Skocz do zawartości

E46 Głośniki po prawej stronie nie grają. Proszę o pomoc.


mefiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewien problem od paru dni, który nie daje mi spokoju.

Mam w swoim aucie zestaw HiFi bmw. Niestety przestały grać dwa głośniki znajdujace się po stronie pasażera:

- jeden w drzwiach ( na rysunku oznaczony numerem 4 )

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Coupe/Europe/320Ci-M54/LHD/N/2001/february/browse/audio_navigation_electronic_systems/single_parts_f_front_door_hi_fi_system/

- jeden znajdujący się w tylnej półce

 

Co ciekawe głośniki wysokotonowe znajdujące się w drzwiach oraz w tylnej części auta ( http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Coupe/Europe/320Ci-M54/LHD/N/2001/february/browse/audio_navigation_electronic_systems/parts_lat_trim_panel_rear_hifi_top_hifi/ )grają normalnie.

 

Pytanie co się mogło zepsuć? Od razu mówię - głośniki są w porządku, zmieniłem miejscami z głośnikami od strony kierowcy.

Dodam jeszcze, że czasem na nierównej nawierzchni da się słyszeć lekkie popukiwanie w głośniku z tyłu, a bardzo rzadko nawet przez krótka chwilę głośniki zaczynają grać.

Na forum wykopałem, że mogą to być "zimne luty" i żeby oddać sprawę elektrykowi. Oczywiście tak zrobię, ale chciałbym poznac Wasze opinie, bo może to tylko jakaś drobna usterka, którą można samemu naprawić.

pozdrawiam i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zmieniarki w samochodzie, i szczerze to nie wiem o jakim tunerze niestety mowa :(

oczywiście fader i balance są ustawione prawidłowo. Jak mowiłem już inne głośniki ( w drzwiach i w boczkach przy tylnej kanapie ) grają dobrze. Nie działają tylko 'duże' głośniki w drzwiach i w półce tylnej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie radio oryginalne masz? Sprawa znana, te radia sa do kitu, jakos dzwieku jest , wiesz do czego, dodatko te trzaski, ktortkotrwale zaniki fonii. Kazdy chyba by je wyminil gdyby nie ten spojny , wyglad z reszta deski.

Jesli ktos mi powie ( najlepiej zdjecie rozebranego radia z zaznaczeniem miejsc) ktore przelutowac raz jeszcze to to zrobie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wymagający co do dźwięku w aucie więc mi się bardzo podobało jak radyjko i ten zestaw hifi mi gra :) ale innego bym nie wstawił bo tak kokpit wygląda idealnie. W weekend zabieram się za sprawdzanie co tam się w drzwiach stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

odświeżę temat, podobna sytuacja tylko cała lewa strona nie gra na radiu i CD ,audio BMW Buisness

 

wyjąłem radio sprawdziłem bateryjką głośniki się odzywają, podłączyłem do radia zewnętrzny głośnik do testu każdy kanał z radia osobno gra, wszystkie razem nie gra,

nie wiem o co kaman...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany problem becker bm54 siadając końcówki mocy czy jakoś tam . Da się to naprawic lecz nie Wien gdzie w Polsce. Słyszałem ze gdzieś koło Krakowa. Ale nie nam pojęcia. Objawy to : nie grające głośniki, trzaski z głośników, czasami potrafi nawet baterie rozładować. ... można dostać zestaw naprawczy w uk za 50f wraz z instrukcją jeśli masz dryg do lutowania. naprawa kosztuje 100f. Podnoszą moc z 25 watt na 45 lub 55 na kanał dodają wyjście aux i dają gwarancje. Tez mnie to spotkało jeden głośnik nie gra i czasami trzeszczy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.