoś z was spotkał się już z czymś takim?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

Sprawa się po części wyjaśniła.

Jeśli ktokolwiek z was zbuduje sobie taki kabelek bądź kupi gdziekolwiek i okaże się że: jednak nie działa to:

1. Sprawdzić czy wasze radio to Alpine wyprodukowane po 09.2002r (na radiu w prawym dolnym rogu pod "KW" podany jest tydzień oraz rok)

2. Upewnić się że dobrze podłączyliście się pod radio (w przypadku radia z płaskimi bolcami piny 3,4 (i 10 to masa)

3. Wywalić wszelkie kondensatory, rezystory i wtyki, i podłączyć bezpośrednio np. telefon-radio

3. Jeśli punkt 1, 2 i 3 spełnione to znaczy że macie uszkodzone radio

 

W moim przypadku nie łączył jeden kanał na gnieździe "jack" i kondensatory były marnej jakości (jakieś chińskie g^wno).

Muszą łączyć oba kanały jednocześnie, w innym przypadku AUX się nie aktywuje. Po podłączeniu bezpośrednio do radia stwierdzam że działa.

Generalnie możecie podłączyć bez tych kondensatorów i rezystora, pełnią one jedynie funkcję filtra a rezystor tworzy tzw. sztuczny opór no i z rezystorem AUX w radiu jest widzialny cały czas, bez tylko jak jest podłączony np. telefon.

tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja korzystałem z takiego info, wygląda wiarygodnie:

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=522682

 

A kabelek taki mam :)

 

http://i.ebayimg.com/00/s/NDAwWDUwMA==/z/E90AAOxyUI1TJUaO/$_12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.